عوارض استفاده از ریمل نا مناسب چیست؟

عوارض استفاده از ریمل نا مناسب چیست؟

عوارض استفاده از ریمل نا مناسب چیست؟

عوارض استفاده از ریمل نا مناسب چیست؟

عوارض استفاده از ریمل نا مناسب چیست؟

عوارض استفاده از ریمل نا مناسب چیست؟

چشم یکی از زیباترین اعضای صورت و یکی از حساسترین های آنها هم هست عوامل زیادی بر روی زیبایی چشم پسر گذار هستند مثل استرس تغذیه نامناسب اشعه مضر آفتاب و همچنین استفاده از لوازم آرایش نامناسب و بیش از اندازه میتواند در زیبایی آن تاثیر گذار باشد. با توجه به تولید بیش از اندازه لوازم آرایش فیک و پخش آنها در بازار میزان آلرژی های چشمی بسیار بیشتر شده است و علائمی مثل قرمزی و ورم پلک و همچنین خشکی پوسته پوسته شدن اطراف چشم را ایجاد می کند. استفاده از لوازم آرایش نامناسب باعث ریزش مژه میشود. ریمل ها دو پایه ساخته می شود ریمل هایی که پایه اصلی آنها روغن است و در برابر آب مقاوم و ریمل هایی که بر پایه آب ساخته می شود.

ریمل های بر پایه روغن در برابر اشک عرق کردن و آب مقاوم هستند و برای مدت طولانی تر روی مژه باقی می مانند به همین علت در موقع پاک کردن باعث ریزش مژه می شوند. ریمل هایی که بر پایه آب ساخته می شوند محل مناسبی برای رشد میکروب ها هستند به همین علت بعد از استفاده متوجه خارش و التهاب دور چشم می شوید. استفاده از ریمل علت داشتن مواد نگهدارنده و همچنین قطری و رنگی باعث بسته شدن منافذ پوست میشود و باعث تیرگی دور چشم میشوند پوست ناحیه دور چشم بسیار نازک واساس هر سایر قسمت‌های پوست دست و مواد شیمیایی موجود در ایمیل می تواند بسیار بر روی پوست دور چشم تاثیر گذار باشد.

حتماً ریمل را از داروخانه و یا فروشگاه های معتبر تهیه کنید زیرا این محصول باید حتما دارای پروانه بهداشتی باشد و اگر جنس وارداتی است باید حتماً برچسب اصالت داشته باشد تا به راحتی بتوان از بودن آن را تشخیص داد. به علت گرانی محصولات اصل شاید به خرید ریمل های ارزان و فکری بیاورید اما اصلاً این کار را به شما توصیه نمی کنیم. بهترین برند های ارزان قیمت تر استفاده کنید تا اینکه سلفیت و تقلبی تهیه کنید. بیشتر از اینکه نوع ریمل مهم باشد نحوه صحیح زدن ریمل مهم است.

چه مدل ریمل برای چه افرادی مناسب است؟

اگر موهای بلند اما بی حالتی دارید بهتر است از ریمل های حجم دهنده استفاده کنید.

اگر موهای کوتاهی دارید بهتر است از ریمل‌های بلند کننده استفاده کنید.

اما اگر موهای صاف بدون و حالتی دارید بهتر است قبل از استفاده از ریمل های فر کننده از فرمژه استفاده کنید.

چه مشکلاتی در ریمل های بد وجود دارد؟

بعد از مدت کوتاهی از استفاده زیر چشم سیاه میشود.

ریملی که باعث چسبیدن مژه ها به همدیگر می شود.

اونی که خیلی دیر خشک شود و در اثر گرما وارد چشم شود.

ریمل هایی که برس نامناسب دارند باعث نامتقارن شدن ضخامت مژه ها شود.

نکات پایانی

از ریمل هایی که بر پایه روغن هستند و به راحتی پاک نمی شوند به صورت روزانه استفاده نکنید زیرا باعث چروک زیر چشم می شود.

بعد از شش ماه از باز کردن ریمل حتما آنرا عوض کنید. 
 

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۲۲ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×