سوالات متداول دندانپزشکی کودکان

سوالات متداول دندانپزشکی کودکان

شرف الشمس

سوالات متداول دندانپزشکی کودکان

سوالات متداول دندانپزشکی کودکان دندانپزشکی کودکان از جمله مسائل مهمی است که همواره مورد توجه و بررسی قرار می گیرد. مراقبت از دهان و دندان کودکان بر عهده والدین می باشد. والدین باید درباره بهداشت و نحوه نگهداری صحیح دندان برای حفظ سلامتی به فرزندان آم

سوالات متداول دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان از جمله مسائل مهمی است که همواره مورد توجه و بررسی قرار می گیرد. مراقبت از دهان و دندان کودکان بر عهده والدین می باشد. والدین باید درباره بهداشت و نحوه نگهداری صحیح دندان برای حفظ سلامتی به فرزندان آموزش بدهند و بر نحوه صحیح آن نظارت داشته باشند و در صورت بروز مشکل برای تشخیص و درمان آن به دندان پزشک یا کلینیک اطفال مراجعه کنند.

سوالات متداول دندانپزشکی کودکان

  1. غذاهایی که حاوی آهن می باشند. حبوبات سرشار از آهن بوده و در غذاهایی مانند عدس و لوبیا به وفور وجود دارد .
  2. استفاده از سبزیجات مانند کاهو، کلم سبز، جعفری در برنامه غذایی کودک
  3. مواد غذایی که دارای ویتامین هایی از جمله ویتامین A می باشد. انواع ویتامین در میوه ها و مرکباتی نظیر کدو حلوایی، هویج، سیب زمینی، بروکلی می باشد.
  4. مصرف غذاهای حاوی پروتئین که در غذاهایی مانند گوشت قرمز، تخم مرغ، شیر و بادام زمینی و انواع جوانه های گندم و ماش به میزان فراوان وجود دارد.

کودکان برای مسواک زدن چه میزان زمان نیاز دارند؟

بهترین زمانی که برای مسواک زدن در کودکان در نظر می توان گرفت 2 الی 3 دقیقه می باشد. این زمان برای مسواک زدن بزرگسالان نیز به همین صورت می باشد.

زمان رویش دندان های کودکان از چه زمانی می باشد؟

تعداد دندان ها به طور طبیعی در هر فردی 32 عدد می باشد. در نوزادان از سن 6 ماهگی دندان های شیری رشد کرده و در سن5/2 سالگی رشد آن متوقف می شود. شروع لق شدن دندان ها از سن 5/5 الی 12 سالگی می باشد . تعداد دندان هایی که شیری می باشد 20 عدد است و در صورت افتادن دندان های شیری 2 الی 6 ماه زمان می برد تا دندان های دائمی جای دندان های افتاده را بگیرند.

مسواک مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

جنس مسواک باید نرم بوده طوری که به بافت لثه ها آسیب نرساند. نرمی مسواک ها باید به گونه ای باشد که جرم را از دندان بزداید. در هنگام استفاده از مسواک باید رطوبت نداشته باشد زیرا رطوبت باعث فراهم کردن فضایی مناسب برای رشد میکروب ها در دهان شده و از تمیز کردن درست جرم و غذا از دهان جلوگیری می کند.

علت استفاده از نخ دندان چیست؟

یکی از علت های پوسیدگی دندان باقی ماندن غذا در بین دندان ها می باشد. در برخی مواقع با مسواک زدن همه مواد غذایی باقیمانده از دهان خارج نمی شود. با استفاده از نخ دندان این مشکل رفع می شود.

 

با تشکر مدیریت سایت کلینیک ارمغان ، کلینیک اطفال غرب تهران


 

  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×