رنگ مو طبیعی با دارچین | روشن کردن مو با دارچین

رنگ مو طبیعی با دارچین و روشن کردن مو با دارچین

شرف الشمس

رنگ مو طبیعی با دارچین و روشن کردن مو با دارچین

طرز تهیه رنگ موی طبیعی با دارچین و روشن کردن مو با دارچین را در طومار بیاموزرد.

رنگ مو طبیعی با دارچین و روشن کردن مو با دارچین

رنگ مو طبیعی با دارچین

رنگ موی طبیعی با دارچین را بیاموزید. همه خانم ها به دنبال داشتن موهایی با رنگ طبیعی و زیبا هستند. یکی از نشانه های موی سالم براق بودن مو است که متاسفانه در بیشتر موارد با استفاده از رنگ موهای شیمیایی این براق و شفاف بودن مو از دست می رود.  خانم ها برای اینکه موهای خود را به رنگ دلخواه که در کاتالوگ نشان داده می شود رنگ ها را تهیه و استفاده می کنند. اما طول عمر این رنگ ها روی سر خیلی نیست و آسیب هایی جدی مثل خشک و شکننده شدن را به مو می دهد. از دیرباز خانم ها موهای خود را رنگ می کردند اما از رنگ موهای طبیعی مثل دارچین، قهوه و ... استفاده می شد. همچنین خانم های باردار می توانند در دوران بارداری از این روش های طبیعی برای رنگ کردن موی خود استفاده کنند.

امروزه هم برای درست کردن رنگ موی طبیعی فرصت هست و مطمئین باشید کار دشوار و سختی برای انجام دادن وجود ندارد. 

دارچین ماده ایی است که باعث روشن تر شدن مو می شود. اگر فقط می خواهید قدر کمی موهای خود را روشن کنید می توانید از دارچین استفاده کنید. همه ما به خواص درمانی دارچین آگاهی داریم پس علاوه بر رنگ کردن مو که هدف اصلی است بعد از انجام مراحل به این نتیجه خاهید رسید که چه موهای نرم و لطیفی دارید. 

رنگ موی طبیعی با دارچین
 

روش اول دارچین و نرم کننده

دارچین پودر شده را با آب مخلوط کنید و کمی نرم کننده اضافه کنید و خوب مخلوط کنید ترکیب را به تمامی موهای خود بمالید و با کلاه رنگ بپوشانید. این مواد باید 6 ساعت روی موهای شما قرار بگیرد تا تاثیر خود را نشان دهد. بعد از این مدت موهای خود را با آب سرد شستشو دهید. در انتها با موهایی کمی روشن تر و براق تر از قبل روبرو خواهید شد. 

اگر تنها به دنبال نرم کردن موهای خود هستید می توانید از طریق دیگری از دارچین کمک بگیرید. پودر دارچین را با دو فنجان آب مخلوط کنید و اجازه دهید روی گاز بجوشد تا حجم آب نصف شود. بعد از سرد شدن محلول آن را به موهای خود اسپری کنید. 

رنگ موی دارچین و عسل

روش دوم دارچین و عسل

دو قاشق دارچین، 1 فنجان عسل، 1 قاشق آب لیمو و 1 فنجان نرم کننده را با هم به خوبی مخلوط کنید و به تمامی موهای خود بزنید و با کلاه مخصوص رنگ بپوشانید. بعد از 4 ساعت موها را بشویید چون وجود عسل به فرایند باز شدن رنگ مو کمک می کند و تنها 4 ساعت ماندن این ترکیب روی سر کافی است. این فرایند را تا 4 بار می توانید برای روشن تر شدن مو ها تکرار کنید. 

روش سوم دارچین و ماست

مقدار 3 قاشق از پودر دارچین را با ماست ترکیب کنید و به مدت 30 دقیقه روی موهای خود نگه دارید و بعد از این مدت آبکشی کنید. 

روش چهارم دم کرده دارچین

مقداری پودر دارچین را دم کنید و به مدت 6 ساعت موهای خود را به آن آغشته کنید. بعد از آبکشی موهایی درخشان و روشن خواهید داشت.

گروه طومار امیدوار است که با انجام این روش ها به رنگ موی دلخواه خود برسید و همچنین در حفظ سلامت موی خود موفق باشید.
 

دارچین
  • ۲۶ مهر ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×