روغن های گیاهی چه نقشی در رشد مجدد مو دارد؟

روغن های گیاهی چه نقشی در رشد مجدد مو دارد؟

شرف الشمس

روغن های گیاهی چه نقشی در رشد مجدد مو دارد؟

روغن های گیاهی چه نقشی در رشد مجدد مو دارد؟

روغن های گیاهی چه نقشی در رشد مجدد مو دارد؟

روغن های گیاهی چه نقشی در رشد مجدد مو دارد؟

از قدیم روغن های گیاهی در طب سنتی برای مراقبت از پوست و مو استفاده می شده است تا امروز نیز از این روش درمانی استفاده شده است و به تعداد روغن های گیاهی در گذر زمان اضافه شده است برنامه ایمو روغن های زیادی با عنوان های مختلف مثل روغن ابرو روغن افزایش رشد مو روغن های ضخیم کردن تار مو در بازار وجود دارد و هر روز به به تعداد روغن های کمک کننده به پوست و مو اضافه شده است.

روغن های گیاهی اکثراً از میوه گرفته می شود میوه ها علاوه بر داشتن طعمه خوب دارای روغن هایی هستند که برای سلامت بدن بسیار مفید است این روغن ها در دانه‌های خوراکی بیشتر وجود دارد و استخراج روغن ها از دانه های خوراکی که در دل میوه ها وجود دارند خواص درمانی بیشتری برای پوست و مو دارند. روغن های گیاهی از دانه های خوراکی که منبع غنی از مواد مغذی است گرفته می‌شود که خواص روتو بترسانی جوانسازی را برای پوست و مو ایجاد می‌کند امروزه استفاده از روغن های گیاهی را هم تر و مفیدتر از داروهای شیمیایی می شناسند‌. لوازم آرایشی و بهداشتی که امروزه تولید می‌شوند اکثراً این ادعا را دارند که در مواد سازنده آنها از روغنهای گیاهی مفید استفاده شده است اما باید به این نکته توجه کنیم که همیشه تبلیغات نتیجه دروسی در بر نخواهد داشت و گاهی حتی نتیجه عکس را خواهید دید بهتر است از برندهای معتبر ایا از روغن های اصل برای مقاصد درمانی و زیبایی خود استفاده کنید. بهتر است برای تقویت  و درمان موی خود روغن های گیاهی و حیوانی طبیعی را پیدا کرده و بدانید که چگونه به شکلی صحیح فصول مناسب از آنها استفاده کنید. حتما آوازه زیبایی و پرپشت بودن موی هندی آن را شنیده باشید این پرپشتی و زیبایی نتیجه ای جز اهمیت دادن به اصول شانه زدن و خشک کردن موها و استفاده از روغن های گیاهی نخواهد داشت.هندیان هرگز موی خیس را شانه نمی کنند و اجازه می دهند بدون دخالت موها به شکل طبیعی خشک شود و هرگز از سشوار استفاده نمی کنند.

هندی آن بسیار بر طب سنتی خود وفادار هستند و اعتقاد دارد که ماساژ روزانه مو با روغن نارگیل و روغن های مفید به پرپشتی و سلامت موی آنها کمک خواهد کرد این روغن ها خاصیت ترمیمی و درمانی بسیاری دارند. هر فصلی با توجه به آب و هوای آن در اصل نیازمند مراقبت و استفاده از شوینده های خاص خود است با توجه به اینکه در تابستان شستشو و حمام زیاد میشود و استفاده از مواد شوینده زیاد می تواند به مو آسیب جدی وارد نماید بهتر است در فصول مختلف روش شستشو و مراقبت از مو را بدانیم. از این رو استفاده از روغن های گیاهی در حفظ کیفیت و سلامت مو همچنین افزایش ضخامت موها می تواند داشته باشد, از این رو خرید روغن برای ابرو و همچنین مو نیازمند اطلاعات درستی است که باید از آن ها مطلع شوید شاید شما هم شنیده باشید که استفاده از روغن ها میتواند باعث ریزش ابرو و مژه شود.

از آنجایی که روغن های گیاهی برای مصارف مختلف استفاده می شود برای حفاظت از ابروها و مژه ها و مو می توانید از آنها استفاده کنید. روغن های گیاهی با داشتن منابع غنی از مواد طبیعی می تواند درخشان سازی پوست و جوانسازی پوست نقش موثری داشته باشد اگر پوست خشکی دارید باید روغن گیاهی مناسب پوست خود را انتخاب نمایید بهتر است که روزانه پوست خود را ماساژ دهید به صورت مستمر از روغن های طبیعی استفاده کنید.کم پشتی و ریزش مو قطعاً باعث کاهش اعتماد به نفس و ناراحتی فرد خواهد شد که تاثیر مستقیمی بر روابط روزانه دارد. برای آنکه موهای ریخته شده مجددا رشد نماید فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید روغن رویش مجدد مو تهیه نمایید و هر روز برای افزایش ضخامت مو و تحریک ریشه های از دست رفته ماساژ داده و این کار را تکرار نمایید با توجه به آلودگی های هوا اشعه ها و همه عواملی مثل استرس و بیماری های موجود باید در حفظ زیبایی و سلامت مو و پوست خود کوشا باشیم. روغن های گیاهی موثر در سلامت و زیبایی پوست و مو هستند و قادر هستند چربی سطح پوست و مو را کنترل کنند اما برای نتیجه گیری قطعاً باید در استفاده از این روش درمانی پیگیر باشید.

از روغنهای مفید می توان به روغن نارگیل روغن مار اشاره کرد که معمولا از روش استفاده بسیار ساده باید با کمی از روغن سطح پوست را آغشته کرد و به مدت ۱۵ دقیقه ماساژ داد و بعد از آن با آب سرد شستشو کرد.

نویسنده: پریسا سعیدی
 

  • ۱۱ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×