سوپ کاری مرغ و نارگیل

یک سوپ مرغ تند و چرب: سوپ کاری مرغ و نارگیل

شرف الشمس

یک سوپ مرغ تند و چرب: سوپ کاری مرغ و نارگیل

مواد غذا همان مواد سوپ قدیمی است اما با ادویه تایلندی طعم دارتر میگردد. این غذا راحت آماده میشود و برای شبهایی که سرتان شلوغ باشد مناسب است

یک سوپ مرغ تند و چرب: سوپ کاری مرغ و نارگیل

گاهی وقتها هوس سوپ مرغ و رشته قدیمی را میکنید و گاهی دلتان مدل جدیدی از سوپ مرغ و رشته میخواهد. این غذا برای مورد دوم است. مواد غذا همان مواد سوپ قدیمی است اما با ادویه تایلندی طعم دارتر میگردد. این غذا راحت آماده میشود و برای شبهایی که سرتان شلوغ باشد مناسب است. 

یک سوپ مرغ تند و چرب به همراه رشته

با افزودن کمی مواد اولیه تایلندی میتوان این سوپ دلچسب را برای شام شب مناسب تر کرد. رب کاری قرمز که پر از علف لیمو، فلفل قرمز، سیر، موسیر و مواد دیگر است، مزه قوی ای به این سوپ میدهد؛ زنجبیل غذا را تندتر و شیر نارگیل آن را چرب تر میکند. رشته برنج و تکه های کباب شده مرغ ماده اصلی این غذا هستند و گشنیز تازه، پیاز قرمز و آب لیموترش آن را خوش طعم تر میکنند. 

طرز تهیه سوپ کاری مرغ و نارگیل

طرز تهیه سوپ کاری مرغ و نارگیل


مواد لازم سوپ کاری مرغ و نارگیل

روغن زیتون1 قاشق غذاخوری
زنجبیل پوست کنده رنده شده1 قاشق غذاخوری
سیر خرد شده2 حبه
رب کاری قرمز تایلندی3 قاشق غذاخوری
آب مرغ کم نمک6 فنجان (1400 گرم)
شیر نارگیل پرچرب1 قوطی (400 گرم)
برگ خرد شده کلم لاچیناتو یا توسکانی6 فنجان (از یک دسته بزرگ)
نمککمی
نودل برنج ورمیشل1 بسته (200 گرم)
مرغ کبابی ساده1 (900 گرم)، که گوشت آن تکه تکه شده باشد
گشنیز تازه خرد شده، پیاز ریزْ خرد شده، و لیموترش برای سروبه مقدار لازم

نحوه پخت سوپ کاری مرغ و نارگیل

  • در یک قابلمه 5 لیتری یا بزرگتر، روغن را با حرارت متوسط داغ کنید. سیر و زنجبیل را اضافه کنید و 1 دقیقه سرخ کنید تا عطر و طعم آن بیرون بیاید.
  • رب کاری را اضافه کنید و 2 دقیقه دیگر، مواد را سرخ کنید.
  • آب مرغ، شیر نارگیل و کلم را اضافه کنید. خوب هم بزنید تا آب به جوش بیاید و 3 تا 5 دقیقه بگذارید درون قابلمه با درِ باز قل بزند تا کلمها پخته شوند. سپس کمی نمک به آن اضافه کنید.
  • رشته ها را اضافه کنید و حدود 3 دقیقه دیگر بگذارید قل بزند تا رشته ها نرم شوند (ممکن است روی بسته رشته مدت زمان متفاوتی قید شده باشد).
  • سوپ را در هر تعداد کاسه که میخواهید سرو کنید و در هر کاسه، نصف فنجان مرغ خرد شده بریزید. آن را با گشنیز و پیاز خرد شده و برشهایی از لیموترش درشت تزئین کنید. 

نکته

     نگهداری:

  • میتوانید باقیمانده غذا را در ظرف دربسته و دور از هوای آزاد تا 5 روز در یخچال نگهداری کنید. 

     فریز کردن:

  • چون در این غذا از شیر نارگیل استفاده شده ممکن است هنگام باز شدن یخ غذا، بریده شود و به حالت دَلَمه بسته درآید. همچنین رشته های باریک غذا در هنگام حرارتِ دوباره، له میشوند. برای همین این غذا به خوبی فریز نمیشود. برای فریز کردن، قبل از اضافه کردن شیر نارگیل و رشته این کار را انجام دهید و بعدا هنگام باز کردن یخ و استفاده دوباره، شیر نارگیل و رشته را به سوپ اضافه کنید. در این حالت میتوانید تا 3 ماه سوپ را در فریزر نگه دارید. 
     
  • ۴ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
سرکتاب

×