راه های از بین بردن بوی بد مایکروویو

راه های از بین بردن بوی بد مایکروویو

شرف الشمس

راه های از بین بردن بوی بد مایکروویو

اگر داخل مایکروویو در اثر استفاده و یا در اثر پخت غذایی خاص بوی بد گرفته شده است راه کارهای ساده وبسیار جالبی برای این کار هست.

راه های از بین بردن بوی بد مایکروویو

چگونه بوی بد مایکروویو را از بین ببریم

برای از بین بردن بوی بد ماکروویو می توانید از روش های ساده ای استفاده کنید. با این کار هر بار که در ماکروویو را باز کردید، خاطره آخرین غذایی که در آن سوزاندید زنده نخواهد شد.

راه حل آسان برای از بین بردن بوی بد ماکروویو

راه حل اول - 4 قاشق چای خوری سرکه سفید را در ظرف مخصوص ماکروویو ریخته و بقیه ظرف را با آب پر کنید و در دستگاه بگذارید. آن را به مدت 6 دقیقه با درجه بالا حرارت دهید. اجازه دهید این محلول به مدت یک ساعت در ماکروویو بماند. سپس داخل آن را با دستمال تمیز کرده وبعد با آب و صابون بشویید.

راه حل دوم - می توانید یک کاسه پر از سرکه سفید را داخل ماکروویو بگذارید، بدون این که آن را روشن کنید و تا زمانی که بوی بد از بین نرفته است اجازه دهید سرکه در آن جا بماند. سپس آن را با آب و صابون بشویید.
جایگزین دیگر این است که ابتدا داخل ماکروویو را با آب و صابون تمیز کنید و سپس با یک دستمال آغشته به محلول آب و سرکه سفید درون ماکروویو را پاک کنیم.

راه حل سوم - آب لیمو هم می تواند نقش سرکه را برایتان بازی کند. 5 قاشق چای خوری آب لیمو را به همراه آب در کاسه مخصوص ماکروویو ریخته و آن را به مدت 6 دقیقه با درجه زیاد روشن کنید. اجازه دهید کاسه به مدت یکساعت در ماکروویو بماند. سپس با یک دستمال دیواره ها را از آب لیمو پاک کنید و بعد با آب وصابون بشویید.

راه حل چهارم – به جای آب لیمو می توان چند برش لیمو را در یک فنجان آب گذاشته و ماکروویو را به مدت 5 دقیقه روشن کرد و بعد دیواره ها را با روش بالا پاک کرد.

 از بین بردن بوی بد مایکروویو

از بین بردن بوی مایکروویو

راه حل پنجم – وانیل هم یکی از خوشبوترین اسانس هایی است که می توانید از آن برای این کار استفاده کنید. یک قاشق چای خوری وانیل را در یک کاسه آب ریخته و ماکروویو را روشن کنید تا محلول بجوشد.اجازه دهید بخار معطرتان به مدت نیم ساعت در ماکروویو بماند و سپس داخل آن را با یک دستمال پاک کنید.

راه حل ششم - جوش شیرین هم یک پاک کننده عالی و بی ضرر است. 5 قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک کاسه آب ریخته و 6 دقیقه آن را بجوشانید و بگذارید یک ساعت در دستگاه بماند.

راه حل هفتم – همچنین می توانید یک پارچه را در محلول آب وجوش شیرین فرو برده و با آن دستگاه را پاک کنید.

راه های از بین بردن بوی بد مایکروویو

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×