از چه وسایلی برای بهتر شدن چیدمان خانه استفاده کنیم؟

از چه وسایلی برای بهتر شدن چیدمان خانه استفاده کنیم؟

از چه وسایلی برای بهتر شدن چیدمان خانه استفاده کنیم؟

از چه وسایلی برای بهتر شدن چیدمان خانه استفاده کنیم؟

از چه وسایلی برای بهتر شدن چیدمان خانه استفاده کنیم؟

نکاتی در مورد دکوراسیون 

هر خانه با توجه به سلایق افراد آن خانواده دکوراسین و طراحی داخلی مختص به خود را دارد .

لوازم قدیمی و جدید

بوجود اوردن تعادل بین لوازم قدیمی و جدید یکی از راه های زیبا شدن فضا خانه است. به طور مثال یک ساعت قدیمی به زیبایی فضا می افزاید. و در طراحی به سبک مدرن بسیار بارز است.ترکیب لوازم عتیقه با وسایل موجود نیز کمک زیادی به زیباتر شدن فضای خانه می کند. روی یک دیوار از فضایتان تمرکز کنید. برای اینکه فضا بزرگ تر به نظر بیاید.یکی از دیوار ها را انتخاب کرده و در آن از رنگ یا کاغذ دیواری متفاوتی استفاده کنید تا مرکز توجه خانه شما شود و بیشتر به چشم بیاید، درصورتی که اتاق شما کوچک است میتوانید از سقف برای این کار استفاده کنید. همه ی اتاق های خانه را یک شکل نکنید. هر فضا باید هویت خاص خود را داشته باشد. همه ی اتاق ها را به یک مدل تزئین نکنید. تمام خانه را رنگ سفید نکنید. از رنگ کردن خانه خود نترسید. تنوع رنگ باعث شادابی فضا می شود.

انتخاب فرش مناسب

انتخاب یک فرش مناسب می تواند باعث ایجاد هماهنگی و نظم در فضای اتاق شود. استفاده از فرش در ایجاد توازن در میان وسایل مختلف در خانه نقش موثری دارد. در طراحی اتاق های بزرگ، در جهت ایجاد دو فضای مجزا، دو تخته فرش قرار دهید. در اتاقی که در آن رنگ های مختلف به کار رفته، یک فرش با رنگ خنثی پهن کنید. در اتاقی که در آن رنگ های مختلف به کار رفته، یک فرش با رنگ خنثی پهن کنید. فرش های نقش دار برای فضایی که سطحی درخشان دارند مناسب است. 

فرش

استفاده از گیاهان

استفاده از گل و گیاه در دیزاین داخلی، به محل زندگی نشاط و هیجان می بخشد. از گیاهان باید در مکان هایی استفاده شود که نور خورشید به اندازه کافی دارند.گیاهان با تامین اکسیژن در فضا به پاک سازی محیط کمک کرده وشرایط بهتری را برای تنفس ایجاد میکنند. استفاده از گل و گلدان بزرگ برای گوشه ی اتاق در تغییر رنگ فضا موثر بوده و گل و گلدان کوچک برای روی میز مناسب است.صرفا تاثیر گل و گیاه در طراحی داخلی موثر نیست بلکه شکل ظاهری انها،تیرگی و روشنی رنگ انها و اندازه نیز موثر است.

گیاه خانگی

نورپردازی مناسب

در نظر داشته باشید که اندازه و زاویه نورپردازی در طراحی داخلی موثر است. در اتاق های رنگی برای نمایش رنگ ها از نورکافی باید استفاده کنید، اتاق های با رنگ های خنثی و آرام بخش به نور کمی نیاز دارند.

استفاده از پارچه ها

پارچه ها، به محیط گرما و حس و حال می دهند. کوسن و پرده در دکوراسیون بیشترین استفاده را دارند. پرده های پارچه ای به جای کرکره ای فضای دلنشین تری را بوجود می اورد.استفاده از پارچه های مناسب در  بالشت هایی با طرح های متنوع باعث می شود فضای اتاق دنج تر و کامل تر به نظر برسد.

دکور پارچه ایی

استفاده از آینه ها در جهت ایجاد حس در فضا

قابلیت آینه  در بازتاب نور و تصاویر، در تزیین منزل یا حجم دادن به منطقه ای خاص از دکوراسیون داخلی و یا برای افزایش نور و روشنایی بسیار موثر است. استفاده از آینه  نور و فضا را به شکلی  موثر و جذاب سازماندهی کند. آینه ها برای خانه های کوچک، انتخاب بسیار مناسبی هستند. برای ایجاد فضایی بزرگتر، آینه ای جهت مخالف پنجره قرار دهید تا میزان نور فضا بیشتر شود.

آینه کاری خانه

نویسنده: مستانه کیا

  • ۱۵ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×