سالاد میوه تازه | پخت سالم مواد غذایی

سالاد میوه تازه | پخت سالم مواد غذایی

سالاد میوه تازه | پخت سالم مواد غذایی

تغذیه سالم فقط محدود به میوه ها و سبزیجات نمی شود. شما از موادی مانند تخم مرغ و گوجه فرنگی نیز مواد مغذی زیادی مثل پروتئین، آهن، ویتامین B و لیکوپن (رنگیزه) به دست خواهید

سالاد میوه تازه | پخت سالم مواد غذایی

سالاد میوه تازه 

درست کردن یک سالاد میوه تازه ممکن است وقت گیر باشد اما روش لذت بخشی برای شروع روز خواهد بود.

مواد لازم برای ۲ نفر:
۲ عدد کیوی
 ۲ عدد موز
 ۳ عدد پرتغال
 ۲ عدد گلابی
 ۶ عدد توت فرنگی
 یک مشت قره قات (سیاه گیله) و تمشک
 ١ عدد انبه
 تخم کدو حلوایی و تخم آفتابگردان (اختیاری)
 عسل (اختیاری)
 ماست (اختیاری)

پوست میوه ها را بگیرید و آنها را به قطعات کوچک تقسیم کنید و در یک کاسه بریزید و تا زمانی که آب میوه ها خارج شود آنها را هم بزنید. در صورت تمایل، تخم کدو و آفتابگردان، عسل و ماست را به آنها بیفزایید.

پخت صحیح تخم مرغ

پخت سالم 

تغذیه سالم فقط محدود به میوه ها و سبزیجات نمی شود. شما از موادی مانند تخم مرغ و گوجه فرنگی نیز مواد مغذی زیادی مثل پروتئین، آهن، ویتامین B و لیکوپن (رنگیزه) به دست خواهید آورد. برای افزودن فیبر به این صبحانه می توانید آن را با مقداری نان تست سبوس دار سرو کنید.

مواد لازم برای ۲ نفر:
۴ عدد تخم
 مرغ ۴ عدد
 گوجه فرنگی
 ۲ تکه نان تست (اختیاری)

یک قابلمه بزرگ را پر از آب کرده و آن را گرم کنید تا آب نیم جوش شود. استفاده از آب به جای روغن باعث عدم مصرف کالری و چربی های غیر لازم می شود. تخم مرغها را با پوست به مدت ۳۰ ثانیه در آب بیندازید تا آب پز شوند. سپس آنها را بیرون بیاورید و به مدت ۳۰ ثانیه کنار بگذارید سپس گوجه فرنگی ها را داخل آب بریزید. آن گاه تخم مرغها را بشکنید و آنها را به درون آب بیندازید و تا زمانی که زرده ها سفت شوند آب پز کنید. هنگامی که پوست گوجه فرنگی ها شکاف برداشت آنها را نیز از آب خارج کنید. چنانچه خواستید تخم مرغها و گوجه ها را با نان تست میل کنید.

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۲۰ آذر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×