سنگ آمتیست و خواص آن

سنگ آمتیست و خواص آن

سنگ آمتیست و خواص آن

نام آمتیست از واژه یونانی باستان amethustos گرفته شده است ، به معنی هوشیار. گفته می شد كه آميستيست برای بوجود آوردن ذهن آرام و هوشیار مفید است.

سنگ آمتیست و خواص آن

آمتیست

نام آمتیست از واژه یونانی باستان amethustos گرفته شده است ، به معنی هوشیار. گفته می شد كه آميستيست برای بوجود آوردن ذهن آرام و هوشیار مفید است. اعتقاد بر این بود که اگر شخصی از یک فنجان یا لیوان که کاملاً از آمیستیک ساخته شده باشد شراب نوشید ، به هیچ وجه مست نمی شود. 

آمتیست قرن ها یک گوهر با ارزش بوده است.این سنگ در مجموعه های سلطنتی در سراسر جهان ، از مصر باستان گرفته تا جواهرات تاج انگلیس گنجانده شده است. در زمان های قدیم ، آمتیست در کلیساها مورد استفاده بود. که بر روی انگشترهای اسقف قرار می دادند. رنگ بنفش برای نماد مسیح استفاده می شد که آمتیست نیز به این رنگ می باشد. آمتیست واقعی با الماس به یک اندازه ارزش داشت. آمتیست ها دارای درجه سختی 7 هستند.

خواص آمتیست

آمتیست دارای قدرت درمانی برای کمک به بیماری های جسمی ، مسائل عاطفی و بهبود انرژی و تعادل چاکرا می باشد. آمتیست برای بهبود بیماری های سیستم عصبی ، درمان کابوسها و بی خوابی مفید است.این سنگ با تعادل هورمون آرامش را تأمین می کند.  آمتیست بدن را سم زدایی کرده در کاهش وزن موثر است. در درمان معده درد از این سنگ استفاده می شود.استفاده از آن بعنوان یک جفت گوشواره، نه تنها سردرد را کاهش می دهند ، بلکه به پاک کردن روند تفکر فرد نیز کمک می کنند ، به فرد امکان می دهد با اطلاعات کارآمدتری پردازش کند. صدها سال پیش ، آمتیست با بزاق مرطوب شده و روی صورت مالیده میشد تا جوش ها و پوست های زبر را از بین ببرد. همچنین اعتقاد بر این است که آنها به افرادی که از حافظه معیوب رنج می برند ، کمک می کنند. آمتیست ها قادر به افزایش روحیه و تقویت اعتماد به نفس هستند.

آمیتیست

نگهداری

رنگ بنفش سنگ در حقیقت از ناخالصی های آهن در داخل می آید. رنگ آمتیست بسیار ناپایدار است و با قرار گرفتن طولانی در معرض نور خورشید و گرما کمرنگ می شود. برای تقویت رنگ ، ممکن است سنگهای کم رنگ در یک فضای بسته با پوشش فویل تنظیم شوند. از هرگونه تماس با مواد شیمیایی مانند پاک کننده های خانگی یا موهای زائد خودداری کنید. برای تمیز کردن ، از مسواک یا پارچه نرم و محلول صابون ظرف ملایم و آب گرم استفاده کنید و به آرامی سنگ را بشویید.

سنگ آمیتیست

محل استخراج

آمتیست ها بیشتر در هند غربی ، برزیل جنوبی ، اروگوئه ، ماداگاسکار ، ایالات متحده ، اتحاد جماهیر شوروی ، استرالیا ، آفریقای جنوبی ، سری جنوب غربی سریلانکا ، آمریکای جنوبی و آفریقا یافت می شوند. 

آمتیست سنگ ماه تولد بهمن است.

نویسنده: مستانه کیا

  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×