۱۵ راهکار مفید برای احیای مجدد زندگی پس از شکست

۱۵ راهکار مفید برای احیای مجدد زندگی پس از شکست

۱۵ راهکار مفید برای احیای مجدد زندگی پس از شکست

به خاطر بسپارید که همه ما یک سری وقایع و فراز و نشیب را در زندگی تجربه کرده ایم.شکست می تواند از دست دادن شغل یا یک موقعیت خاص و یا شکست عشقی باشد.ممکن است در آن لحظه احساس انزوا کنید و فکر کنید این اتفاق فقط برای شما پیش آمده اما شما تنها نیستید

۱۵ راهکار مفید برای احیای مجدد زندگی پس از شکست

۱۵ راهکار مفید برای احیای مجدد زندگی پس از شکست

اگر اخیرا در زندگی تان شکست خورده اید و نیاز دارید که مجددا سر پا بایستید، با ما در طومار همراه باشید تا ۱۵ راه شگفت انگیز به شما نشان دهیم. 

شما با اعمال این ۱۵ روش در زندگی، مجددا اعتماد به نفس یافته و حتی قوی تر از پیش می شوید. 

باید به خاطر بسپارید که همه ما یک سری وقایع و فراز و نشیب را در زندگی مان تجربه کرده ایم. شکست می تواند از دست دادن شغل یا یک موقعیت خاص و یا شکست عشقی باشد. ممکن است در آن لحظه احساس انزوا کنید و فکر کنید این اتفاق فقط برای شما پیش آمده اما شما تنها نیستید. 

اگر در حال حاضر با چنین شرایطی دست و پنجه نرم می کنید، یک نفس عمیق بکشید، کنترل اوضاع را در دست بگیرید و حرکت کنید. شاید پس از این اتفاق، روحیه و اعتماد به نفس تان را از دست داده باشید. ما اینجا به شما خواهیم گفت چطور اعتماد به نفس گرفته و همه چیز را پشت سر بگذارید. 

15 راهکار مفید برای احیای مجدد زندگی پس از شکست

۱- به عنوان شروع زین پس از کلمه "شکست" استفاده نکنید

کلمات برای شما مهم هستند به خصوص وقتی با خودتان صحبت می کنید. به جای استفاده از کلمه شکست، از دست دادن و یا هر کلمه منفی دیگری که ذهن تان را به سمت شکست خوردن سوق می دهد، سعی کنید تا می توانید مثبت اندیش با بیانی مثبت باشید. این کاریست که شما را از شرایطی که در آن هستید دور می کند و اگر به دنبال پیشرفت واقعی هستید بسیار نکته مهمی برایتان به شمار می رود. 

۲- فهرستی از چیزهایی که لازم است کنار گذاشته شود تهیه کنید

کدامیک از عادت های عجیب و غریب تان را نادیده گرفته اید؟ به این فکر کنید که هر روز صبح به سختی ورزش می کنید و تمام روز را رژیم می گیرید اما شب هنگام یک کیک پر کالری می خوری، بدین شکل به راحتی تمام زحمات تان را از بین برده اید. همین امر در همه مسائل زندگی صدق می کند. فهرستی از کارهایی که در طول روز انجام می دهید تهیه کنید و با خود قرار بگذارید و متعهد شوید که عادات نادرست را با چیز دیگری عوض کنید. هنگامی که یک برنامه ریزی مدون دارید، ناخودآگاه بر روی آنچه که باید انجام دهید تمرکز می کنید. 

۳- از خودتان متنفر نباشید

سعی کنید بر کارهایی که کرده اید و اشتباهاتی که مرتکب شده اید تمرکز نکنید و در عوض چشم اندازی جدید پیش روی خود قرار دهید. اگر هم می خواهید به گذشته فکر کنید سعی کنید سوالاتی از خودتان مطرح کنید تا درس بگیرید و سپاسگزار باشید که چیزی جدید فرا گرفته اید. می توانید به این فکر کنید راه بهتری که می توانست جایگزین اشتباه پیشین تان باشد چیست. بدین شکل برای رویدادهای بعدی آماده می شوید. 

۴- مکالمات تان را تغییر دهید

وقتی شما مدام با دیگران درباره شکست و نارضایتی و بدبختی صحبت می کنید، فقط احساسات بدتان را تقویت کرده اید. سعی کنید از کلمات مثبت و قدرتمند استفاده کنید. بدین شکل خیلی زود متوجه خواهید شد که نه تنها خودتان احساس بهتری دارید بلکه روزگار هم به طور متفاوتی روی مثبتش را به شما نشان می دهد. 

۵- خود را با جنگجویان محاصره کنید

افراد منفی باف همه جا هستند اما آیا شما دوست دارید بقیه زندگی تان را با کسانی بگذرانید که اعتقاد دارند شما تنها یک قربانی بی دفاع و ضعیف هستید؟ باید پاسخ تان به این سوال منفی باشد. وقت تان را با افرادی بگذرانید که حتی در بدترین مواقع هم سعی می کنند بجنگند و کاری مفید انجام دهند. بدین شکل و در معاشرت با آنان شما هم انگیزه می گیرید و هم یاد می گیرید که چگونه در برابر شرایط تسلیم نشوید. 

۶- یک حامی داشته باشید

از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده و یا حتی یک درمانگر بخواهید که به اهداف تان گوش دهد و هر هفته از شما پیگیری کند و ببیند تا کجا پیش رفته اید. این کار هم به شما کمک می کند تا هدفی را تعیین کنید، هم با اشتراک گذاشتن آن برای انجامش مصمم تر می شوید. هر چه که باشد وقتی کسی را در زندگی تان دارید در مواقعی که احساس می کنید دارید غرق می شوید برایتان حکم یک نجات دهنده را دارد. 

۷- تحقیقات واقعی انجام دهید

این کار به شدت قدرت دانش شما را بالا می برد. داشتن درک واقعی از آنچه که در اطراف شما در حال وقوع است به شما کمک می کند تا کمتر منزوی باشید و در مورد اطلاعات تان با دیگران تبادل نظر کنید و همچنین به جای طی کردن راه های قدیمی، چشم اندازی نو پیش رو داشته باشید. 

۸- مراقب خودتان باشید

در راه مراقبت از خودتان، گام های کوچک می توانند به طور طولانی مدت اعتماد به نفس تان را تقویت کنند. شما می توانید به موسیقی مورد علاقه تان گوش دهید، گل و گیاه بخرید و یا با دوستان تان وقت بگذرانید تا زندگی اجتماعی شادتری داشته باشید. 

۹- تمرکز کردن را تمرین کنید

زندگی همیشه آسان نیست و لحظاتی دارد که آرامش شما را بر هم می زند. ممکن است مرور گذشته تان شما را به هم بریزد و یا ترس از آینده شما را مضطرب کند. مدیتیشن، یوگا، یادگیری تکنیک های تنفس و خواندن کتاب های مفید در این زمینه می تواند برایتان موثر باشد. هوشیاری هدف زندگی است و به همه کمک می کند مغزشان فعال تر شود. 

۱۰- دفتر خاطرات بنویسید

با شروع و پایان هر روز، چند خطی بنویسید تا ببینید بینش واقعی شما چیست و واقعا چه احساسی دارید. این کار یک راه عالی برای این است که شما هر روز اهدافی برای خود تعیین کنید و در پایان روز پیشرفت تان در آن زمینه را بررسی نمایید. 

۱۱- از خودتان سپاسگزاری کنید

هر روز صبح برای سه چیز با صدای بلند از خودتان تشکر کنید اگر هم کسی در زندگی تان است که هر روز این کار را می کند شما انسان خوشبختی هستید و از او بخواهید به کارش ادامه دهد. قدردانی باعث می شود که ما احساس غرور و خوشحالی کنیم و باعث می شود برای به دست آوردن چیزی که نداریم بیشتر تلاش کنیم. 

۱۲- به دیگران خدمت کنید

شرکت داوطلبانه در یک سازمان یا خیریه، کمک به یک مادر و نوزاد یا هر کمکی که حتی بیش از اندازه ساده باشد می تواند باعث شود خودتان احساس بهتری نسبت به جهان داشته باشید. 

۱۳- در زندگی تان فضایی جدید ایجاد کنید

آیا تا به حال پیش آمده که در یک خیابان شلوغ و پر هرج و مرج عصبی شده باشید و در یک ساحل آرام به آرامش رسیده باشید؟ این یک واقعیت غیر قابل انکار است که محیط می تواند بر ما تاثیر بگذارد و البته این خبر خوبی برای کسانیست که می خواهند شروعی تازه در زندگی شان رقم بزنند. خرید یک کت رنگی، نصب یک اثر هنری بر دیوار اتاق خواب یا دفتر کار می تواند همان چیزی باشد که شما نیاز دارید و به زندگی تان روحی تازه بدهد. 

۱۴- دلسوز دیگران باشید

وقتی شما متعهد به مهربانی و دلسوزی برای دیگران باشید، کنترل احساسات پیش فرض خود را به دست می گیرید و مالکیت واقعی انرژی تان را عهده دار می شوید. بدین شکل احساسات خوب به سوی خودتان بازمی گردند. 

۱۵- قبول کنید که لازم نیست کامل باشید

همه چیز در حال تغییر است و مهم این است که شما به سوی هدف خود گام بردارید. هر لحظه ای که به میل خودتان انتخاب می کنید، برایتان یک موفقیت محسوب می شود. اگر هم در جایی قرار گرفته اید که دوست ندارید نباید نادیده بگیرید که تلاش تان را کرده اید. 

مترجم : پردیس کیانی 

  • ۸ مهر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×