طالع بینی خورشیدی متولدین اسفند - مرد

طالع بینی خورشیدی مرد متولد اسفند

طالع بینی خورشیدی مرد متولد اسفند

انسان همواره در تلاش بوده است تا به نحوی از ویژگی های شخصیتی اطرافیان و آشنایان خود مطلع شود. ویژگی هایی موجود بین انسان ها تا حدودی با یکدیگر یکسان بوده و شباهت فراوانی دارد. قطعا رسیدن به نقطه عطفی که به انسان کمک کند تا بتواند به نحو شایسته به ویژگی های شخصیتی جنس مخالف خویش پی ببرد بسیار سخت است، با توجه به دستاوردهای تحقیقات ستاره شناسی و نجوم به خصایص اخلاقی رفتاری افراد می توان پی برد. برای بدست آوردن اطلاعات مرد اسفند با طومار همراه باشید.

طالع بینی خورشیدی مرد متولد اسفند

صفات بارز شخصیتی

  • رویایی
  • حساس
  • سرش به کار خودش است
  • دروغگویی بی ضرر
  • نسنجیده حرف زدن
  • عدم قضاوت سریع
نماد متولدین اسفند piscis

با مرد متولد اسفند آینده شما، صرف نظر از قلبتان، می تواند درخشان یا نابود شود. 

سعی کنید آن تصویر احتمالا درخشانی را که از مرد متولد اسفند دارید کنار بگذارید و یقین داشته باشید این مرد میداند که دریا چه موقع جزر و مد دارد. اگر او بتواند در هنگام مد شنا کند، دختر خوشبختی خواهید بود که صاحب شهرت و ثروت می شوید. ولی اگر او به خاطر رؤیاهایی که جلوی چشمانش را گرفته نتواند جزر و مد را ببیند و آن مد را نادیده بگیرد خوب، بگذارید به شما هشدار بدهم که آن کوته بینی های نپتونی می تواند موجب غم انگیزترین بدبختیهایی شود که تا به حال شناخته اید. 

مرد حوت (اسفند) می تواند همه چیزهایی که می خواهید و یا همه چیزهایی که نمی خواهید باشد. جزر و مد برای او به مثابه فرصت است. و این نیاز به تصمیم و عمل قاطع و توانایی فراموش کردن رؤیاهای پیشینی دارد که مانع موفقیت او میگردند.  مشکل اینجاست که برخی از آنها حتی وقتی فرصتی به آنها رو می آورد متوجه آن نمی شوند. 

مرد متولد اسفند سست نیست. فقط گاهی آنقدر در رؤیا فرو می رود که متوجه فرصتهای طلایی نمی شود. البته همه آنها تا این حد رؤیایی نیستند، ولی بیشترشان چرا. با این همه، جای امیداوری هست. و همیشه تا زندگی وجود دارد، امید نیز وجود دارد. با آنکه دنیا شدیدا به تخیلات قشنگ حوت (اسفند) نیازمند است، روزی هم می رسد که مرد متولد اسفند بناچار برای تأمین زندگی خود واقع بین می شود، و وقتی آن روز فرا می رسد گام برداشتن در این راه برای او دشوار نخواهد بود، زیرا قوه درک نپتون همراه با ذهن هوشمندش وی را بسوی اهداف معقولی هدایت می کند که می تواند موجب شهرت و حتی ثروت و جاودانگی او شود. و اگر به هیچ یک از آنها نرسد (همیشه هم نمی توان از همه لحاظ خوش شانس بود)، لااقل ره بسوی آینده ای مطمئن خواهد برد. امیدوارم مرد متولد اسفند شما از این دسته باشد. تحت چنین شرایطی عملا هیچ برج خورشیدی دیگری نمی تواند نیروی بالقوه خود را بلااستفاده بگذارد. 

اما به عنوان مثال، چنانچه حدودا تا سن بیست و پنج سالگی هنوز نتوانسته آن جزر و مد را در زندگی اش در یابد، حقیقتا آینده چندان امیدوار کننده ای در پیش نخواهد داشت. فکر میکنید این قضاوت من دور از انصاف است؟ خیلی خوب، پس بگذارید بگویم تا سن سی و پنج سالگی، ولی باید هشدار داد که خطر می کنید. وقتی گفتم آینده اش امیدوار کننده نخواهد بود، منظورم از آینده اش با شما بود. یعنی به عنوان همسر و در امور روزمره خانوادگی. آینده شخصی او ممکن است کم و بیش رضایت بخش باشد. بسیاری از مردان متولد اسفندی که قادر نیستند رؤیاهای گذشته خود را فراموش و آنها را با عقاید تازه ای در جهت کامیابی جایگزین کنند می توان گفت که زندگیشان تقریبا رضایت بخش است. زیرا تنها چیزی که طالبش هستند آن رؤيا است هر قدر هم که رنگ و رو رفته باشد. جامی شراب و یک تکه نان هم به آن اضافه کنید و او به خشنودی دیگر وصله های ناجور خواهد بود. آه ! معذرت میخواهم یک چیز را جا انداختم. جام شراب و نان و شما درست است؟ خوشحالم که شما هم با رباعیات خیام آشنایید. ولی «شما» را مخصوصا جا انداختم. ماهی هنرمند و حساس و رؤیایی به خوبی می تواند فقط با نان و شراب زنده بماند و حتی سعادتمند شود. ولی چنین ریاضتی برای همسر و فرزندان و ماههای او (با توجه به برج تولدش) قابل تحمل نخواهد بود. شما به چیزهایی از قبیل جوراب، لوازم آرایش، کفش، اسفناج، شیر، اجاره خانه و... نیاز خواهید داشت. حتما متوجه منظورم میشوید. 

با این نوع اسفند ماهی فقط یک راه نجات وجود دارد: اینکه صاحب ارثی کلان باشید. ولی نه، راه دیگری نیز هست: دنبال دو کار مناسب بگردید یکی برای خودتان و دیگری برای او، و سخت کار کنید. 

عشق مرد اسفند

و اما عشق، چیزی که هیچ یک از انواع مردان متولد اسفند در آن کم و کسری ندارند. تقریبا آن را تنفس می کنند. ولی مشکل اینجاست که عشق تنها، جایگزین اسفناج و کفش و بچه و سلامت عقل شما نمی شود. ولی در این گونه دشواریهای زندگی، سیارات با آن خردی که دارند به کمک این مرد رؤیایی و غیر دنیوی می شتابند و به او شانسهای زیادی می دهند تا بتواند تبدیل به یک نور چشمی شود. اگر او بتواند برای خود یک حامی، اعم از مرد یا زن، پیدا کند (احتمالا دومی بهتر است، ولی به هر حال فرقی نمیکند) قادر است نقاش، نویسنده، رهبر ارکستر یا حداقل نوازنده عالیقدری بشود. ولی با وجود همسر و چندین فرزند و ماهی و همه آن چیزهای دیگری که می توانند بی ریایی هنری او را مختل سازند، چطور می تواند برای خود یک حامی پیدا کند، چه برسد به حامی زن باید بپذیرید که عملی نخواهد بود. بهتر است همین الان از او خداحافظی کنید. شاید کمی اشک بریزید و یا حتی عمیقا جریحه دار شوید. ولی بهتر از آن است که با یک آدم رؤیایی ازدواج کنید و مجبور شوید هر هفته با جیبهای خالی با صاحبخانه تان روبرو شوید. در واقع این بیشتر آدم را جریحه دار می کند. 

حالا که ما آن نوع متولد اسفندی را که اهل نان و شراب است با شهامت آشکار کردیم، و با صراحت راجع به او صحبت کردیم، بگذارید توجه خود را به نوع دیگر معطوف کنیم. و این شامل آنهایی می شود که می دانند دریا چه موقع جزر و مد دارد -یعنی وقتی شانس به آنها روی می آورد، فورا متوجهش می شوند و بدان چنگ می زنند. این متولد اسفند ممکن است روزی یک اینشتین یا جورج واشینگتن دیگر بشود، که این بسیار زیباست و آرزویی بالاتر از این نمی توانستید داشته باشید. ولی اینشتین و جورج واشینگتن هم حتما معایبی داشته اند. مثلا اینشتین شاید تعطیلات و آخر هفته ها را هم صرف فرمولهایش می کرده و جورج واشینگتن کارهای اداری خود را به منزل می برده است. ولی اجباری ندارید که دنبال کمال گرایی باشید. حتی متولد دی فوق العاده عملگرا یا متولد فروردین پرخاشگر و قاطع دارای عیب و نقصهای کوچکی هستند. نکته مهم این است که با متولد اسفندی که برخلاف جریان آب شتا میکند شانس بیشتری دارید که هدایای دوگانه شهرت و ثروت را دریافت کنید. و او از جهات دیگر نیز مردی به تمام معنا خواهد بود. 

عدم قضاوت در مورد مردم

مرد متولد اسفند هیچگونه تعصبی ندارد. او تا زمانی که شخصأ چیزی را مورد آزمایش قرار ندهد، قضاوت نمی کند. حتی آن موقع هم قوه درا که او موجب می شود که قضاوتی انتقاد آمیز نداشته باشد. او به کسی اتهام وارد نمی آورد و در عوض شکیبایی زیادی از خود نشان میدهد. حتی سعی می کند مادر زن خود را درک کند. چند مرد را می شناسید که قادر به چنین کاری باشند؟ مرد نپتون بطور کمیابی دلسوز است. دوستهای او رازهای خود را برایش فاش میکنند و اطمینان دارند که هرگز شوکه نخواهد شد. در واقع نیز به سختی می توان او را شوکه کرد. 

اگر من و شما و یک متولد اسفند با هم در یک اتاق باشیم و شخصی وارد شود و بگوید که دارای چهار همسر در چهار ایالت مختلف است، شما ممکن است به او خیره شوید و به خودتان بگویید که او سزاوار زندان است؛ من شاید با پوزخند ناسزا بگویم؛ ولی مرد متولد اسفند احتمالا از او خواهد پرسید: «در کدام ایالتها؟ آیا عاشق همه آنها هستید؟» اسفند ماهی در عین کنجکاوی از شوکه شدن مصون است. از نظر او آن مرد بیش از همه چیز نیاز به دلسوزی فراوان و یک وکیل خیلی عالی دارد. 

شاید گهگاه بطور اتفاقی یکی دو تا از رازهایی را که میداند بازگو کند، ولی هرگز عمدة این کار را نخواهد کرد. حوت (اسفند) گاه نسنجیده صحبت می کند، بدون آنکه متوجه زیان احتمال آن بشود. برای او درک این نکته مشکل است که حرفهایش ممکن است از جانب شنونده های نکته سنج و سخت گیر، به مفهوم دیگری تعبیر شود. (مثلا به راحتی نمی تواند درک کند که چرا برخی از اشخاص مانند خواهر خودش و یا مادر شما، نمی توانند مشکلات خانوادگی آن مرد چند زنه را بفهمند). اما اگر از او بخواهید که راز شما را نگه دارد، این کار را خواهد کرد. شما می توانید حتی تیره ترین اسرار خود را با اطمینان به او بگویید. وی کاملا قابل اعتماد است.

مرد اسفند سرش به کار خود است

متولد اسفندی که تحت نفوذ عداوت عطارد باشد، تند و روان و زیاد صحبت می کند. ولی نپتون معمولی آهسته صحبت می کند، آرام می اندیشد و سعی می کند سرش به کار خودش باشد، اگر چه دوستان و اقوام و همسایه ها همواره مسائل خود را با او در میان بگذارند. از آنجا که متولد اسفند شنونده خوبی است همه به او رو می آورند. شما وسوسه میشود که هرگونه مشکلی را از سشوار خراب گرفته تا سینوزیت پدرتان و بدهیهای بانکی خود، با او در میان بگذارید، ولی زیاده روی نکنید. تنها چیزی که شوهر یا دوست حوت (اسفند) شما بدان نیاز ندارد، شنیدن غم و غصه دیگران است. بقیه به حد کافی این کار را می کنند، پس بگذارید وقتی کنار شماست آرامش داشته باشد، زیرا به آن نیازمند است. البته نه اینکه دیگران بخواهند مشکلات خود را به او تحمیل کنند، فقط متوجه نمی شوند که طبیعت او آنقدر قابلیت پذیرش دارد که همه چیز را اعم از خوب و بد، شاد یا وحشتناک، تیره یا روشن، مانند اسفنج به خود جذب می کند، و این مسئله می تواند باعث خستگی روان وی شود. او بسیار حساس است و در برابر مشکلات دیگران نمی تواند فقط یک شنونده باشد احساسات آنها را درک می کند و همین روی او اثر می گذارد. متولدین اسفند اغلب مجبورند مدتهای طولانی استراحت کنند. روان نپتون باید گهگاه تنها باشد تا نسیم تازه ای بتواند بر آن بوزد و او را از تمام نگرانیهایش رها کند و فردیت آرام و خالصش را بازگرداند. پس هرگز آرامش او را سلب نکنید، زیرا شدیدا بدان نیازمند است. اگر می خواهد تنها باشد یا به تنهایی قدم بزند، بگذارید به حال خود باشد. بستگی بیش از حد می تواند زیبایی عشق حوت (اسفند) را از بین ببرد. 

به خاطر داشته باشید که مرد اسفند ماهی حساس است و به آسانی آزرده می شود. او بطور دردناکی از مسئولیتهای خود آگاه بوده و عميقا آنها را حس می کند، و همین دلیل خجول بودن اوست. وی نیازمند قدرشناسی شماست بنابراین هرگز از تشویق کردن او کوتاهی نکنید.

او شاید به یوگا و ذن رو آورد یا اعتقادات سحرآمیز را مورد آزمایش قرار دهد، و احتمالا به ستاره شناسی و علم ارقام و حتی تناسخ علاقه دارد. مانند عقرب (متولد آبان) وی با ادراکی نسبت به اصول اسرار آمیز به دنیا آمده و چنین ادراکی بی تردید برایش مفید است. زیرا کمک می کند تا احساساتش را ثابت نگه دارد و مانع خیال پردازی های او می شود. مردان متولد اسفند گهگاه عصبانی و نگران می شوند، ولی این حالت آنها بندرت شدید یا طولانی است. و وقتی دیگر آبها از آسیاب می افتد، دوباره آرام می شوند و زندگی شان به روال عادی برمی گردد. برخی از مردان نپتون کمی در خانه داد و فریاد می کنند، ولی این حالتشان نیز زیانی نخواهد داشت. برای مرد اسفند ماهی تقریبا غیر ممکن است که مانند گاو (اردیبهشت) نعره بکشد. 

با وجود آنکه برای ما درک متولد اسفند مشکل است، وی به وضوح می تواند به کنه اندیشه های دیگران راه یابد. گول زدن او کار آسانی نیست؛ چرا که عمیقا توانایی خواندن افکار شما را دارد. در عوض چنانچه بخواهد امور شخصی اش را از کنجکاویهای دیگران پنهان کند، می تواند شما را فریب دهد. 

متولد اسفندی را می شناسم که این توانایی خود را تا آنجا بکار گرفت که در واقع توانست دولت را فریب دهد، و این کار آسانی نیست. او تمام زندگی اش را از هر نوع آمارگیری و ثبت دور نگه داشته است. اداره مالیات هیچ چیز در مورد او نمی داند. و چون نویسنده است و بنابراین سر و کاری با آن اداره ندارد از پرداخت مالیات شانه خالی می کند. تلفن خود را با نام مستعار ثبت کرده، و هرگز درخواستی برای گواهینامه نداده است. وحشت او از این است که مبادا دولت وی را به رقمی تبدیل کند و به تمام اسرار خصوصی اش پی ببرد. 

دروغگویی بی ضرر

ممکن است مرد اسفند ماهی شما آنقدر وسواس نباشد، ولی مواقعی وجود خواهد داشت که به شما می گوید به خشکشویی رفته بود، ولی در واقع سیگار خریده بود. چرا؟ واقعا جواب این سؤال را نمی دانم. این نوعی فریب کاری خفیف است که متولدین خرداد نیز از آن لذت می برند. تا وقتی دیگران سر از کارشان در نیاورند احساس امنیت می کنند. از آنجا که این کار خشنودشان می کند، بگذارید همواره یک راز کوچک برای خود داشته باشند. چرا که او را در سیگار فروشی دیده بودید، از وی بپرسید که شلوارش آماده بود یا نه؟ و وقتی میگوید دوشنبه آماده می شود، موضوع را همانجا خاتمه دهید. به این فکر کنید که عادات او می توانست از این هم بدتر باشد، این دروغگوییهای کوچک و بی زیان فقط تخیل او را فعال نگه می دارد. حسادت یکی از صفاتی است که او زیاد از آن برخوردار نیست. و یا اگر هم باشد، چون طبیعت بازیگر خوبی است احتمالا بروز نخواهد داد. ولی او مرد است و به خاطر طبیعت ظریف و شاعرانه اش انتظار دارد که نسبت به وی وفادار باشید. البته شما شاید مجبور شوید حسادت خود را تا اندازهای کنترل کنید زیرا دوستهای صمیمی او از هر دو جنس هستند و وی احساس همدلی خود را گاهی اوقات در ساعات عجیب و غریبی به آنها ابراز می کند. او را مقصر ندانید، طبیعتش ایجاب می کند که معاشرتی باشد. اگر شديدا حسودید، ممکن است رابطه تان در معرض خطر قرار بگیرد. دختران متولد فروردین یا مرداد بهتر است دنبال کس دیگری بگردند. او زیبایی را ستایش می کند و ممکن است گهگاه به زنان زیبا خیره شود. ولی با کمی تلاش اضافی می توانید کنترل را در دست داشته باشید و در عوض پاداش شما شوهری خواهد بود که نه تنها معشوقی رمانتیک بلکه دوستی است که می تواند هم صحبت خوبی باشد و در مورد هر موضوعی با شما به گفتگو بنشیند. 

وقتی دوران تنهایی و افسردگی او فرا می رسد، پیش بند خود را باز کنید، یک لباس زرد بپوشید، لبخندی طلایی بر لب آورید و با دو بلیط برای یک فیلم کمدی او را از این حالت در آورید. متولدین اسفند در مقابل پیشنهادات انعطاف پذیرند. البته نه در مورد همه پیشنهادات. وقتی از او می خواهید که اقتصادی رفتار کند و در مورد پول احتیاط بیشتری به خرج دهد، شاید دچار مشکل شوید. اشخاص نپتون حقیقتا در این زمینه زیاد ملاحظه کار نیستند (مگر آنکه تحت نفوذ دی، اردیبهشت، بهمن یا تیر باشند). او خودش این نکته را خواهد آموخت. شما هم سعی کنید با ولخرجیهای خودتان این کار را برای او دشوار تر نسازید. یک ولخرج در خانواده کافیست. او به یک سرمشق خوب نیاز دارد تا بتواند از آن پیروی کند.

البته در صورتی که آن سرمشق به وی نزدیک و مورد احترامش باشد. شگفت آور است که این روش چطور بر شخصیت حوت (اسفند) اثر می گذارد. طبیعت متولد اسفند طوری است که او را نسبت به ارتعاشات اطرافش، بخصوص اگر پای احساسات در میان باشد، تأثیر پذیر می سازد.

پدر اسفند ماهی

 او برای فرزندانش پدری با نشاط خواهد بود. به احتمال زیاد آنها را برای قایق سواری، شنا و ورزشهای دیگری از این قبیل می برد. ممکن است از فلسفه ای عجیب و غریب برای آنها صحبت کند، برایشان آواز بخواند، یا به آنها یاد بدهد که مانند یوگیها روی سر خود بایستند. آنها احتمالا شیفته پدر خود هستند، و با توجه به طبیعت نادر او که می تواند پرنده ای را بدون فشار دادن یا ترساندن در دست خود نگاه دارد. بچه های او متعادل و سازگار بار خواهند آمد. تنبيه آنها را شما به عهده بگیرید و او در عوض به مشکلاتشان گوش خواهد داد به همین ترتیب بینی و لباسهای آنها را شما تمیز نگه دارید و او در مقابل ذهنشان را فعال نگه خواهد داشت. مشکلی در بین نخواهد بود. 

مدارا با مرد اسفندماهی

هرگز رؤیاهای او را پایمال نکنید. وی نه تنها شما را به خاطر آن نمی بخشد، بلکه فراموش هم نخواهد کرد. به او این فرصت را بدهید تا بتواند رؤیاهای خود را به واقعیت تبدیل کند. وقتی او عاشق است، از نظر احساساتی ضعیف تر می شود. به این معنی که به اطمینان و ایمان نامحدودی نیاز دارد، و همچنین به این معنا که شما نباید با ایرادهای بی موردتان که صرفا زاده تخیل است وی را تحت فشار قرار دهید. با مهربانی حاکی از همدلی از آرزوهای مشتاقانه او استقبال کنید، و تمام تلاش خود را بکار گیرید تا آن محیط گرم خانوادگی را بوجود آورید. ایراد و انتقاد را کنار بگذارید، روزی آرزوهای جنون آمیز او تبدیل به ایده های پولسازی می شود که می تواند رویاهای خصوصی شما را برآورده کند. قلب او همیشه مملو از آرزو خواهد بود. آرزوهایش را از او نگیرید، بلکه با لطافت و ظرافت، آنها را پرورش دهید زیرا ممکن است روزی برای شما شانس عظيم و حیرت آوری بیاورد. 

ممکن است در جایی خوانده یا از جایی شنیده باشید که حوت (ماهی) سمبول خود تباهی است و یقینا این نکته شما را عصبی کرده و باعث ایجاد دیدی منفی نسبت به مرد متولد اسفندتان می گردد، ولی واهمه ای نداشته باشید. درست است که همیشه رگه ای از خود تباهی در مردان نپتون وجود دارد، ولی شما می توانید آن را کنترل کنید و اگر این کار را به گونه ای محکم و صحیح انجام دهید دیگر جای نگرانی نخواهد بود. برای صبحانه او یک رؤیا، برای ناهار لطیفه ای زیرکانه و برای شام قطعه ای از بتهوون و به عنوان دسر قطعه شعری از خیام تدارک ببینید. بعد از آن شما هستید و خودتان. از پریدن در آب نترسید، دریا آرام است. 

  • ۱۷ دی ۱۳۸۴
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×