راهنمای ماساژ رایحه درمانی

راهنمای ماساژ رایحه درمانی

شرف الشمس

راهنمای ماساژ رایحه درمانی

وقتی نیاز به ریلکسیشن، رفع تنش های عضلانی و یا پاکسازی بدن از بقایای یک سرماخوردگی دارید، استفاده از روغن های معطر و ماساژ درمانی به کمک شما می آید. اگر به یک کشور خارجی سفر می کنید که سالن های اِسپای معروفی دارد ، حتما یک ماساژ رایحه درمانی ویژه بگی

راهنمای ماساژ رایحه درمانی

راهنمای ماساژ رایحه درمانی

ماساژ رایحه درمانی یک آیتم محبوب در لیست سالن های اِسپا است. در این شیوه ی درمانی روغن های معطر و پر خاصیت در فعال کردن گیرنده های التیام بخش بدن نقش دارند. 

وقتی نیاز به ریلکسیشن، رفع تنش های عضلانی و یا پاکسازی بدن از بقایای یک سرماخوردگی دارید، استفاده از روغن های معطر و ماساژ درمانی به کمک شما می آید. اگر به یک کشور خارجی سفر می کنید که سالن های اِسپای معروفی دارد ، حتما یک ماساژ رایحه درمانی ویژه بگیرید و از آن لذت ببرید.

اسانس های ماساژ

در یک ماساژ سوئدی ساده یا یک ماساژ عمیق عضلانی، متخصص یک روغن یا کرم بدون بو را به همه ی بدن شما می مالد. در حالی که در یک ماساژ رایحه درمانی روغن ماساژ شامل یک اسانس یا ترکیبی از چند روغن استخراج شده از گیاهان است. اسانس ها از طریق پوست به بدن نفوذ می کنند و فارغ از عطر خودشان چندین فایده را به بدن می رسانند. این روغن ها بسته به خواصشان خُلق شما را بهبود می بخشند، درد را تسکین می دهند، بدن را پاکسازی و سیستم ایمنی را تقویت می کنند.

در ماساژ رایحه درمانی اسانس را با یک روغن حامل، مثل روغن بادام، جوجوبای و یا هسته ی انگور مخلوط می کنند تا به خوبی به پوست نفوذ کنند. ماساژورها چند قطره از اسانس ها مثل اسطوخدوس، نعنا، نارنج و گل سرخ را به ترکیب شان اضافه می کنند و روی بدن شما می مالند. بعضی از سالن های سطح بالا روغن های خاص خودشان را با ترکیبی از چند روغن تا 5 عدد تولید می کنند و آنها را با اسم و امضای مخصوص خودشان که خواص مختلفی دارد به مشتری ارائه می دهند. در یک ماساژ رایحه درمانی به منظور ریلکسیشن باید روغنی حاوی اسطوخدوس یا بهار نارنج استفاده شود که می توان کمی روغن برگ نعنا  یا اوکالیپتوس برای تسکین دردهای عضلانی به آن اضافه کرد.

در پایان ماساژ اگر از روغن استفاده شده خوشتان آمد ، می توانید آن ترکیب را بخرید.

انتخاب رایحه ی مورد علاقه شما

ماساژور قبل از شروع ماساژ از شما می خواهد تا عطر هر روغن را استشمام کنید و سپس اسانس های به کار رفته و خواص آن ها را برای شما توضیح می دهد. برای محدود کردن تعداد ترکیب های روغن تان توجه کنید که کدام روغن مناسب شما است و شما چه هدفی را در ماساژ  آن روغن دنبال می کنید. 

شما می توانید روغنی را انتخاب کنید که آرام بخش، متعادل کننده، تقویت کننده یا حاوی هر حسی که می خواهید در پایان ماساژ بدست آورید را انتخاب کنید. بعد از اینکه روغن تان را انتخاب کردید، ماساژور اتاق را ترک می کند تا لباس هایتان را در آورید و در جای مخصوص دراز بکشید. ماساژ شما معمولا با ۳ بار استنشاق عمیق روغن انتخابی شما می شود. زیرا این کار راحت ترین راه برای نفوذ روغن به بدن تان است. این ۳ تنفس همچنین به شما کمک می کند که ریلکس شوید و در لحظه حاضر باشید. ماساژور گاهی با ماساژ سرتان شروع می کند تا استشمام بوی روغن پیش از رسیدن به بقیه ی قسمت ها ادامه داشته باشد.

ماساژ رایحه درمانی

اسانس درمانی درجه یک 

اسانس های حاوی عصاره های فرّار و بسیار فشرده گیاهی از برگ ها، پوست، ریشه ، دانه و گل ها استخراج می شوند. اطمینان حاصل کنید که ماساژور شما به جای اسانس های تجاری از انواع درجه یک آن استفاده می کند. اسانس های درمانی درجه یک کیفیت بالاتری نسبت به نمونه های تجاری ( مورد استفاده در محصولات غذایی یا موجود در فروشگاه های بهداشتی ) دارند و بدون استفاده از مواد شیمیایی و به روش تقطیر بدست می آیند. این روغن ها هم چنین می توانند در حمام آب درمانی و درمان های بدن استفاده شوند.

از طرف دیگر عصاره های مصنوعی خواص درمانی مشابه را ندارند. عطرهایی که از مواد شیمیایی به دست می آیند ویژگی درمانی عصاره ها را ندارند. بسیاری از کرم های خوشبو صرفا به این دلیل که دارای رایحه هستند در رایحه درمانی بکار نمی روند، زیرا عطر آنها مصنوعی است. اما بسیاری از سالن های اِسپا و مراکز مستقل ماساژ که تجربه و دانش بالایی دارند، بعید است که از یک محصول غیر اصل استفاده کنند. با این حال قبل از اینکه هزینه ی زیادی را صرف یک مرکز ماساژ کنید راجع به کیفیت کارشان تحقیق کنید.

  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×