شکر نخورید تا لاغر شوید

شکر نخورید تا لاغر شوید

شرف الشمس

شکر نخورید تا لاغر شوید

شکر ماده غذایی است که فاقد هرگونه ویتامین یا املاح معدنی می باشد و تنها دارای انرژی زیادی است که باعث افزایش وزن می شود. در واقع خوردن شکر باعث ذخیره شدن چربی ها در بدن به خصوص در قسمت شکم و پهلو می شود.

شکر نخورید تا لاغر شوید

قند موجود در نیشکر و چغندر قند بعد از جداسازی تمام املاح، ویتامین ها، پروتئین، آنزیم و سایر مواد مغذی مفید، در کارخانه تصفیه شده و به ساکاروز خالص تبدیل می شود که ما آن را شکر می نامیم . شکری که بعد از فرآیند باقی می ماند، ماده مصنوعی غلیظ شده ای است که استفاده از آن نه تنها چندان فایده ای برای بدن انسان ندارد بلکه مضراتی هم دارد. شکر تعادل مواد معدنی بدن را بر هم می ریزد، چون شکر ماده ای است فاقد ویتامین فاقد مواد معدنی و فاقد فیبر.

کنترل مصرف شکر و تناسب اندام

شکر برای سلامتی بدن بسیار مضر است زیرا، یک ماده سمی برای بدن محسوب می شود که در طولانی مدت، عوارض خود را نشان می دهد. شکر فاقد کلیه مواد مغذی، ویتامین ها و املاح است و بهتر است افراد کمتر از 5 درصد انرژی روزانه خود را از شکر دریافت کنند.

پیام فرح بخش متخصص تغذیه گفت:شکر محصولی است که انرژی فراوان دارد و فاقد کلیه مواد مغذی به حساب می آید شکر هیچ گونه ویتامین و املاحی ندارد هر گرم شکر 4 کالری انرژی به ما می دهد. انجمن غذای آمریکا ذکر می کند که بهتر است افراد کمتر از 5 درصد انرژی روزانه خود را از شکر دریافت کنند.

وی بیان کرد:در آقایان بهتر است کمتر از 150 کالری در روز انرژی دریافت کنند و در خانم ها کمتر از 100 کالری در روز شکر دریافت شود. همان طور که گفته شد شکر فاقد املاح و مواد معدنی است و حالت ذخیره ای در بدن پیدا می کند و می تواند قندها به چربی ها از نوع تری گلیسیرین تبدیل شده و ذخیره شوند.

فرح بخش درادامه افزود:این ذخیره نشدن معمولا اولین نقطه ای که در بدن اتفاق می افتد شکم و پهلو است. بنابراین اگر ما کالری اضافه را از شکر دریافت کنیم نه تنها کمکی به ما نمی کند بلکه باعث اضافه شدن وزنمان و باعث اضافه شدن سایز دور کمر ما می شود.

کاهش مصرف شکر و کم شدن سایز دور کمر

وی اظهار داشت:افراد تا جایی که بتوانند از شکر کمتر استفاده کنند به عنوان مثال اگر بخواهیم بگوییم مواد غذایی چقدر شکر دارد می گوییم یک قوطی نوشابه حاوی هفت قاشق چایی خوری شکر است یک دونات متوسط 3.5 قاشق، یک برش کیک میوه ای 5 قاشق، یک برش کیک اسفنجی و هویجی 3 قاشق چای خوری شکر دارد.

این متخصص تغذیه در پایان عنوان کرد:بنابراین خیلی وقت ها شکرهایی که دریافت می کنیم به آن توجه نمی کنیم و به راحتی کیک استفاده می کنیم فارغ از اینکه حاوی شکر فراوانی است.

 

شکر نخورید تا لاغر شوید

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×