شهرام ناظری اجرای کنسرتش را به خاطر کردها کنسل کرد

شهرام ناظری اجرای کنسرتش را به خاطر کردها کنسل کرد

شرف الشمس

در ترکیه جنگ بالا گرفت. کردهای زیادی در این جریان داغدار شدند و من هم تصمیم گرفتم به احترام کردهای عزیز، کنسرت خود را لغو کنم."

به گزارش سایت طومار به نقل از ایران آرت: چشم به راه بودن سخت است و ما ماه‌هاست منتظر یک آلبوم جدید سراپا ایرانی هستیم. آلبومی آمیخته به آواز و لحن خاص استاد شهرام ناظری. "آرش کمانگیر"، آخرین آلبوم استاد است که سال گذشته آن را شنیدیم و بعد از آن، ما ماندیم و چشم به راهی.

 ناظری قرار بود بعد از 26 سال در مالمو و استکهلم، به همت انجمن تئاتر ملی سوئد، به اجرای برنامه بپردازد اما به ما گفت:"در ترکیه جنگ بالا گرفت. کردهای زیادی در این جریان داغدار شدند و من هم تصمیم گرفتم به احترام کردهای عزیز، کنسرت خود را لغو کنم."

انگار دانلودهای غیرقانونی، موسیقی فاخر و سخیف نمی‌شناسد. استاد شهرام ناظری با شِکوه از وضعیت دانلودهای غیرمجاز، این اتفاق را یک لطمه بزرگ به موسیقی و هنرمندان فعال در این حوزه دانست و گفت: "با وضعیت به وجود آمده در اینترنت، مسئله انتشار آلبوم‌های فیزیکی به حالت توقف درآمده است. یعنی تقریبا حلقه سی‌دی به روزگار نوار کاست دچار شده است و دارد کم‌کم منسوخ می‌شود. به هر حال این اتفاق به موسیقی و هنرمندان لطمه بزرگی می‌زند. خود من هم اکنون پنج، شش آلبوم آماده دارم ولی کسانی که دست‌اندرکار تولید این آلبوم‌ها بودند، خیلی راغب نیستند آن‌ها را در شرایط فعلی توزیع کنند. می‌گویند فایده‌ای ندارد که ما اثر را منتشر کنیم و بلافاصله تقلبی‌اش (دانلودهای غیر قانونی) در سایت‌ها موجود باشد. با همه این مشکلات، ما به کار خود ادامه می‌دهیم. چه بخواهیم چه نخواهیم، کاری‌ است که مربوط به دل است و نمی‌توان انجامش نداد."

وقتی از او می‌پرسیم یعنی ممکن است آلبوم‌ها را کلا منتشر نکنید، می گوید:"نه؛ نمی‌شود این کارها را منتشر نکرد. بالاخره شما کار می‌کنید که مردم بشنوند و باید به هر وسیله‌ای شده آن‌ها را به دست مردم رساند. باید ببینیم کِی فرصتش پیش می‌آید تا یکی‌ یکی آن‌ها را عرضه کنیم." انگار مشکلات نمی‌تواند مرد بزرگ موسیقی را متوقف کند و آواز و موسیقی ایرانی هنوز دل‌مشغولی اصلی استاد شهرام ناظری است، طوری که وقتی از او پرسیدم اکنون مشغول فعالیت هستید یا استراحت، با لحنی قاطعانه گفت:" استراحت؟ الان؟ من معنیِ استراحت را نمی‌دانم."

  • ۱۳ آبان ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
سرکتاب

×