در خانه زنجبیل ارگانیک پرورش دهید + آموزش

در خانه زنجبیل ارگانیک پرورش دهید + آموزش

شرف الشمس

در خانه زنجبیل ارگانیک پرورش دهید + آموزش

از آنجایی که زنجبیل یکی از پرخاصیت ترین گیاهان دارویی و درمانی است و مصرف آن به شدت توصیه می شود پیشنهاد می کنیم پرورش زنجبیل را به صورت طبیعی و در منزل انجام دهید.

در خانه زنجبیل ارگانیک پرورش دهید + آموزش

نحوه پرورش زنجبیل در خانه هایتان

همانگونه که می دانید زنجبیل یک ماده ضروری در آشپزی و یک درمان خانگی سالم برای درمان برخی بیماری ها می باشد. این گیاه مزایای چون درمان درد مفاصل ، درمان مسائل معده ، دردهای عضلانی ، درمان حالت تهوع ، گرفتگی عضلات و ... مفید می باشد.

همچنین برای هضم غذا و ادرار مفید است و کمک بسیاری می کند برای این بیماری ها ، این گیاه باید در هر خانه وجود داشته باشد.

با این حال شاید خرید آن برای شما کمی سخت باشد چرا که کمی گران می باشد و البته شما در هنگام خرید نمیدانید که آیا در رشد آن از مواد شیمیایی خطرناک استفاده شده است یا خیر ، بهترین کار این است که خودتان پرورش دهید تا هیچ مشکلی برای سلامت شما به وجود نیاورد و هم کمی در هزینه صرفه جویی کرده باشید .

پرورش زنجبیل

روش پرورش زنجبیل طبیعی در خانه

نحوه رشد و پرورش این گیاه را در ادامه مطلب ما به شما خواهیم آموخت:

مواد لازم :

1- ریشه زنجبیل

2- خاک با کیفیت

3- یک ظرف (ترجیحا گلدان)

4- آب

پرورش زنجبیل

تصویر روش صحیح پرورش زنجبیل

دستورالعمل پرورش زنجبیل ارگانیک:

ریشه های زنجبیل را داخل یک ظرف پر از آب بریزید و اجازه دهید که به مدت یک شب در آن ظرف بماند ، صبح روز بعد یک لایه خاک را داخل گلدان خود بریزید و سپس ریشه های خیس شده را داخل آن قرار دهید و به طور منظم آب را به گلدان اضافه کنید البته بهتر است که آب را داخل یک آبپاش بریزید و کم کم اضافه نمایید.

چند هفته بعد زنجبیل های شما رشد می کند و می توانید از این کار درآمد زایی کنید و زنجبیلی که شما استفاده می کنید می دانید که از هیچ گونه مواد شیمیایی مضر در آن استفاده نشده است.

در خانه زنجبیل ارگانیک پرورش دهید + آموزش

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×