روش های مختلف دم کردن قهوه | انواع قهوه

روش های مختلف دم کردن قهوه | بخش اول

روش های مختلف دم کردن قهوه | بخش اول

روش های مختلف دم کردن قهوه را با طومار بیاموزید.

روش های مختلف دم کردن قهوه | بخش اول

انواع قهوه

قهوه دارای انواع متفاوتی است؛ اما انواع متنوع این نوشیدنی، همگی حتما دارای یکی از نوشیدنی های پایه ی قهوه هستند؛ افزودنی های متنوعی را بنا بر سلیقه می توان به این قهوه ها اضافه کرد از جمله: شیر، شکر، کاکائو، دارچین، بستنی، آب لیمو، خامه و غیره. به طور کلی سه نوع نوشیدنی پایه ی قهوه داریم که در تمام مدل ها یکی از این سه حتما وجود دارد:

 

نوع قهوه اصلینحوه ی آماده سازی
قهوه ساده

دانه ی قهوه آسیاب شده + آب با روش های مختلف دم کردن؛ از

جمله روش چکه ای

قهوه اسپرسو

دانه ی قهوه آسیاب شده با غلظت بالا + آب جوشی که با فشار زیاد از دانه ها می گذرد

قهوه فوری

پودر قهوه فوری + آب (پودر قهوه فوری در کارخانه ها و با

واکنش های شیمیایی تهیه می شود)

روش های مختلف دم کردن قهوه

روش های متفاوت دم کردن قهوه

گفتیم که نوشیدنی های با پایه ی قهوه بسیار متنوع هستند و انواع زیادی دارند. تمام نوشیدنی های قهوه، ترکیبشان از فرم کلی: نوشیدنی پایه ی قهوه به همراه افزودنی ها (بانسبت ها و نیز ویژگی های تزیینی خاص) تهیه می شوند؛ به همین دلیل انواع قهوه ها، طعم و مزه خاص خود را دارند و بسته به نوع سلیقه و شیوه ی تهیه آنها می توانند متفاوت باشند. در قهوه خانه های حرفه ای، اغلب قهوه به صورت ویژه و با فرمولی سری تهیه می شوند. در این بخش روش دم کردن انواع قهوه را ذکر خواهیم کرد:

قهوه اسپرسو

کلمه اسپرسو در واقع به روش خاصی از دم کردن قهوه گفته می شود. این نوع قهوه را باید با قهوه ساز اسپرسو تهیه کرد. به این صورت که اسپرسو با عبور دادن آب (نزدیک به نقطه جوش) با فشار زیاد از میان پودر قهوه، تهیه می شود. همه انوع قهوه ها را نیز می توان به این صورت تهیه کرد. 

قهوه آمریکانو (Americano)

آمریکانو یک جرعه اسپرسو و آب اضافی، برای بیشتر کردن آن است. به همین دلیل طعم رقیقی ایجاد می شود که بیشتر شبیه قهوه ی صاف شده ی آمریکایی است تا یک جرعه اسپرسو . بدین منظور می توان ۶ تا ۸ اونس (170 تا ۲۲۰ گرم) آب را به اسپرسو اضافه کرد، که البته مقدار آن به دلخواه متغیر است. این قهوه بدون شیر و به صورت قهوه سیاه سرو می شود. 

قهوه کورتادو / جیبرالتار ( Cortado/ Gibraltar)

علیرغم اسامی مختلف، تنها چیزی که قهوه کورتادو را از جیبرالتار (جبل الطارق) متمایز می کند کافی شاپی است که این قهوه را در آن سفارش می دهید. کورتادو یک اسپرسوی اسپانیایی است که با شیر جوشیده بریده می شود (کورتادو به اسپانیایی به معنی «بریدن» است). این نوع قهوه، نوشیدنی کوچکی است (فقط کمی بزرگتر از قهوه ماکیاتو است) که معمولا در لیوان ۴ اونسی (۱۱۰ گرمی) سرو می شود. نام جیبرالتاريا جبل الطارق در سال ۲۰۰۵ توسط کافی شاپی واقع در سانفرانسیسکو اختراع شد و به نوعی لیوان شیشه ای اطلاق می شود.

قهوه ترک

برای تهیه قهوه ترک به پودر قهوه، شکر، آب یا شیر نیاز داریم. اما برای دم کردن قهوه ترک ، به قهوه جوش نیاز است. برای تهیه ی هر فنجان قهوه ترک یک قاشق چای خوری سر پر پودر قهوه را با مقدار دلخواهی شکر درون قهوه جوش ریخته و به اندازه هر تعداد فنجان، آب سرد به آن اضافه کنید و با چنگال همه مواد را هم زنید تا خوب مخلوط شوند. سپس قهوه جوش را روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده و صبر می کنیم تا قهوه به آرامی بجوشد، سپس مشاهده خواهید کرد که قهوه شروع به کف کردن می کند، كف ها را به آرامی داخل فنجان بریزید. هنگامی که قهوه به جوش آمد و کف آن تا دهانه قهوه جوش بالا آمد، قهوه جوش را از روی حرارت برداشته و وقتی جوش آن کم شد، قهوه را به آرامی از کناره های فنجان، داخل فنجان ها بریزید تا کف آن از بین نرود. توجه کنید مدتی که قهوه جوش روی حرارت است، آن را هم نزنید. همچنین هرچه حرارت کم باشد، قهوه طعم بهتری خواهد گرفت.

قهوه لاته (Late)

لاته که قهوه ای محبوب و مشهور است، یک نوشیدنی اسپرسوی ایتالیایی است که از دو بخش شیر جوشیده و یک بخش قهوه تشکیل شده است. ظرفی که برای سرولاته استفاده می شود، معمولا از کاپوچینو بزرگ تر است و شیر بیشتری دارد و در فنجان ۷ اونسی (۱۹۸ گرمی) سرو می شود. از آنجایی که در تهیه آن، فقط شیر جوشانده می شود و کف زیادی ندارد، سطح مناسبی برای ایجاد طرح های هنری فراهم می کند. وجود شیر بیشتر در این نوع قهوه، به معنای قهوه با طعم رقیق تر است؛ پس برای افرادی که تازه با طعم قهوه آشنا شده اند، مناسب تر است.

روش های مختلف دم کردن قهوه

قهوه ماکیاتو ( Macchiato)

ماکیاتو شامل یک جرعه اسپرسو به علاوه ی مقدار کمی از شیر کف دار در روی آن است. این نوشیدنی کوچک، بسیار طعم قوی ای دارد؛ زیرا غلیظ ترین طعم اسپرسو را دارد و شیر اضافه شده به آن، از شدت این طعم می کاهد. ماکیاتو به معنای طرح دار است و به طرح هایی که روی کف شیر داده می شود، اطلاق می گردد.

کافه اوله (Café auLait)

این یک نوشیدنی فرانسوی است که از قهوه ی صاف شده ی قوی و شیر حرارت داده شده (نه شیر جوشیده یا کف دار) درست می شود. نسبت قهوه و شیریک به یک است. «میستو» نام ایتالیایی این نوع قهوه است.

قهوه تلخ

این قهوه را می توان مشابه دیگر قهوه ها تهیه کرد. اما این قهوه هیچ ماده افزودنی مثل شیر و شکر و ... ندارد؛ به همین دلیل کمی تلخ است.

فلت وایت (Flat White)

فلت وایت یک اسپرسوی استرالیایی است که در انگلستان و آمریکا محبوبیت یافته است. فلت وایت چیزی بین کاپوچینو ولاته است که در لیوان ۶ اونسی (۱۷۰ گرمی) سرو می شود. سایز آن تقریبا اندازه کاپوچینو است؛ ولی شیر آن مانند لاته، کاملا جوشانده می شود.

کولد برو (Cold Brew)

کولد برو به روش دم کردن آیسد کافی گفته می شود که شامل خیساندن قهوه آسیاب شده در آب به مدت ۸ ساعت است تا طعم کامل آن در بیاید. با این روش عصاره ای به دست می آید که می توان به میزان دلخواه به آن آب اضافه کرد.این روش آزاد در سال های اخیر در کافی شاپ ها مرسوم شده است و درست این نوع قهوه در منزل نیز راحت است. بسیاری از کافی شاپ ها عصاره ها را داخل بطری می فروشند و بدین ترتیب می توان در منزل به میزان دلخواه آن را رقیق کرد.

برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک نمایید. 

روش های مختلف دم کردن قهوه

روش های مختلف دم کردن قهوه

 

  • ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×