درمان ناباروری مردان با پروتئین موش !!

درمان ناباروری مردان با پروتئین موش !!

شرف الشمس

درمان ناباروری مردان با پروتئین موش !!

محققان در تازه ترین یافته های خود در زمینه درمان ناباروری به درمان ناباروری مردان با استفاده از پروتئینی در موش ها دست یافته اند. گفتنی است این کشف راه یک روش کنترل تولیدمثل غیر هورمونی و بازگشت پذیر در مردان است.

درمان ناباروری مردان با پروتئین موش !!

درمان ناباروری مردان با موش ها

درمان ناباروری مردان موضوعی است که به دلیل افزایش امار مردان نابارور در سرتاسر دنیا تبدیل به یکی از موضوعات اصلی تحقیقات پزشکان گشته است که این متخصصان در تازه ترین یافته هایشان به نتایج جالبی رسیده اند.

اکتشاف جدیدی در موش ها می تواند راه را به سمت یک روش کنترل تولیدمثل غیر هورمونی و بازگشت پذیر در مردان هموار کند.

یافته ها که روز 1 اکتبر به صورت آنلاین در ژورنال Science منتشر شد، به تلاش ها در جهت دستیابی به «قرص مردانه» گریزان، یعنی نوعی قرص ضد باروری مطمئن اما موقتی برای مردان، اضافه شد.

درمان ناباروری مردان

کشف راه جدید درمان ناباروری مردان با موش ها

ماساهیتو ایکاوا، محقق ارشد مطالعهٔ جدید گفت:«مهم است که ما راه مؤثر و قابل برگشتی پیدا کنیم که مردان بتوانند بر آینده تناسل خود کنترل بیشتری داشته باشند.»
ایکاوا که استاد موسسه تحقیق بیماری های میکروبی در دانشگاه اوزاکای ژاپن است، جز این بیان کرد:«یافته های این مطالعه شاید مرحله ای کلیدی برای دستیابی مردان به این کنترل باشد.»
نتایج بر اساس موش های نر به دست آمده و نتایج حیوانی همیشه بر انسان ها اعمال نمی شود. اما تیم ایکاوا توانست که با مسدود کردن یک پروتئین خاص که در اسپرم انسان هم موجود است، حیوانات را نابارور کند.
این پروتئین کلسینورین نام دارد. محققان گمان می کردند که این پروتئین نقش مهمی در باروری جنس مذکر ایجاد می کند اما پروتئین در شکل های مختلف وجود دارد و مشخص نیست که چه شکلی از آن ممکن است بر باروری مؤثر باشد.
در حال حاضر، تنها روش کنترل تولد برای مردان، جراحی وازکتومی و استفاده از کاندوم است. وازکتومی روش بسیار مؤثر اما معمولاً دائمی است. استفاده از کاندوم می تواند غیر مؤثر باشد.
ارون هملین، مدیر اجرایی موسسه پیشگیری از تولید مثل مردان در واشنگتن، در موافقت گفت:«روش های پیشگیری فعلی برای ارضای این نیاز حتی نزدیک به کافی هم نیستند. با استفاده از کاندوم سالانه حدود 18 درصد احتمال بارداری وجود دارد. این احتمال با تاس انداختن برای هر فرد برابر است.»

درمان ناباروری مردان ، درمان ناباروری مردان با پروتئین موش !!

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×