روش هایی برای رشد و پیشرفت حرفه ای

روش هایی برای رشد و پیشرفت حرفه ای

شرف الشمس

روش هایی برای رشد و پیشرفت حرفه ای

روش هایی برای رشد و پیشرفت حرفه ای چرا رشد و پیشرفت حرفه ای تان اهمیت دارد؟ لازم است غالبا خودتان را به چالش بکشید و پا فراتر … …

روش هایی برای رشد و پیشرفت حرفه ای

روش هایی برای رشد و پیشرفت حرفه ای

چرا رشد و پیشرفت حرفه ای تان اهمیت دارد؟ لازم است غالبا خودتان را به چالش بکشید و پا فراتر از حد خود بگذارید و اجازه ندهید غرق کاری شوید که حس می‌‌‌‌‌کنید پیشرفتی در آن ندارید یا چیزی یاد نمی‌گیرید. در اینجا، ۵ مرحله آمده است که به شما کمک می‌کند حتی بدون حمایت شرکت‌تان رشد و پیشرفت حرفه ای داشته باشید.

روش هایی برای رشد و پیشرفت حرفه ای

ظرفیت بیشتری در هر فرد وجود دارد که حتی خودشان نمی‌دانند. در دنیایی پر سرعت که هرکسی درحال‌حاضر، در همین لحظه خواستار آن است، دردنیایی که دائما در حال تحول است، پیشرفت حرفه ای و فردی بیشتر از هر زمانی مهم جلوه می‌کند. نه تنها رشد و پیشرفت هدفمند این ظرفیت را دارد که عملکرد شما را در شغل‌تان بهتر کند، بلکه به شما کمک می‌کند داخل و خارج از محل کار حس رضایت بیشتری داشته باشید.

در اینجا، ۵ مرحله آمده است که به شما کمک می‌کند حتی بدون حمایت شرکت‌تان رشد حرفه ای داشته باشید.

۱. چالش‌های جدیدی بپذیرید.

این کار می‌تواند پر مخاطره، تنش‌زا و گاهی گیج‌کننده باشد، و چرخه‌ای دائمی است ولی چیز عالی است: این، چگونگی زنده ماندن حرفه‌ای‌ها و شرکت‌های موفق است. گاهی اوقات به‌نظر می‌رسد که به همان سرعتی که مشکلات قدیمی را حل می‌کنید، مشکلات جدیدی ظاهر می‌شوند (گاهی اوقات سریع‌تر)، ولی این صرفا به این معنا است که در حرکت هستید- این‌که بهتر و قوی‌تر می‌شوید. وقتی فرصتی به شما نزدیک می‌شود، بقاپیدش.

مطلب مرتبط: موفقیت چیست : واقعا چیست ؟

۲. مطالعه کنید.

بله، به همین سادگی. مقالاتی آموزنده از منابع موثق و معتبر بخوانید (اگر ارجاع‌هایی وجود دارند، در مسیر درستی پیش می‌روید). کتابی در فرمت کاغذ یا الکترونیکی انتخاب کنید یا در کلاس اینترنتی شرکت کنید. یک ساعت در روز را به خواندن اختصاص دهید و دانش بیشتری به‌دست آورید.

۳. برای یادگیری‌تان وقت بگذارید.

وبینارهای آزاد بسیاری عملا در مورد هر موضوع قابل تصوری وجود دارند. هر روز (یا هر هفته) زمانی را به تماشای یک یا دو وبینار اختصاص دهید. بیشتر آنها کوتاه هستند، درک‌شان آسان است و به زندگی پر مشغله‌تان ضرری نمی‌رسانند. یا دوره‌ی کاملی بگذرانید. ما عاشق کورسرا برای یادگیری اینترنتی هستیم.

۴. مرشدی داشته باشید.

در شرکت‌تان به دنبال شخصی باشید که به شما راهنمایی دهد. اگر شخصی وجود ندارد، از طریق لینکدین یا اتصال به شبکه به رهبران متفکر دسترسی پیدا کنید. حائز اهمیت است ارتباطی با شخصی که به دنبال‌اش هستید، داشته باشید. همواره پیشنهاد می‌کنم در صنعت‌تان از طریق لینکدین یا انجمن/ سازمان در جست‌وجوی رهبرانی باشید.

مطلب مرتبط: ۵ عامل که موانع موفقیت شغلی تان هستند

۵. اطراف‌تان پر از هم سن و سالان هم‌عقیده باشد.

ببینید آیا گروه‌های MEETUP در منطقه‌تان وجود دارد. دوست شوید، همکاری کنید و خوش بگذرانید. پر بار کردن شما را تضمین می‌‌کند. می‌توانید با شرکت در رویداد شبکه‌سازی، پیوستن به هیأت یا از طریق دوستان با هم سن و سالان هم‌عقیده ملاقات کنید.

همیشه چیزی وجود دارد که بتوانید برای بهتر شدنش تلاش کنید؛ سپرده‌های روزانه‌ای در بانک خصوصی پیشرفت‌تان داشته باشید و به زودی حساب بانکی‌تان افزایش می‌یابد.

منبع: 

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: فوربس – forbes

روش هایی برای رشد و پیشرفت حرفه ای

  • ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
سرکتاب

×