روش های سفید کردن و جرمگیری دندان با جوش شیرین

روش های سفید کردن و جرمگیری دندان با جوش شیرین

شرف الشمس

روش های سفید کردن و جرمگیری دندان با جوش شیرین

روش های سفید کردن و جرمگیری دندان با جوش شیرین را در طومار بیاموزید.

روش های سفید کردن و جرمگیری دندان با جوش شیرین

جرمگیری دندان با استفاده از جوش شیرین

دندان های سفید و مرتب و منظم یکی از نشانه های بهداشت فردی است و در زیبایی تصویر بسیاری دارد. می توانید با روشهای بسیار ساده و خانگی در زیبایی خود تاثیر گذار باشید علاوه بر مسواک و نخ دندان روش هایی برای از بین بردن جرم دندان وجود دارد که در ادامه با طومار برای آموزش این روش ها همراه باشید.

روش های بسیاری برای سفید کردن دندان از جمله لیزر و بلیچینگ وجود دارد که برای آن باید به پزشک مراجعه نمایید اما این روش ها هزینه بسیار دارد که می‌توانید در این هزینه ها صرفه جویی نمایید روشهای خانگی عوارض جانبی کمتر داشته و می توانید هر چند وقت یک بار تکرار کنید. در این صفحه برای آموزش سفید کردن دندان با جوش شیرین در خدمت خوانندگان طومار هستیم.

جوش شیرین

روش اول

در یک ظرف کوچک نصف قاشق چای خوری جوش شیرین را با چند قطره آب لیموی تازه مخلوط کنید تا به شکل خمیر دندان در بیاید. این مخلوط خمیری شکل را روی مسواک خود قرار داده و هفته ای دو یا سه مرتبه تکرار نمایید این کار فقط برای سفید کردن و از بین بردن جرم های دندان است و جای خمیر دندان را نخواهد گرفت در مصرف و تکرار این روش زیاده‌روی نکنید دو یا سه بار در هفته کافی است و مابقی هفته را با خمیردندان همیشگی مسواک بزنید.

روش دوم

روش ساده دیگری نیز وجود دارد که می توانید جوش شیرین را با خمیر دندان مخلوط کرده و یا اینکه ابتدا روی مسواک خمیر دندان و سپس روی آن کمی جوش شیرین بپاشید و با آن به خوبی دندان ها را سفید و تمیز نمایید.

روش سوم

هیدروژن پروکساید یکی از موادی است که برای سفید کردن و مراقبت از دندان می توانید در خانه از آن استفاده نمایید نصف قاشق چای خوری از این ماده را با یک قاشق چای خوری جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیری به شکل خمیر دندان ساخته شود بعد از آن که با این خمیر مسواک زدن را انجام دادید دو دقیقه بعد دهان را بشویید.به راحتی می‌توانید هیدروژن پروکساید را از داروخانه های معتبر تهیه کنید این محلول صد در صدی است و در شیشه های تیره رنگ نگهداری می شود می ‌توانید برای ضدعفونی کردن دهان از این ماده نیز استفاده نمایید.

روش چهارم

برای تمیز کردن دندان جوش شیرین را روی مسواک زده و استفاده نمایید برای اینکه این روش را ساده تر انجام دهید کمی مسواک را خیس کرده تا جوش شیرین به راحتی روی آن بچسبد و به مدت ۲ دقیقه دندان‌ها را مسواک کنید تا تمامی قسمتهای دندان تمیز شود این ساده ترین و سریعترین روش استفاده از جوش شیرین برای جرم گیری دندان است مراقب باشید جوش‌شیرین را نخورید چون نه طعم خوبی دارد و همچنین ممکن است برای بدن مضر باشد.

از کلیه این روش ها بیشتر از هفته دو یا سه بار استفاده نکنیم در موقع مسواک زدن از فشار دادن مسواک روی دندان و خشن مسواک کردن بپرهیزید زیرا این کار باعث از بین بردن لایه خارجی مینای دندان خواهد شد. گاهی علت بوی بد دهان تمیز نبودن زبان در لثه هاست برای تمیز کردن این قسمت ها هرگز قسمت موی مسواک را روی آن نکشید بلکه از قسمت جلو و پشت مسواک برای از بین بردن باکتری های این قسمت ها استفاده نمایید.

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۱ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×