سنگ اپال و خواص آن

سنگ اپال و خواص آن

سنگ اپال و خواص آن

اپال به معنی "سنگ قیمتی" که از کلمه یونانی "Opallios" ، به معنی "دیدن تغییر رنگ". مشتق شده است.

سنگ اپال و خواص آن

سنگ اپال

اپال به معنی "سنگ قیمتی"  که از کلمه یونانی "Opallios" ، به معنی "دیدن تغییر رنگ". مشتق شده است.
اپال ها تاریخ بسیار طولانی دارند و اسطوره های زیادی در رابطه با این سنگ وجود دارد. در دوران قرون وسطی ، همه دختران بلوند می خواستند گردنبندی از اوپال ها تهیه کنند ، زیرا این یک تضمین مطلق برای جلوگیری از پژمردگی یا تیره شدن موهایشان محسوب می شد. 

خواص اپال

اوپال صفات را تقویت می کند ، چه آن صفات خوب باشند و چه بد ، و ویژگی هایی را برای تحول در سطح زندگی به ارمغان می آورد. این باعث افزایش ارزش ، اعتماد به نفس و عزت نفس می شود و به شما در درک کامل پتانسیل های خود کمک می کند. 
گفته می شود این سنگ به تحریک اصالت و خلاقیت پویا کمک کرده وعلاقه به هنرها را ترغیب می کند و به دستیابی به خود واقعی کمک می کند. از آنجا که سنگ اپال قابل جذب و بازتاب است ، به شما کمک می کند تا افکار و احساسات را جمع کنید ، آنها را تقویت کنید و آنها را به منبع خود برگردانید. این یک سنگ کارمایی است .

ساختار و رنگ اپال

اپال بین سنگهای قیمتی بی نظیر است ، زیرا مجموعه ای از جلوه های رنگین کمان مینیاتوری بسیار درخشان را نشان می دهد که همه با هم مخلوط شده اند. این رنگ ها در جواهرات رومی بسیار با ارزش بودند. هرچه رنگ و یا آتش درخشان تر باشد ، گوهر با ارزش تر است. مشهورترین اپالها تقریباً سفید مات یا سفید شفاف است که برخی از آنها سیاه و سفید یا مایل به قرمز دارند. اپال در رنگ های قرمز، سبز،زرد و آبی یافت می شود. دارای مقیاس سختی 5.5 تا 6.5 است. 

محل استخراج

اپال یک سنگ ظریف و نرم است و در پوسته های فسیلی ، چوب و استخوان یافت می شود. برخی از اشکال اپال با ارزش در حفره های گازی در سنگ های آتشفشانی ، مانند مکزیک ، و اسلواکی ، ایالات متحده ، آمریکای جنوبی ، انگلیس ، کانادا ، برزیل و استرالیا یافت می شود.  . این سنگ در بسیاری از حفاری های باستان شناسی باستانی یافت نمی شود ، زیرا سنگ ها هزاران سال دوام نمی آورند. با ارزش ترین اپال ها از کوئینزلند و نیو ساوت ولز در استرالیا موجود است.امروزه اوپال ها بیشتر در استرالیا ، مکزیک ، جمهوری چک و اسلواکی یافت می شوند.

نگهداری

اگر خوب مراقب آن باشید ،عمر اپال شما طولانی مدت خواهد بود. باید مراقب خراش و ضربات باشید.  

سنگ اپال

انواع اپال

اپال از نظر رنگ و ساختار به چند نوع تقسیم می شود:

اپال سفید

اپال آب

اپال شیری

اپال شجره

اپال سیاه

اپال آتش

اپال جاسپر

اپال سنگ ماه تولد شهریور است.
 

نویسنده: مستانه کیا

  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×