ساده سفر کنید تا بیشتر لذت ببرید

ساده سفر کنید تا بیشتر لذت ببرید

شرف الشمس

ساده سفر کنید تا بیشتر لذت ببرید

توی ذهن خیلی از ما، سفر همیشه همراهه با کشیدن چمدون های سنگین از اینور به اونور. خب در واقع این چمدون ها به تنهایی می تونن یک سفر خیلی …

ساده سفر کنید تا بیشتر لذت ببرید

اگر یه کم دقت کنید، کسانی که از سفرهاشون لذت می برن و بیشتر از شما به اینور و اونور سفر می کنند، چمدونی همراهشون نیست. همه وسایل رو توی یک کوله پشتی جا دادن و به راحتی حرکت می کنن. حالا چطوری میشه همه ی وسایل مورد نیاز رو توی یه کوله پشتی جا داد؟ پورتال آسمونی چند تا پیشنهاد داره.

۱- سفرتون رو در گوشی موبایلتون برنامه ریزی کنید

اگر کامپیوتر شخصی اونقدرها هم براتون حیاتی نیست، می تونید خیلی راحت اپلیکیشن های لازم برای سفر رو روی موبایلتون بریزید و لپتاپتون رو توی خونه بگذاربد.

۲- کفش مناسب انتخاب کنید

توی انتخاب کفش، معمولا زیادی آینده نگر میشیم و یک جفت کتونی، یک جفت صندل و یک جفت بوت با خودمون میبریم. مشکلی نیست، اما به حتمال خیلی زیاد دو تا از کفش ها رو استفاده نشده برمیگردونید. پس متناسب با جایی که می رید، یک جفت کفش مناسب بردارید و بدون وزن و حجم اضافی سفر کنید.

۳-بعضی وسایل رو می شه خرید

بعضی وسایل هستن که توی خونه دارید و فکر می کنید بردنشون می تونه بی ضرر باشه. خب نیست. بردن یک دسته تیغ با ۶ تا تیغ اضافی، چتر، دمپایی ، جعبه دستمال کاغذی و … می تونه وزن کیف شما رو خیلی بیشتر کنه در صورتی که دمپایی و چتر و تیغ یکبار مصرف و یا خیلی ارزون، همه جا پیدا می شه.

۴- لباس مناسب رو انتخاب کنید

اگر یه کم دقت کنید می تونید لباس هایی رو انتخاب کنید که شستنشون با دست آسون باشه و نیازی به عوض کردنشون بطور روزانه نباشه. مثلا شلوار جین رو می تونید یک هفته بدون شستن هم بپوشید ولی شلوار کتان رنگ روشن رو نمی تونید.

۵- سوغاتی

گرفتن سوغاتی یکی از رسم های خوب و دوست داشتنی سفره. اینکه در شهرها و کشورهای دیگه به فکر خانواده و دوستان باشید خیلی مهمه ولی بعضی سوغاتی ها می تونه خیلی دست و پا گیر باشه. می تونید سوغاتی های کوچک و یادگاری رو انتخاب کنید .

پیشنهاد می کنیم برای آسودگی خاطر و برنامه ریزی راحت سفر خود، بلیط مسافرت خود را به صورت اینترنتی تهیه نمایید، این روزها بلیط اینترنتی اتوبوس و بلیط اینترنتی قطار را به راحتی می توان از سایت های اینترنتی خریداری نمود

و در آخر یادتون باشه، سفر برای لذت بردنه نه برای وسیله بردن.

  • ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×