راهنمای شناخت ارایش صورت در شب و روز

راهنمای شناخت ارایش صورت در شب و روز

شرف الشمس

راهنمای شناخت ارایش صورت در شب و روز

ایا تا به حال به این فکر کرده بودید که ارایش صورت در روز و شب متفاوت است؟؟  در این پست برای شما نحوه اصولی

راهنمای شناخت ارایش صورت در شب و روز

ایا تا به حال به این فکر کرده بودید که ارایش صورت در روز و شب متفاوت است؟؟  در این پست برای شما نحوه اصولی ارایش روز و شب را ارائه می‌دهیم.

www.takroj.ir 10521

تفاوت اصلی در ارایش شب و روز در استفاده کردن از کرم پودر  , رژ لب و دیگر لوازم مات یا براق و شما با انتخاب صحیح خود میتوانید اراستگی خود را نشان دهید.

 

 

آیا تا به حال به اصطلاح  آرایش شب در کنار آرایش روز که در بین خانمها ، به خصوص آرایشگران و میک آپیستها رواج داشته  فکر کرده و تفاوت آنها را یافته اید؟

 

 

چرا آرایش شب و چرا آرایش روز؟

 تفاوت این دو سوال جدای از رنگ آمیزی و نوع آرایش به طور اساسی و کلی در براق و مات بودن آرایش می‌باشد.

 

همانطور که  انواع لباسهایی که به اصطلاح به عنوان لباس شب  نامیده می‌شوند به گونه ای است که باید در شب از درخشندگی خاصی بر خوردار باشد و جلوه ی ویژه ای داشته باشد، در مورد آرایش شب نیز می‌توان به همین مسأ له اهمیت داد به طوری که میک آپی که در شب بر روی چهره و با نوع لباس دیده می‌شود قطعا به نسبت آرایش روز باید نمایانتر و درخشانتر به نظر برسد.

 

 

همیشه در آرایش روز باید از لوازم مات و بدون اکلیل استفاده کنیم؛

یعنی وقتی پوست خود را برای زیرسازی آرایش آماده می‌کنیم از کرم‌پودر مات و حتما از پنکیک برای گرفتن موج برقی که ممکن است در کرم باشد، استفاده کنیم؛

 ولی برای آماده‌سازی پوست در آرایش شب برای میکاپ، کرم‌هایی را که زیرساختی براق و روشن دارند روی پوست می‌زنیم که غالبا کرم‌های مایع دارای این ویژگی هستند.

 در مورد کشیدن خط چشم در آرایش روز انتخاب رنگ قهوه‌ای یا دودی بهترین گزینه است که خیلی نازک و کوتاه پشت چشم می‌کشیم.

 

 به طوری که وقتی مژه‌ها را ریمل می‌زنیم، خط چشم ما محو‌تر به نظر برسد ولی در آرایش شب از خط چشم بلند، پهن و مشکی و در زیر چشم از مدادهای رنگی و براق که با رنگ لباس هماهنگی دارد، استفاده می‌کنیم.

 

 

www.takroj.ir 10520

 

حال برای اینکه بدانید در مجلس شب خاصی که دعوت می‌شوید چگونه آرایشی داشته باشید به نکات زیر توجه کنید:

 

۱- سعی کنید برای آماده سازی پوست جهت آرایش و میک آپ صورت رنگ چهره تان را زیاد تیره و گرفته نکنید تا در عکس به حالت خسته و گرفته دیده نشوید که

 

بهتر است برای شروع آرایش پس از آماده کردن پوست با انواع کرمهای زیر ساختی از کرم پودرهای براق و روشن که اغلب کرم پودرهای مایع این خصوصیت را دارا می‌باشند استفاده نمایید و پس از اتمام آرایش زیاد رنگ باز چهره تان را با پنکیک نگیرید، تنها برای کمی‌مات کردن رژ گونه یک لایه بر روی صورت بکشید.

 

۲- ابروها را به خصوص اگر با رنگ روشن رنگ شده با سایه ی ابرو پر رنگ کرده و به آنها فرم دهید.

 

۳- از زیر ابروها و با استفاده از هر گروه رنگ سایه ای که به سلیقه ی خود و با توجه به رنگ لباستان انتخاب کرده اید به تر تیب از رنگهای روشن بیس آن تا تیره ، از بالا به پایین و از گوشه ی چشم به داخل،  چشمها را سایه بزنید با این تفاوت که حتما از سایه‌های براق و اکلیلی استفاده نمایید.

 

 

 4-‌هاله ی زیر چشمها را با سایه ی براق کرم یا طلایی کمرنگ سایه بزنید و کاملا پهن و پخش کنید که البته گاهی کشیدن سایه همرنگ سایه ی پشت چشم به زیر چشمها نیز بر زیبایی آرایش شب می‌افزاید.

 

 

 5-در صورت داشتن مژه‌های کم پشت و نازک از مژه مصنوعی و در غیر این صورت با ریمل آنها را با چند ثانیه ، چند ثانیه فاصله پر و بلند کنید.

 

۶-در پشت چشم ، خط چشم بلند و پهن مشکی استففاده کنید.

 

 

 7-از رژ گونه‌هایی که در آنها shin  یا درخشندگی  وجود دارد چه از گروه رنگهای بسیار روشن و چه متوسط  و تیره تر بر حسب گونه و نوع ترکیب صورت به شکل اشک بر روی گونه‌ها برنید.

 

۸-بهتر است از رژ لبهایی که در کنارشان براق کننده ی رنگ خودشان نیز قرار دارد تهیه کنید زیرا با استفاده از رژلبی که ابتدا می‌زنید و سپس ار براق کننده ی آن ، ماندگاری رژ را بیشتر خواهید کرد .می‌توانید از رژهای مایع براق نیز استفاده نمایید و برای ماندگاری بیشتر این نوع رژها بر روی لب در همان ابتدای آرایش لبها را نیز با کرم پودر کاملا پوشانده و سفید کنید.

 

 

 9-گاهی استفاده از براق کننده‌های لب به تنهایی نیز در کنار آرایش چشمها ی براق در این نوع آرایش چهره را جذاب تر و شیک تر نشان خواهد داد.

 

 

۱۰-در پایان میک آپ در صورت داشتن چشمهای درشت ، خط چشمی‌سفید و براق و در صورت داشتن چشمهای ریز خط چشمی‌مشکی با مداد در داخل چشمها بکشید.

 

 

 کاربران عزیز تک رُژ شما الان با خواندن این توصیه‌ها فرایند ارایش شب و روز را فرا گرفته اید و میتوانید با دیدن یک ارایش،  شب و روز بودن ان را تشخیص دهید.

 

 

موفق و پیروز باشید.

 

 

  • ۱۳ اسفند ۱۳۹۲
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×