شخصی‌سازی و تغییر پوسته نرم‌افزار پیام رسان تلگرام (نسخه دسکتاپ)

شخصی‌سازی و تغییر پوسته نرم‌افزار پیام رسان تلگرام (نسخه دسکتاپ)

شخصی‌سازی و تغییر پوسته نرم‌افزار پیام رسان تلگرام (نسخه دسکتاپ)

در این مقاله آموزشی کوتاه با یکدیگر طریقه چگونگی تغییر طرح نمایشی و پوسته نسخه مبتنی بر رایانه شخصی نرم‌افزار مذکور یا به‌عبارتی‌دیگر تلگرام دسکتاپ را ...

شخصی‌سازی و تغییر پوسته نرم‌افزار پیام رسان تلگرام (نسخه دسکتاپ)

 

هنگامی‌که صحبت از نرم‎‌افزارهای رایانه‌ای و برنامه‌های مبتنی بر سیستم‌های پنجره‌ای به میان می‌آید بدون شک یکی از مهم‌ترین مشخصه‌هایی که در جذب کاربران فراوان و محبوبیت محصولات توسعه یافته تأثیرات بسیاری را با خود به ارمغان آورده و کانون توجهات هنگفتی را به سمت‌وسوی خود معطوف می‌سازد شخصی‌سازی یا به‌عبارتی‌دیگر ایجاد تغییرات سفارشی در بخش‌های مختلف برنامه با توجه به علایق و سلایق فردی می‌باشد؛ در این میان به دلخواه در آوردن رابط کاربری محصول تحت استفاده که بیشترین درصد تعاملات موجود با کاربر را به خود اختصاص داده و هنگام استفاده در دید رأس مصرف‌کنندگان واقع می‌گیرد افزون‌ترین میزان سفارشی‌سازی‌های مربوطه در حوزه نامبرده را شامل می‌شود. مطمئناً تغییر طرح زمینه و یا در برخی از موارد قالب برنامه‌ای که روزانه ساعت‌های بسیاری از زمان خود را صرف ساخته و به استفاده از آن مبادرت می‌ورزید در جلوگیری از ایجاد احساس یکنواختی و فزونی لذات بسیار تأثیرگذار بوده و از آنجایی که نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام نیز جایگاه ویژه‌ای را در این دسته‌بندی شامل شده و به‌طور یومیه مکرراً مورد تمسک قرار می‌گیرد، بنابراین در این مقاله آموزشی کوتاه با یکدیگر طریقه چگونگی تغییر طرح نمایشی و پوسته نسخه مبتنی بر رایانه شخصی نرم‌افزار مذکور یا به‌عبارتی‌دیگر تلگرام دسکتاپ را می‌آموزیم. پیشبرد روند نوشته فعلی برنامه سوم شخصی را نیازمند نبوده و تماماً توسط پایانه سرویس‌گیرنده صورت می‌پذیرد.

ابتدا با کلیک بر روی لینک مقابل به کانال رسمی نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام مراجعه کرده و سپس به بررسی پوسته‌های قرار گرفته در آن بپردازید. ذکر این نکته نیز ضروری است که کانال نامبرده باید توسط نسخه دسکتاپ نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام گشوده شود (کانال رسمی پوسته‌های نسخه تلگرام دسکتاپ).

همان‌طور که پیشتر نیز به آن اشاره شد تمامی پوسته‌های قرار گرفته در کانال نامبرده از قالبی برخوردار می‌باشند که تنها قابلیت اعمال آن در نسخه مبتنی بر رایانه‌های رومیزی نرم‌افزار مذکور فراهم می‌باشد. اگر با دقت محتویات بستر فعلی را تحت بررسی قرار دهید مشاهده می‌نمایید که در هر بخش از آن دو فایل مرتبط با هم قرار گرفته است که ابتدایی‌ترین پرونده پوسته مربوطه و تصویر قرار گرفته در ادامه آن نیز شمایلی از زمینه طراحی گردیده به‌منظور دریافت دید کلی پیش از اعمال نهایی طرح انتخابی می‌باشد.

اکنون پس از مشاهده نماییدن تمامی طرح‌های موجود و انتخاب نمونه مورد سلیقه خود فایل پوسته مرتبط با آن را گشوده و سپس از قسمت انتهایی صفحه پیش‌نمایش ظاهر شده بر روی کلید APPLY THIS THEME کلیک کنید؛ مشاهده می‌کنید که پوسته گزینش یافته بلافاصله اجرا گردیده و زمینه نرم‌افزار تلگرام نیز با عنایت به خواص آن تغییر می‌کند. در صورت نمایان‌سازی پیغامی مبنی بر صدور تأییدیه به‌منظور اعمال نمونه انتخابی پیش از به پایان رسیدن شمارنده بر روی کلید KEEP CHANGES کلیک کنید، در غیر این صورت طرح پیشین مجدداً نمایان می‌گردد.

telegram-desktop-theme-apply

علاوه بر آن ذکر این نکته نیز ضروری است که اگر از طرح اطلاق شده ناراضی بوده و قصد تغییر آن را در سر دارید کافی است مجدداً فایل پوسته دیگری را گشوده و سپس بر روی کلید مذکور کلیک کنید.

telegram-desktop-custom-theme

اعمال پوسته‌های موجود در کانال معرفی گردیده منوط به ورود و پیوستن به آن نبوده و صرف مراجعه به انجام اهداف منتهی می‌گردد. درصورتی‌که قصد دارید پوسته برنامه پیام‌رسان تلگرام را مجدداً به مقادیر طرح پیش‌فرض بازگردانی کنید ابتدا به بخش تنظیمات (Settings) نرم‌افزار مراجعه کرده و سپس از قسمت میانی صفحه بر روی گزینه Use default color theme کلیک کنید؛ مشاهده می‌کنید که پوسته پیش‌فرض قالب نرم‌افزار مجدداً نمایان می‌گردد.

 

 

  • ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×