زنانی که روزی سرطان سینه می گیرند!

زنانی که روزی سرطان سینه می گیرند!

شرف الشمس

زنانی که روزی سرطان سینه می گیرند!

سرطان سینه غول کشنده ای است که متاسفانه زنان و دختران را در سنین جوانی هم دچار می کند. یکی از دلایل اصلی افزایش امار مبتلایان به سرطان پستان ریشه در سبک زندگی در دنیای مدرن امروزی دارد.

زنانی که روزی سرطان سینه می گیرند!

زنانی که حتما سرطان سینه می گیرند

آمار مبتلایان به سرطان سینه چرا اینقدر زیاد شده است؟ تا به حال به این فکر کرده اید که علت اصلی ابتلا به سرطان پستان در زنان چه می تواند باشد؟ یا اینکه چرا زنان امروزی بیشتر مبتلا به این سرطان کشنده می شوند؟

یک متخصص رادیوتراپی آنکولوژی، گفت:استرس سیستم ایمنی بدن را تخریب کرده و فرد در معرض پذیرش بسیاری از بیماری ها همچون سرطان سینه قرار می گیرد. محمدرضا قوام نصیری عضو هیأت رئیسه این کنفرانس گفت:در این کنفرانس یک روزه به بحث درباره مسائل مختلف در زمینه های سرطان های سینه و بیماری های مربوط به زنان و بارداری خواهیم پرداخت.

برای درمان سرطان در زنان باردار توجه به روش های درمانی و اینکه چه عوارضی ممکن است برای مادر و جنین در پی باشد، بسیار حائز اهمیت است. وی افزود : هدف ما این است که با استفاده از دانش و مطالب علمی روز عملکرد پزشکان و متخصصان این حوزه را ارتقاء دهیم. همچنین برای درمان زنان باردار مبتلا به سرطان ابتدا باید بررسی کرد که جنین در هفته چندم حاملگی قرار داشته چرا که معمولا تکامل جنین در سه ماهه اول اتفاق می افتد و استفاده از هر روش درمانی برای مادر و بیشترین عوارض را برای جنین در پی خواهد داشت.

سرطان سینه

زنانی که با استرس سرطان سینه می گیرند

 یک بحث مهم دیگر توجه به عوارض درمان است که در مدت زمان طولانی اتفاق می افتد و به دلیل اینکه در کوتاه مدت خود را نشان نمی دهد حتی مراکز مهم علمی دنیا نیز نتوانسته اند در این مورد نظریات و نتایج برجسته ای ارائه دهند.

 عضو هیأت رئیسه کنفرانس در مورد علل گسترش روزافزون سرطان های سینه در زنان ایرانی گفت:ابتدا باید به روش زندگی صنعتی و شهری که استرس های زیادی را به زنان تحمیل می کند اشاره کرد. استرس سیتم ایمنی بدن را به شدت تضعیف می کند و باعث می شود زنان به طور خاص آسیب پذیر شده و خطر ابتلا به سرطان در آنها افزایش پیدا کند.

وی همچنین به نقش تغذیه نادرست در ابتلا به سرطان سینه اشاره کرد و گفت:استفاده از موادغذایی با روغن های نامطلوب و مضر و استفاده زیاد از چربی ها بسیار خطرآفرین بوده و احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. هر زن ایرانی باید در برنامه غذایی خود حتما سبزیجات تازه و ویتامین ها استفاده کند. همچنین طبخ غذا به صورت آب پز و بخارپز در پیشگیری از این سرطان بسیار کمک کننده است. وی ادامه داد:از طرفی هم باید دانست تمامی بحث سرطان سینه همچون دیگر سرطان ها شناخته شده نیست.

 متخصص رادیوتراپی آنکولوژی، درباره سن ابتلا به این سرطان گفت:در کشورهای پیشرفته از سنین 50 به بعد شاهد ابتلا به این سرطان هستیم اما متأسفانه در ایران طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت این سن 10 سال کمتر از کشورهای پیشرفته دنیاست و در 40 سالگی نیز دیده می شود.

 وی در پاسخ به سوالی که آیا زنی که سرطان او به طور کامل درمان شده می تواند باردار شود یا خیر، گفت:زنانی که کاملا درمان شده اند اگر بعد از گذشت دو تا سه سال تغییرات هورمونی چشمگیری نداشته باشند بارداری شان بدون اشکال خواهد بود.

سرطان سینه ، زنانی که حتما سرطان سینه می گیرند!

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×