سایز خطرناک سینه و سرطان پستان

سایز خطرناک سینه و سرطان پستان

شرف الشمس

سایز خطرناک سینه و سرطان پستان

تحقیقات دقیق متخصصان روی 200.000 زن رابطه ای که بین سایز سینه زنان و تشخیص سرطان پستان در آنها وجود دارد را نشان داد.

سایز خطرناک سینه و سرطان پستان

رابطه سایز سینه با سرطان پستان

اهمیت دقت و توجه به سلامت پستان در زنان نباید نادیده گرفته شود چرا که با توجه به امار بالای ابتلا به این بیماری در سالهای اخیر نشان دهنده رشد ناخوشایند آن است پس به هر نشانه ی تهدید کننده ای حساس شوید و برای درمان اقدام کنید ، البته قبل از آن بهترین روش شناخت راههای جلوگیری و مقاوم سازی بدن در برابر سرطان سینه است.

شایع ترین نوع سرطان پستان، سرطان از منشاء مجاری شیری است و از آنجا که این نوع بافت بیشتر در یک چهارم بالایی و خارجی پستان وجود دارد،  در حدود نیمی از سرطان های پستان در ربع فوقانی و خارجی آن یافت می شوند.

سینه های به هم فشرده بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند

به تازگی محققان رابطه ای بین سایز سینه و خطر ابتلا به سرطان پستان را یافته اند ، به گفته ی آنها سینه هایی که به دلیل سایز بزرگ به هم نزدیک و فشرده هستند دو برابر خطر ابتلا به سرطان پستان در آنها بیشتر است.

سرطان پستان

نقش بزرگ بودن سینه ها در تشخیص دیرهنگام سرطان پستان

محققان آمریکایی با بررسی 200.000 زن دریافتند زنانی که بافت چربی در سینه ی آنها بیشتر است تشخیص به موقع وجود احتمالی تومور در سینه را حتی گاهی در جریان ماموگرافی نیز به حداقل می رسانند ، به طوری که خانم ها خودشان نمی توانند به روش های توصیه شده برای معاینه توسط خود فرد وجود غده و تومور را احساس کنند.

کارشناسان و محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو پس از بررسی های دقیق روی هزاران زن به این نتیجه رسیده اند.

زنان مورد مطالعه در این تحقیق به 4 گروه تقسیم شدند که شامل زنانی سینه شان کاملا با بافت چربی پوسانده شده بود ، زنانی که بیشتر از نیم سینه بافت چربی داشت ، زنانی که بافت چربی سینه شان در حد متوسط بود و زنانی که این میزان کمتر در سینه آنها وجود داشت.

سرطان پستان

سختی سرطان پستان در سینه های سایز بزرگ

این زنان بر اساس فاکتورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت زنانی که بافت چربی و فشردگی سینه های آنها بیشتر بود در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار داشتند.

بافت پستان در سینه هایی که به دلیل بزرگی به هم نزدیک تر هستند به دلیل وجود چربی بیشتر دیرتر و سخت تر وجود و رشد غده را در خود نشان می دهد. 

سایز خطرناک سینه و سرطان پستان

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×