طالع بینی خورشیدی

طالع بینی کامل خورشیدی

شناخت وجود انسان از دیرباز تاکنون همواره به عنوان یکی از مباحث عملی در علم روان شناسی و سایر علوم بوده است. اینکه انسان چگونه موجودی است و ویژگی های اخلاقی و شخصیتی بخصوصی دارد که باعث تمایز این مخلوق از سایر آفریده های خداوند گردیده، همیشه مورد بحث و بررسی بوده و از گذشته تاکنون و نیز تا آینده، علمی را مسبب گردیده تا اشخاص زیادی را برای پی بردن به راز خلقت این موجود ناشناخته و نیز آشنایی با خصایص و ویژگیهای درونی او به خود معطوف داشته است.

شناخت ابعاد وجودی انسان چه از بعد علمی و از چه بعد عملی همیشه مد نظر انسان شناسان و روان شناسان بوده و دیدگاه های گوناگونی را در باره این موضوع بارور ساخته است.

نگاهی به انسان و نحوه زندگی شخصی و همچنین ارتباط او با اطرافیانش در جامعه امروزی ما را به این واقعیت مهم و اساسی رهنمون می سازد که هر قدر بتوانیم با انسان بیشتر آشنا بشویم به مراتب به ویژگی های درونی و خصوصیات شخصیتی او نیز بیشتر از پیش پی خواهیم برد.

علم روان شناسی تا حدود زیادی توانسته پرده از این راز وجود انسان و نیز اسرار شخصیتی او بر دارد. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که به هیچ عنوان نمی توان گفت که شخصیت یک انسان از روی ظاهر بیرونی او قابل شناسایی است. چرا که بعضی از ابعاد وجودی او هنوز که هنوز است با وجود گذشت روزگاران و نیز مطالعانه و تحقیقات فراوان باز هم نقاط مبهمی را برای ما در برداشته و شاید این موضوع نیز مستلزم گذشت زمان است تا بلکه زمان بتواند به کمک انسان آمده و او را تا سر منزل مقصود نهایی او رهنمون سازد.

اصولا پی بردن به ویژگی های شخصیتی مرد و زن امروزی، امری بسیار دشوار و بحث برانگیز جلوه می کند. با نگاهی به اطراف خویش به این مهم پی می بریم که برای شناخت دقیق از رفتار و گفتار یک فرد، حال چه زن و چه مرد باید مدت زمانی را با او سپری کنیم تا شاید بتوانیم به ابعادی از شناخت درباره نحوه زندگی و خصوصیات شخصیتی اش پی ببریم.

پس با این استدلال می توانیم به جرأت بگوئیم که قضاوت سریع در باره افراد نحوة عملکرد و رفتارشان و نیز آگاهی از تمام خصایص انسانی و شخصیتی شان، يقينا به زمان کافی نیاز دارد خیلی زود نمی توان درباره شخصیت و نیز گذشته و آینده یک فرد (حال چه زن باشد، چه مرد) تصمیم گرفت و نظر قطعی داد.

مردان و زنان همواره برای خود اسرار شخصیتی ویژه ای دارند که قابل مقایسه با یکدیگر نبوده و نیز شباهت و تفاوت های فراوانی هم با هم دارند. البته تا حدودی می توان گفت که در بعضی از موارد شباهت هایی در برخی از ابعاد رفتاری افراد می توان پیدا کرد که آن نیز خود نیاز به یک نگرش دقیق و واقع بینانه دارد.

انسان از آغاز پیدایش با روح کنجکاو خود همواره در پی یافتن پاسخ‌هائی برای سوالات بی‌شمار خود بوده است: جهان هستی چگونه شکل گرفت؟ خورشید و ستارگان چگونه پدید آمده اند؟ زندگی چیست؟ آیا سرنوشت هر انسان از قبل مشخص شده است؟ و هزاران سوال دیگر. در آغاز او برای هر واقعه و پدیده، خدائی قایل بود. یعنی تصور می‌کرد اگر سیل می‌آید یا طوفان رخ می‌دهد خدایان خشمگین شده‌اند. طالع بینی اولیه نیز بر اساس ستارگان آسمان بر سرنوشت بشر و دیگر جانداران و حتی گیاهان پا گرفت.

نگرش بر طالع افراد آشنایی با خصوصیات رفتاری و شخصیتی همیشه برای ما جالب توجه بوده است. در واقع برای آشنایی بیشتر با طالع افراد می توان آسانترین راه ممکن را پیشنهاد کرد و آن مطالعه مطالبی است که در این زمینه می تواند کمک شایانی به افراد برای پی بردن به خصوصیات شخصیتی شان بنماید.

طالع بینان نخستین همه پیکره‌های آسمانی را صاحب عقل و شعور می‌دانستند و آنان را خدایانی تصور می‌کردند که تمام حرکات و پدیده‌های زمینی را تحت کنترل دارند و آنها را مسئول هر واقعه خوب یا بد در روی کره زمین می‌پنداشتند. در حقیقت طالع بینی در ابتدا با خرافات و موهومات و سحر و جادو آغشته بود ولی بعدها راه خود را جدا کرد و حتی در دوره‌ای از تاریخ در برخی دانشگاه‌ها تدریس می‌شد.
طالع‌بینان در ابتدا فقط پنج سیاره را شناخته بودند: زحل (سارتون)، مشتری (ژوپیتر)، مریخ (مارس)، زهره (ونوس)، عطارد (مرکوری). ولی با رشد و تکامل علم نجوم بعدها سه سیاره دیگر به همراه ماه و خورشید مبنای کار طالع بینان قرار می‌گیرند.

چندی است که مراجعه به مطالب طالع بینی گسترش فراوانی در بین زنان و مردان و دختران و پسران یافته است. که از جمله آنها طالع بینی، چینی، هندی، خورشیدی، مصری ، کف شناسی و غیره است.

خوانندگان گرامی مطالبی که پیش روی شماست با عنوان «طالع بینی خورشیدی» یکی از این منابع ذکر شده در بالاست که با دقت و ظرافت خاصی توسط بخش طالع بینی و فال مجله اینترنتی طومار گرد آوری و شده است.

البته اینکه مطالب ارائه شده تا چه حد و اندازه درست، صحیح و قابل قبول است، بسی جای تأمل و تفکر شخصی افراد دارد، اما آنچه به نظر می رسد و تجربه به اثبات رسانده است، اینکه بیشتر افرادی که این مطالب را مطالعه کرده اند به این نکته اعتراف نموده اند که خیلی از آنچه را که می خواسته اند در این مطالب بدان رسیده اند. حال شما خود می توانید در این باره قضاوت کنید.

امیدواریم که با مطالعه این بخش به بسیاری از سوالات مجهول خود درباره شخصت و خصوصیات رفتاری خود و اطرافیانتان دست یابید و این اطلاعات برای شما در زندگی و نحوه ارتباطتان با دیگران کارساز باشد.

  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
×