روش ساده از بین بردن کپک ماشین لباشویی

روش ساده از بین بردن کپک ماشین لباشویی

شرف الشمس

روش ساده از بین بردن کپک ماشین لباشویی

کپک ها برای تولید و تکثیر نیاز به محیط های مرطوب دارند. فضای داخلی ماشین لباسشویی نیز پس از شستشوی لباس ها، می تواند مکان مناسبی برای رشد کپک ها باشد.

روش ساده از بین بردن کپک ماشین لباشویی

راه حلی موثر برای از بین بردن کپک های ماشین لباسشویی

شاید تصور اینکه ماشین لباسشویی باعث بروز بیماری های آلرژیک یا پوستی بشود، برای تان دشوار باشد. اما حقیقت این است که برخی میکروب ها و قارچ هایی که در اثر استفاده نادرست از ماشین لباسشویی، درون آن تولید و تکثیر می شوند، قادرند سلامت ما را به خطر بیندازند.

اگر متوجه شده اید که ماشین لباسشویی چقدر مستعد رشد باکتریهاست و دنبال راه حل ساده برای از بین بردن کپک های ماشین لباسشویی شده اید حتما این مطلب را بخوانید تا ببینید این قارچها چه بلایی سر ما می آورند و چطور می توانیم به راحتی از آن خلاص شویم.
ماشین لباسشویی به ویژه لولای پلاستیکی جلوی آن که به منظور جلوگیری از بیرون رفتن آب و رطوبت ایجاد شده یک فضای گرم و مرطوب و ایده آل برای رشد باکتریهاست. اما اشتباه بیشتر خانوم ها این است که فکر می کنند بوی کپک در این قسمت بدترین حالت ماجراست. زیرا قبل از اینکه بوی کپک ایجاد شود هم باکتریها همچنان در آنجا جای گرم و نرمی دارند و به شدت فعالیت و رشد می کنند.

ماشین لباسشویی

از بین بردن کپک های ماشین لباسشویی

کپک مشکلات سلامتی زیادی می تواند برای افراد داشته باشد به ویژه آنها که ضعف ایمنی دارند و یا کسانی که مستعد آلرژی و حساسیت های مختلف هستند. در مرحله اول، در معرض کپک قرار گرفتن باعث بروز مشکلاتی مثل تنگی نفس، خارش چشم، خس خس سینه و یا سوزش و کهیر زدن پوست شود. در مراحل جدی تر حساسیت به کپک ها باعث تب، عفونت شدید در شش ها می گردد.
کپک های لباسشویی هم از آن دسته از چیزهاست که شاید کمتر به چشم خانم های خانه بیاید اما بسیار خطرناک خواهد بود اگر به آن توجه نشود.
دو راه متفاوت برای خلاص شدن از کپک های ماشین لباسشویی وجود دارد. یکی که استفاده از پاک کننده های بهداشتی و ضد کپک است که از مواد شیمیایی ساخته شده و به همان اندازه ممکن است برای دستگاه تنفسی و آلرژی ها مضر باشد و راه حل دیگر یک پاک کننده کپک خانگی است که به اندازه مواد شیمیایی موثر است و ضررهای آنها را ندارد.
ما دو دستور ساده و بسیار موثر ضد قارچ و کپک برایتان معرفی می کنیم که با خیال راحت می توانید استفاده کنید.

یک ترکیب ساده برای پاک کردن ماشین لباسشویی

سرکه اولین ماده ای است که شما احتیاج دارید.
سرکه تنها طعم دلنشنش نیست که آن را در خانه ها ماندگار کرده بلکه خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی که دارد آن را به عنوان یک ضدعفونی کننده خانگی و بی ضرر معرفی می کند. علاوه بر آن کاملا کم هزینه و مقرون به صرفه است.

لیمو ترش

آب لیمو ترش هم یک ماده موثر برای از بین بردن قارچ و کپک است و علاوه بر آن خوشبو کننده دلپذیری هم محسوب می شود.
کافیست یک فنجان سرکه را با یک چهارم فنجان آب لیمو ترش را با هم مخلوط کنید. مواد را داخل ظرف اسپری تمیز و شسته شده شیشه پاک کن بریزید و داخل لاستیک و لابه لای آنها را با این ترکیب اسپری کنید. و بگذارید سرکه و لیمو داخل لایه های لاستیکی به مدت نیم ساعت بماند بعد یک حوله تمیز را با این محلول خیس کنید و داخل لایه های لباسشویی را کاملا پاک کنید.
این قارچها و کپک ها به چشم کاملا دیده نمی شود اما مطمئن باشید که جایی گرم و نرم تر از لباسشویی ندارند بنابراین حتما به شما توصیه می کنیم که ماهی یک بار با این پروسه لباسشویی را ضد عفونی کنید. تا مبادا اثرات قارچ ها در سلامت و حساسیت کودکتان تاثیر بگذارد.

روش ساده از بین بردن کپک ماشین لباشویی

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×