سوپ سیب زمینی | 2 طرز تهیه خانگی و آسان

سوپ سیب زمینی | 2 طرز تهیه خانگی و آسان

شرف الشمس

سوپ سیب زمینی | 2 طرز تهیه خانگی و آسان

سوپ سیب زمینی | 2 طرز تهیه خانگی و آسان و دستور پخت کامل را در طومار بیاموزید.

سوپ سیب زمینی | 2 طرز تهیه خانگی و آسان

طرز تهیه سوپ سیب زمینی

با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما چه خوب است که فرصت لذت بردن از خوردن سوپ داغ خوشمزه را در کنار عزیزانتان از دست ندهید. از طرفی با توجه به فواید خوردن سوپ بهتر است با استفاده از مواد غذایی که در این فصل وجود دارد آموزش پختن یک سوپ ساده را از دست ندهید. سیب زمینی ماده غذایی است که با وجود فراوانی و ارزان بودن غنی از ویتامین های مورد نیاز بدن است و می تواند کالری مورد نیاز بدن را به خوبی تامیین کند. در این آموزش دو روش تهیه سوپ با استفاده از سیب زمینی را به شما آموزش می دهیم.

سوپ سیب زمینی

روش اول

در این روش در کنار سیب زمینی از خامه زده شده استفاده می شود. ترکیب این دو ماده غذایی در کنار هم مزه شیرین مطبوعی را می دهد.

مواد لازم

۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون
۲ عدد سیب زمینی شیرین بزرگ خرد شده
۱ عدد پیاز ریز شده
نمک و فلفل له اندازه دلخواه
۲ پیمانه عصاره گوشت مرغ
۱ پیمانه خامه زده شده

ظرف گودی را روی حرارت قرار دهید و روغن زیتون را در آن بریزید. سیب زمینی ها را خرد کرده و به مدت 5 دقیقه تفت دهید، پیاز و ادویه ها را هم اضافه کنید و 5 دقیقه دیگر به تفت دادن ادامه دهید. عصاره گوشت و یا مرغ را به ظرف اضافه کرده و تا وقتی که سیب زمینی ها کاملا پخته شوند مواد را روی حرارت بجوشانید. محتویات ظرف و همچنین خامه زده شده را در غذاساز ریخته و کاملا میکس کنید. می توانید مواد را بار دیگر روی حرارت قرار دهید تا به غلظت مورد نظر شما برسد. 

سوپ سیب زمینی و شیر

روش دوم

در این روش در کنار سیب زمینی از سیر کبابی استفاده کنید. سیر با داشتن خاصیت میکروب زدایی و همچنین تقویت قوای جسمانی ترکیب بسیار خوبی برای مبارزه با سرماخوردگی در زمستان خواهد بود. در این روش با کبابی کردن سیر طعم تند و بوی آن از بین می رود. 

مواد لازم

مواد لازممقدار
سیر1 حبه کوچک
شیریک پیمانه
خامه1/4 پیمانه
آب مرغ4 پیمانه
کره1/4 پیمانه
پیاز1 عدد
آرد1/4 پیمانه
پنیر پارمزان (اختیاری)1/2 پیمانه
نمک، فلفل، آویشنبه میزان لازم

سیب زمینی ها را به خوبی شسته و آب پز کنید. بعد از اینکه خوب پخته شد پوره آن را تهیه کنید. برای درست کردن پوره می توانید از غذا ساز یا گوشت کوب برقی و یا حتی با یک رنده ساده این کار را انجام دهید. 

قسمت بالایی سیر را جدا کنید تا بتوانید کمی ادویه به آن بزنید، بعد از آغشته کردن قسمت بالایی سیر به نمک و فلفل آن را در داخل فویل آلومینیومی بپیچید و در داخل فر قرار دهید تا سیر به شکل کاراملی در بیاید. بعد از این مرحله پوست سیر را جدا کنید و آنها را له کنید.

پیاز خرد شده را در داخل ظرفی مناسب برای سوپ ریخته و روی حرارت تفت دهید تا سبک شود. آرد را به پیاز اضافه کنید و اجازه دهید بوی خامی آرد از بین برود. آب مرغ و ادویه را اضافه کنید. سیب زمینی ها و سیر را هم درون ظرف ریخته و اجازه دهید که طعم آنها روی

گاز با هم همگون شود. در آخرین مرحله باید شیر و خامه را هم سوپ اضافه کنید. 

برای آنکه سوپ یکنواخت شود باید آن را درون غذاساز بریزید و میکس کنید. این کار را با گوشت کوب برقی نیز می توانید انجام دهید.

برای تزیین سوپ سیب زمینی از جعفری و تره خورد شده استفاده کنید.

  • ۱۱ مهر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×