سنگ الماس چیست و خواص آن

سنگ الماس چیست و خواص آن

سنگ الماس چیست و خواص آن

الماس یک ماده معدنی نادر و طبیعی است که از کربن تشکیل شده است.

سنگ الماس چیست و خواص آن

سنگ الماس

الماس یک ماده معدنی نادر و طبیعی است که از کربن تشکیل شده است. هر اتم کربن در یک الماس توسط چهار اتم کربن دیگر احاطه شده و توسط پیوندهای کووالانسی قوی - قویترین نوع پیوند شیمیایی_ به آنها متصل می شود. این چیدمان ساده ، یکنواخت و محکم ، یکی از با دوام ترین و همه کاره ترین مواد شناخته شده است.
الماس سخت ترین ماده طبیعی شناخته شده است.هم از نظر شیمیایی مقاوم است و بالاترین رسانایی گرمایی است. این خواص باعث می شود از آن برای استفاده به عنوان ابزار برش و برای مصارف دیگری که به مقاومت بالا نیاز است استفاده کنند. الماس همچنین دارای خواص نوری ویژه ای از قبیل ضریب شکست بالا ، پراکندگی زیاد و درخشندگی بالا است. این ویژگی ها باعث می شود که الماس به عنوان یکی از سنگهای قیمتی مشهور دنیا تبدیل شود. از آنجا که الماس از عنصر کربن تشکیل شده است ، بسیاری از مردم معتقدند که باید از زغال سنگ تشکیل شده باشد.در صورتی که کاملا اشتباه است.

الماس چگونه شکل می گیرد؟

الماس بومی سطح زمین نیست. آنها در دماهای بالا و فشارهایی که در گوشته زمین حدود 160 تا 200 کیلومتر زیر سطح زمین رخ می دهند ، شکل می گیرد. بیشتر الماس های کشف شده توسط فوران های آتشفشانی با منبع عمیق،بدون ذوب شدن به سطح زمین آمده اند. بلوک های موجود در مواد مذاب به زنولیت ها معروف هستند. آنها حاوی الماسهایی هستند که در دما و فشار بالا شکل گرفته اند. برخی از الماس ها در شرایط دما و فشار بالا  در مناطق فرورانش یا مکان های برخورد سیارک تشکیل می شوند. برخی از آنها در شهاب سنگ ها به زمین آمده اند.

الماس

الماس قیمتی در مقابل الماس صنعتی

الماس های قیمتی الماس هایی با رنگ و شفاف و درخشان هستند که برای استفاده در جواهرات یا برای سرمایه گذاری مناسب هستند. این الماس ها نادر هستند و بخش جزئی از تولید الماس در سراسر جهان را تشکیل می دهند.  بلورهای الماس طبیعی دارای وزن مخصوصی هستند که بین تقریباً 3.4 تا 3.6 متغیر است. این محدوده وجود دارد زیرا بیشتر الماس ها حاوی ناخالصی هستند و در ساختار بلوری آنها بی نظمی دارند. الماس های با کیفیت سنگهای قیمتی بهترین الماس ها هستند ، با حداقل ناخالصی ها و نقص ها. آنها یک جاذبه خاص دارند که بسیار نزدیک به 3.52 است.
الماس های صنعتی بیشتر در برش ، سنگ زنی ، حفاری و پولیش استفاده می شوند.که بخاطرویژگی های سختی و رسانایی از  خریداری می شوند. اندازه ، وضوح ، رنگ و سایر معیارهای کیفیت مربوط به سنگهای قیمتی اهمیت چندانی در ابن نوع الماس ندارند. الماسهای صنعتی اغلب برای تولید پودرهای ساینده به اندازه میکرون خرد می شوند.

کیفیت الماس

الماس محبوب ترین سنگهای قیمتی جهان است. بخشی از دلیل محبوبیت الماس نتیجه خواص نوری آن است - یا اینکه چگونه با نور واکنش نشان می دهد. عوامل دیگر شامل مد ، سفارشی و بازاریابی توسط تولید کنندگان الماس است.

خواص الماس

الماس روند رشد و رونق  زندگی  را بهبود می بخشد. این سنگ در افزایش قدرت، شجاعت وخلاقیت بسیار موثر است. در حقیقت، اعتقاد بر این است که الماس با خلوص عشق ، فضاهای منفی را با عشق پر می کند. و در زندگی شاد زناشویی موثر است. این سنگ به شما در رسیدن به رویاهایتان کمک می کند. و همچنین باعث آرامش درونی می شود و کلیت ذهنی مثبت را به وجود می آورد.
الماس سنگ ماه تولد فروردین است.

نویسنده: مستانه کیا

  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×