روز جهانی بدون شلوار در مترو

روز جهانی بدون شلوار در مترو

13 ژانویه 2019 امسال روز جهانی بدون شلوار در مترو بود و به همین مناسبت برخی مسافران مترو در سرتاسرجهان بدون پوشیدن شلوار و با لباس زیر سوار مترو شدند

این روز از سال 2002 و با اقدام گروهی از فعالان اجتماعی آمریکایی در مترو نیویورک ابداع شد و سپس به دیگر شهرهای جهان نیز سرایت کرد و در 17 سال گذشته همه ساله در ماه ژانویه برگزار می شود.

روز بدون شلوار در مترو

امسال هجدهمین سال از این رویداد جهانی است. معمولا تاریخ دقیق مناسبت حضور بدون شلوار در مترو، در دسامبر، آخرین ماه سال برای اولین ماه سال بعد یعنی ژانویه اعلام می شود.

روز بدون شلوار در مترو

 "مترو سواری بدون شلوار" را اولین بار در سال 2002 یک گروه هنری و طنزپرداز در نیویورک به راه انداختند.

روز بدون شلوار در مترو

این گروه موسوم به «بداهه پردازی در هر کجا» را چارلی تاد در سال 2001 به وجود آورد. کار این گروه بیشتر خلق صحنه های جنجالی در امکان عمومی است. شعارشان این است: «اوضاع را به هم می ریزیم، معرکه می گیریم، جنجال به پا می کنیم.»

روز بدون شلوار در مترو

گروه «بداهه پردازی در همه جا» می گوید که این رخداد با هدف خاصی جز این برگزار نمی شود که باعث خنده یا لبخند دیگران شود.

اولین بار که این رویداد در نیویورک برگزار شد، فقط هفت نفر در آن شرکت کردند. به تدریج هر سال به تعداد شرکت کنندگان اضافه شد. این رسم دست‌کم در فرانسه خیلی پرطرفدار نیست.

روز بدون شلوار در مترو

ایده روز بدون شلوار ساده است: مسافران در ایستگاه های مختلف سوار قطار می‌شوند و همه چیز عادی است فقط شلوار به پا ندارند.

روز بدون شلوار در مترو

شرکت کنندگان طوری برخورد می‌کنند که انگار یکدیگر را نمی‌شناسند و لباس زمستانه به تن دارند یعنی کلاه، شال گردن، کاپشن و پیراهن. تنها نکته غیر طبیعی، نپوشیدن شلوار است.

روز بدون شلوار در مترو

 

  • ۲۵ دی ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×