تصمیم گیری در مورد شیردهی یک موضوع شخصی است؟

تصمیم گیری در مورد شیردهی یک موضوع شخصی است؟

شرف الشمس

تصمیم گیری در مورد شیردهی یک موضوع شخصی است؟

تصمیم گیری در مورد شیردهی یک موضوع شخصی است؟

تصمیم گیری در مورد شیردهی یک موضوع شخصی است؟

بسیاری از متخصصان پزشکی ، از جمله آکادمی اطفال آمریکا (AAP) و کالج زنان و زایمان و متخصص زنان ، اکیداً توصیه می کنندبه مدت 6 ماه به طور مطلق از شیر مادر (بدون فرمول ، آب یا آب) استفاده کنید. و تغذیه با شیر مادر حداقل به مدت یک سال با سایر مواد غذایی که باید در سن 6 ماهگی شروع شود ، مانند سبزیجات ، غلات ، میوه ها ، پروتئین ها ادامه یابد.

فواید شیردهی برای کودک شما چیست؟

شیر مادر تغذیه ایده آل برای نوزادان است که ترکیبی تقریباً کامل از ویتامین ها ، پروتئین و چربی است و همه مواد مورد نیاز کودک شما برای رشد را در خود دارد.
تغذیه با شیر مادر خطر ابتلا به آسم یا آلرژی در نوزاد را کاهش می دهد. بعلاوه ، کودکانی که به طور انحصاری در 6 ماه اول از شیر مادر تغذیه می شوند، به وضوح کمتر از کودکان دیگر با عفونت گوش ، بیماری های تنفسی و اسهال روبرو می شوند و به طور کلی نیاز کمتری به مراجعه به پزشک پیدا می کنند.در برخی مطالعات ، شیردهی در دوران کودکی بعدی با نمرات ضریب هوشی بالاتر مرتبط است. علاوه بر این ، نزدیکی جسمی ، لمس پوست به پوست و تماس چشمی همگی به کودک شما کمک می کند تا با شما پیوند برقرار کند و احساس امنیت کند. شیرخواران با شیر مادر به احتمال زیاد وزن بیشتری پیدا می کنند و به جای آنکه کودکانی اضافه وزن نداشته باشند رشد می کنند. AAP می گوید ، تغذیه با شیر مادر نیز در پیشگیری از بیماری ایدز (سندرم مرگ ناگهانی نوزاد) نقش دارد. تصور می شود که خطر ابتلا به دیابت ، چاقی و برخی سرطان ها نیز کاهش می یابد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

شیر دهی نوزادن

آیا تغذیه با شیر مادر برای مادر هم مزیتی دارد؟

تغذیه با شیر مادر کالری اضافی را در بدنش می سوزاند ، بنابراین می تواند به شما در کاهش وزن بارداری سریعتر کمک کند. همچنین هورمون اکسی توسین را آزاد می کند ، که به شما کمک می کند تا رحم به اندازه قبل از بارداری برگردد. خونریزی های احتمالی رحم پس از تولد را کاهش می دهد. همچنین شیردهی خطر ابتلا به سرطان پستان و تخمدان را کاهش می دهد. همچنین ممکن است خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد. از آنجا که نیازی به خرید و اندازه گیری شیر خشک، شیشه شیر یا بطری های گرم نیست ، این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.  اگر از هر نوع داروی بدون نسخه استفاده می کنید ، قبل از شروع شیردهی با پزشک خود مشورت کنید. پزشک می تواند به شما در تصمیم گیری آگاهانه بر اساس داروی خاص به شما کمک کند. نباید به علت سرماخوردگی یا آنفولانزا از شیردهی امتناع  کنید. چون نه تنها شیر مادر بیماری را به کودک شما منتقل نمی کند بلکه حتی آنتی بادی را به کودک شما می دهد که باعث مقاومت بیشتر او در مبارزه با بیماری می شود.

نویسنده و مترجم: مستانه کیا

  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×