چطور رشد موهای خود را افزایش دهیم؟

چطور رشد موهای خود را افزایش دهیم؟

شرف الشمس

چطور رشد موهای خود را افزایش دهیم؟

چطور رشد موهای خود را افزایش دهیم؟

چطور رشد موهای خود را افزایش دهیم؟

چطور رشد موهای خود را افزایش دهیم؟

خیلی از افراد به داشتن موهای پرپشت و ضخیم اهمیت می دهند همچنین برای خانم ها داشتن موهای پرپشت و ضخیم یکی از شاخصه های زیبایی به حساب می آید شاید شما هم به این فکر کرده باشید که موهای تان به اندازه کافی رشد نمی کند یا این که از ضخامت و حالت موی خود راضی نیستید در ادامه با ما همراه باشید تو چند نکته کاربردی و ساده برای بهتر شدن رشد مو به شما آموزش دهیم.

خوردن قرص ویتامین B12

یکی از عوامل مهم برای رشد مو وجود ویتامین ب ۱۲ است اگر موهای تان رشد کافی را ندارند احتمالاً با کمبود ویتامین ب ۱۲ مواجه هستید کمبود این ویتامین به راحتی می تواند در کاهش رشد مو خشک شدن پوست سر و همچنین نازک بودن تار موها تاثیر گذار باشدهمچنین کمبود ویتامین ب ۱۲ باعث شکننده شدن تارهای مو خارش پوست سر شوره سر می شود برای اینکه از این موضوع اطلاع کامل پیدا کنید باید آزمایش خون بدهید یا با پزشک خود مشورت کرده و از مکمل‌های این ویتامین استفاده نمایید.

ماساژ پوست سر

یکی از دلایل اصلی در رشد خوب مو خون رسانی است با ماساژ دادن پوست سر می‌توانید به جریان خون پوسته سر کمک کنید و همچنین کوتیکول های او را افزایش دهید. با افزایش جریان خون پوست سر موهای سر تحریک شده و رشد بیشتری خواهد کرد برای این کار کافی است با نوک انگشتان در جهت های مختلف و حرکت های ملایم ماساژ دهید می توانید در زمان حمام کردن و یا در زمان پای دیگر این کار را انجام دهید.

ماساژ پوست سر

موهای خود را به‌درستی خشک کنید

بعد از حمام با یک حوله نازک و یا یک پارچه ای نخی به آرامی موهای خود را ماساژ دهید تا آب آن کشیده شود به هیچ عنوان حوله را دور موهای خیس نپیچید چون این کار باعث شکننده شدن موها میشود.

خوابیدن بر روی بالشت ابریشمی

بالشت های پنبه ای به راحتی رطوبت مو را جذب میکنند و این امر باعث خشک شدن و آسیب دیدن آن می شود خوابید روی بالش هایی که از پارچه ابریشمی در آنها استفاده شده باعث کاهش اصطحکاک بین مو و بالشت می شود و همین ام تا حد زیادی از آسیب دیدن مو جلوگیری میکند.

تغییر دادن حالت مو

همیشه موهای خود را دم اسبی ببندید بهتر است که برای مرتب کردن موها از مدل های متفاوت استفاده بکنیم بستن مو با کش های خیلی محکم باعث می‌شود مو آسیب ببیند و یکی از دلایل اصلی ریزش مو می‌تواند فشارهای دائمی به ریشه مو باشد برای این کار بهتر است یا از کشهای شل تر استفاده کنید و یا از کلیپس مو برای جمع کردن و مرتب کردن مو استفاده بکنید.

مدل موی دم اسبی

استفاده از روغن زیتون

موهای خود را با روغن زیتون ماساژ دهید روغن زیتون یکی از روغن های سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین e است که برای رشد مو بسیار لازم و ضروری است. بعد از ماساژ دادن آن با روغن زیتون یک کیسه پلاستیکی روی موها بکشید و ۳۰ دقیقه زمان به آن بدهید و بعد از آن موها را با یک شامپوی روزانه بشویید انجام این کار برای دو بار در هفته بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۹ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×