روش های درمان برق زدگی چشم در اثر جوش کاری

روش های درمان برق زدگی چشم در اثر جوش کاری

شرف الشمس

روش های درمان برق زدگی چشم در اثر جوش کاری

جهت اطلاع از راه های درمان برق زدگی چشم به شما توصیه می کنیم مطالعه این مطلب از بخش سلامت نشریه اینترنتی طومار را از دست ندهید.

روش های درمان برق زدگی چشم در اثر جوش کاری

جوشکاران و اشخاصی که در جوشکاری از عینک مخصوص استفاده نمی کنند و دچار عرضه برق زدگی می گردند در درمان برق زدگی چشم می توانند از راهکار های مفید و موثر ارایه شده در ادامه این مطلب استفاده نمایند.

درمان برق زدگی چشم:

اگر دچار عارضه برق زدگی شدید، روش های درمانی ذیل را به کار ببندید:

هر آنچه لازم است از درمان برق زدگی چشم بدانید
 • اولین قدم در درمان برق زدگی چشم، شستشو کامل چشم ها با آب می باشد. سپس چشم هایتان را خشک کنید و با یک دستمال و یل پارچه تمیز به طور کامل ببندید.
 • به طور متوسط چشم ها باید هشت تا دوازده ساعت به طور کامل به شکلی که حتی فرد پلک هم نزد بسته باشند و تنها استراحت در یک اتاق تاریک راه حل مناسب به شمار نمی آید.
روش درمانی برق زدگی چشم
 • هر شش ساعت از یک مسکن قوی مانند قرص کدئین، قرص ایبوپروفن و یا قرص استامینوفن برای تسکین درد و به خواب رفتن استفاده نمایید.
 • هر شش ساعت باید بانداژ چشم را بردارید و ترشحات ایجاد شده را تمیز و مجددا چشم را بانداژ نمایید.
برق زدگی چشم و درمان آن
 • ذکر این نکته در این قسمت بسیار حائز اهمیت است که هیچگاه در رفع برق زدگی چشم نباید از قطره بی حس کننده تتراکایین به دلیل عوارض و خطرات بالای آن استفاده شود. حتی درخواست تجویز آن از سمت پزشک نیز پیگرد قانونی دارد. از این قطره در جراحی ها برای بی حس کردن چشم استفاده می گردد و استفاده از آن در این موارد موجب سوراخ شدن قرنیه چشم می شود.
  راه های درمان برق زدگی چشم
 • برای درمان برق زدگی می توانید سیب زمین خام را به شکل ورقه های نازک برش بزنید و بر روی چشم هایتان بگذارید و بعد از گرم شدن سیب زمینی ها آن ها را تعویض کنید.
  درمان برق زدگی چشم ها

در درمان برق زدگی شستشو و بستن چشم ها و مصرف مسکن بعد از دوازده ساعت این مشکل را برطرف می کند و به طور معمول عوارضی به جای نمی گذارد اما استفاده از قطره بی حس کننده تتراکایین آسیب های جدی بر روی چشم به جای می گذارد.

 • ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×