طالع بینی خورشیدی متولدین دی - مرد

طالع بینی خورشیدی مرد متولد دی

طالع بینی خورشیدی مرد متولد دی

انسان همواره در تلاش بوده است تا به نحوی از ویژگی های شخصیتی اطرافیان و آشنایان خود مطلع شود. ویژگی هایی موجود بین انسان ها تا حدودی با یکدیگر یکسان بوده و شباهت فراوانی دارد. قطعا رسیدن به نقطه عطفی که به انسان کمک کند تا بتواند به نحو شایسته به ویژگی های شخصیتی جنس مخالف خویش پی ببرد بسیار سخت است، با توجه به دستاوردهای تحقیقات ستاره شناسی و نجوم به خصایص اخلاقی رفتاری افراد می توان پی برد. برای بدست آوردن اطلاعات مرد دی با طومار همراه باشید.

طالع بینی خورشیدی مرد متولد دی

صفات بارز شخصیتی

  • جاه طلب
  • خجالتی
  • عملگرا
  • منضبط
  • علاقه به تعریف و تمجید شنیدن
  • وسواس در انتخاب همسر
  • احساسات کنترل شده
  • پدری سختگیر
نماد متولدین دی Capricorn

دیوار خود ساخته ای مرد متولد دی را احاطه کرده است. او مردی است خجول، ولی قوی و خشن. خوشایند ولی در عین حال شدیدا جاه طلب. او مانند مردی ساکت و افسانه ای است که تنهایی را ترجیح می دهد. ولی در واقع اینطور نیست. 

او باطنا طالب ستایش چاپلوسانه است و شیفته اینکه جماعتی را به هیجان آورد. 

در رؤیاهای خصوصی اش، بطور علاج ناپذیری رمانتیک است، ولی سیاره زحل طبیعت او را تحت کنترل دارد. این سیاره انضباط و سخت گیری، از او رفتاری آرام، عملگرا و اهدافی جدی می طلبد. زحل بار سنگینی را بر دوش او گذاشته و تحمل آن اغلب برایش مشکل است. بنابراین گاهی خشم خود را با رفتاری عجولانه پنهان می کند و گاهی با بذله گوییهای غیر منتظر و نابجا شما را به حیرت می اندازد. البته شوخیهای او همیشه بی مناسبتند ولی خوب همینها هستند که آدم را به خنده وا می دارند و وقتی روی این دنده بیفتند نسبتا وراج و گنده گو می شوند. 

منظبط و عملگرا

اگر شخصیت مرد منضبط و قابل اعتماد متولد دی را بکاوید، فردی را خواهید یافت که رؤیایی و آرام و شاد است و آرزو دارد که باد آزادی در لابلای موهای او بوزد. فردی که شیفته هیجان و ماجراجویی است. فقط تعداد کمی از آنها می توانند روح تنهایشان را از این زندان باطنی آزاد کنند. 

اگر آدمی هستید که در مورد اشخاص از روی ظاهرشان قضاوت می کنید تا الان حتما دریافته اید که مرد متولد دی می تواند معلمی شایسته اما همسری خشن باشد. و نزدیک بود فکر کنید که او ریاست جمهوری را به شما ترجیح میدهد. زیرا چنین وانمود کرده که ترجیح می دهد اسمش در فهرست اسامی رجال اجتماعی باشد تا در تقویم شما. ولی حالا پی برده اید که قلب او به گرمی شعله های آتشی است که در شبی زمستانی می سوزد. میدانم که هیجان زده شده اید، ولی قبل از آنکه بسوی او بدوید تا وی را در آغوش بکشید و انتظار داشته باشید که شما را به کره ماه برد، کمی صبر کنید. آن خصوصیات شگفت آوری را که برایتان بازگو کردم، فقط جزئی از طبیعت درونی اوست. و او هم خوشحال می شود اگر شما از این نکته مطلع شوید ولی طبیعت درونی فقط همین معنی را دارد و احتمالا هرگز اجازه نخواهد داد که آن رؤیاهای پرشور از درون وی خارج شوند. ولی فقط همین قدر که بدانید او چنین رؤیاهایی دارد، کافیست. از او انتظار نداشته باشید که پابرهنه میان گلهای لاله بدود. شخصیت اساسی زحلی او را نمی توانید تغییر بدهید. ولی می توانید به لطیفه های طولانی و بی هدف او بخندید تا آنقدر شهامت پیدا کند که حرفهای حساس تری بزند. می توانید به شعله هایی که در پس رفتار محافظه کارانه اش وجود دارد اشاره کنید تا او اتکاء به نفس بیابد، بلکه بخشی از آنها را بروز دهد. به او بگویید که رؤیاهایش از دیگران رنگین تر است و هیچ یک به درخشانی آنچه واقعا اتفاق می افتد، نیست، شاید سر شوق بیاید و احساسات بیشتری نشان دهد. روزی این بز مصمم به نوک قله مخصوص خود خواهد رسید و شما، خوشحال از اینکه هیچگاه ایمانتان را به رؤیاهای عملی او از دست ندادید، در کنارش افتخار خواهید کرد. 

علاقمند به تعریف و تمجید

متولدین دی چنین وانمود میکنند که نیازی به تعریف و تمجید ندارند و هنگام شنیدن آن عکس العملی نشان می دهند که شما را از این نکته مطمئن کنند. آیا تا به حال از این مرد تعریف و تمجیدی کرده اید که بعدا احساس کنید موفق آمیز نبوده؟ تحمل بیشتری به خرج بدهید. اینکه او می تواند ماهرانه خود را گول بزند، دلیل نمی شود که بتواند شما را هم فریب بدهد. او در واقع شدیدا نیاز دارد که به وی بگویید چه مرد خوب، باهوش، خوش قیافه، دوست داشتنی و جالبی است. ولی از آنجا که بندرت نیازهای خود را بروز می دهد، کمتر تحسین می شود. در نتیجه، وقتی شخصی آشکارا او را تحسین می کند، نمی داند چه عکس العملی نشان بدهد و اغلب با بذله گویی، شرم خود را پنهان می کند. و یا اینکه آن را نشنیده می گیرد و طبعا چنین رفتار اشخاص را از ادامه یا تکرار آن منصرف می کند. او وانمود می کند که از تمجید بیزار است، در نتیجه کمتر تمجید می شود. این در واقع یک دور تسلسل معیوب است. شاید شما بیشتر مقصر باشید تا او. دفعه بعد که به مرد متولد دی یک دسته گل از کلمات می دهید، به گوشهای او توجه کنید و ببینید چقدر سرخ می شوند. و آن درخشش خفیف چشمانش، حقیقت را آشکار می کند. اینکه او مانند اسد (مرداد) از شادمانی پایکوبی نمی کند و یا در چمن غلت نمی زند، دلیل بر این نمی شود که عميقا خوشحال نیست. او می خواهد همانطور که هست به عنوان شخصی که حقیقتا خوب است، تلقی شود. طبیعتش وی را از خودنمایی باز می دارد. او برای خودش تبلیغ نمی کند، شما باید این کار را بکنید. 

ازدواج با مرد دی ماه

او دیر شکوفا میشود. در جوانی مانند جغد جدی است ولی هر چه سن او بالا می رود از جدیتش کاسته می شود، و اگر مانند مردی معمولی باشد قیافه و رفتاری جوان تر از دیگران خواهد داشت. این نکته مهم را در نظر داشته باشید. در مورد مردان دیگر سالها باید دمدمی بودن احمقانه آنها را تحمل کنید و بعد انتظار دوران پیری کسل کننده و ملال آوری را بکشید. اشتیاق مرد متولد دی شاید در اوج دوستی تان شما را به پاریس نبرد، ولی چهل یا پنجاه سال بعد وقتی بقیه مردها از استخوان درد ناله می کنند، شما را به هندوستان می برد تا تاج محل را در یک شب مهتابی ببینید. اگر از آن زنهایی هستید که اول خودتان را با پیش غذا سیر می کنید، و بعد بنا به وظیفه بقیه غذا را می خورید، این مرد برای شما مناسب نیست. رابطه با مرد متولد دی، چنانچه به ازدواج ختم شود، مانند آن است که دسر را به موقع، یعنی آخر غذا بخورید. 

طبیعت عجیب او در زمینه عمل کردن به اقتضای سنش ممکن است موجب شود که وقتی پا به سن می گذارد وفاداری اش مورد تردید قرار گیرد. و همینطور هم خواهد بود. درست است که تا وقتی عشق بین دو نفر هنوز زنده و خیال انگیز است، جای زیادی برای نگرانی وجود ندارد. و همچنین درست است که وقتی او پا به سن می گذارد شاید بخواهد دنبال تفریح و خوشگذرانی برود؛ ولی با وجود همه اینها، او وفادار تر از اکثر مردان خواهد بود، زیرا در مورد مسائل خانوادگی مرد متولد دی پای بند اصول است و هیچ چیز، هر قدر هم که جزئی باشد، هرگز جانشین شما و خانواده اش نخواهد شد. تقریبا می توان گفت که او بستگیهای خانوادگی را مقدس میشمارد و این شامل خانواده ای که با شما تشکیل داده و خانواده خودش که از بچگی مورد علاقه اش بوده، میشود. 

اگر به مادر او توهین کنید یا نسبت به برادرانش بی اعتنا باشید، کاری اشتباه کرده اید. باید آمادگی داشته باشید که به خانواده او عشق بورزید، حتی اگر آنها به اندازه کاکتوس خاردار دوست داشتنی باشند. اگر با خانواده او نسازید، نه تنها در مقابل شما به دفاع از آنها برمی خیزد، بلکه اگر مجبور شود بین وفاداری به دو خانواده تصمیم بگیرد، اولی را انتخاب خواهد کرد. و فشار این تصمیم گیری می تواند موجب بدخلقی و افسردگی او بشود. (چیزی که هرگز نباید موجب آن بشوید، بدخلقی و افسردگی متولد دی است). 

شاید با یکی از متولدین دی مواجه شوید که آشکارا از اقوام خود بیزار باشد، یا رابطه خود را با خانواده اش قطع کرده و هرگز هم پشت سر خود را نگاه نکرده باشد ولی اگر رویه ظاهر مستقل او را بتراشید، زخمهای عاطفی عمیقی می یابید که به گذشته او برمی گردد و موجب بی علاقگی اش شده است. اغلب مردان متولد دی مدتها بعد از سنی که همسالانشان خانه را ترک می کنند تا از زندگی مجردی لذت ببرند، نزد پدر و مادر خود زندگی می کنند. معمولا دیرتر از دیگر مردان عاشق می شوند و تا زمانی که از نظر مالی آمادگی نداشته باشند ازدواج نمی کنند. 

وسواس در انتخاب همسر

از آنجا که مرد متولد دی طرفدار اصل و نسب و کمال گرایی است، هنگام انتخاب همسر وسواس زیادی به خرج می دهد. او زنی را انتخاب می کند که در درجه اول بتواند مادری خوب و در مراتب بعد، آشپز و خانه دار شایسته ای باشد. شرط دیگر خوش لباس بودن است. و نه تنها باید سر و وضعی داشته باشد که بر دوستان و همکاران او تأثیر خوبی بگذارد بلکه خانواده و رفتار و تربیت و هوشش نیز باید برتر از آنها باشد. و بالاخره زیبا باشد. بدین ترتیب اگر مویتان صاف و شیشه عطرتان خالی است یا پاهای خوش ترکیبی ندارید، مسئله بزرگی نیست. فقط آن سرویس چینی گران قیمت و سنتی را که سالهاست در خانواده تان می چرخد به او نشان دهید. 

بگذارید بفهمد که از خانواده اصل و نسب داری هستید. هفته ای یکبار مادرش را برای ناهار به رستوران دعوت کنید، و نشانش دهید که چگونه با بودجه خود می سازید. دفعه بعد که با او قرار ملاقات دارید، خواهر چهار ساله خود را نیز همراهتان ببرید. و اگر تنها فرزند خانواده هستید، بچه همسایه تان را ببرید. مرتب بینی کوچولوی او را با دستمال پارچه ای تمیز، پاک کنید. هنگام راه رفتن با وقار گام بردارید. اگر زیبا هستید، که چه بهتر. ولی زیبایی هرگز نمی تواند جایگزین آن پیراهنی بشود که برای دختر عموی او دوختید. تقریبا می توانم قول بدهم که او هرگز بدون تأیید خانواده اش با شما ازدواج نخواهد کرد. البته استثناء همیشه وجود دارد، ولی آنقدر کمیاب است که اگر فکر میکنید مرد متولد دی شما یکی از آنهاست، کاملا بی احتیاطی به خرج داده اید. 

بعد از آنکه خانواده اش از شما خواستگاری کرد یا شاید هم بعد از آنکه خودش درخواست ازدواج کرد، همانجا اولین گام قاطعانه را بردارید. بگذارید بداند که به خانواده اش علاقه مندید، ولی او را به عنوان شریک زندگی خود انتخاب کرده اید، نه خانواده اش را. در غیر اینصورت، بسیاری از شبها مجبور می شوید برای عموی او شام بپزید، یا به خواهرش کمک کنید تا مشکلات دردناک سنین بلوغ را پشت سر بگذارد. 

اگر خواستید هدیه ای به شوهر متولد دی خود بدهید یک کتاب شعر انتخاب کنید و هر قدر رمانتیک تر باشد بهتر است. اگر از همان ابتدا هنر ابراز احساسات محبت آمیز را به او نیاموزید، شاید کاملا از رفاه بهره مند گردید، مورد حسرت دیگران واقع شوید، ولی تشنه احساسات خواهید بود. و بعدها هر قدر از این کمبود گله کنید، دیگر بی فایده خواهد بود. او در پاسخ به گله مندی شما با معصومیتی جریحه دار شده یا انزجاری دردناک (بسته به نفوذ زحل در زمان تولد او) چشم در چشم شما میگوید «تو دیوانه ای. چون من کاملا به یاد دارم که وقتی انگشتر نامزدی را دستت کردم گفتم دوستت دارم و وقتی بچه مان بدنیا آمد این جمله را تکرار کردم.» از نظر او همین قدر که شما را تأمین می کند، و اجازه میدهد که از او باردار شوید، زمین را جارو بزنید و جامهایش را برق بیندازید، باید برای اطلاع شما از علاقه و احساس وی کافی باشد، چرا که ابراز احساسات لفظی، ارزش مفهوم اصلی را از بین می برد. اگر از شما پرسید: «دیگر چه می خواهی، جرج کلونی را؟» فرصت خوبی است که بلند بگویید: «بله». و کمی او را شگفت زده کنید. وی تبدیل به جرج کلونی نخواهد شد، ولی شاید از دریافتن این نکته که با گفتن کلمه «عزیزم» در مواقع مناسب چیزی از مردانگی اش کم نخواهد شد، تکانی بخورد. 

پدر دی ماهی

به عنوان یک پدر، او به معنای واقعی کلمه، پدر خواهد بود. سر میز غذا همیشه در صدر است، و این حتی شامل پیک نیک نیز می شود. حتی اگر در علفزار نزدیک تپه اکبرآباد ، دور زیراندازی که زیر درخت پهن شده بنشیند، پدر متولد دی همیشه در صدر است. او طالب احترام، فرمانروایی و بخصوص انضباط است. و در مقابل محبت صادقانه و حتی از خودگذشتگی نشان خواهد داد. احتمالا از برگزار کردن جشنهای بزرگ به مناسبت تولد یا سال نو مضایقه نخواهد کرد. پدر متولد دی فرزند خود را لوس نمی کند. 

او مراقب است که آیا نزد دندانپزشک رفته اند یا نه و تکالیف مدرسه خود را انجام داده اند یا خیر و در صورت لزوم تنبیهشان می کند. او استعداد سازماندهی و قابل اعتماد بودن خود را به آنها می فهماند و این یقینا ضرری برای بچه ها نخواهد داشت، البته شاید موجب رفتاری خشک و رسمی بشود. به او یادآوری کنید که پدر بودن علاوه بر مسئولیتهای جدی می تواند با لذت و تفریح نیز توأم باشد. به بچه ها بیاموزید که به پدرشان ابراز علاقه کنند، هنگام خواب او را ببوسند، وی را تشویق کنید که در ورزش و بازیهایشان شرکت کند. اگر او کمی سخت گیر است، به خاطر داشته باشید که بچه ها در آینده از این سختگیری سود خواهند برد. وقتی پدربزرگ می شود و نوه هایش روی زانوهای او می نشینند، بطور غیر منتظری آسانگیر می شود. پدربزرگهای متولد دی پرستاران خوبی برای بچه ها می شوند. پدربزرگی را می شناسم که حتی با نوه هایش دور ساختمان اسکیت بازی می کند. 
مرد متولد دی بندرت با عجله تصمیم به ازدواج می گیرد تا بعد پشیمان شود. بیشتر احتمال دارد که سر فرصت ازدواج کند و بعد عجولانه پشیمان شود. بیشتر ازدواجهای متولدین دی پایدار از آب در می آیند، ولی اگر احساس کند که دچار اشتباهی شده است، بطور ناگهانی همسر خود را ترک کرده، پشت سرش را هم نگاه نمی کند. متولدین دی از طلاق بیزارند، بنابراین بندرت چنین اتفاقی می افتد، ولی در صورت بروز قطعی خواهد بود. بی پرده بگویم، روزی که او دیگر خسته شود: روز آخر زندگی مشترکتان خواهد بود. 

همسر متولد دی شما احتمالا وظایف زناشویی را در ردیف خرید مکاتبه، انجام کارهای بانکی، رفتن به موزه ها و نمایشگاههای هنری و تمیز کردن کلکسیون جوایزش قرار داده، و طبق نظم و برنامه انجام می دهد. شاید این رفتار، سرد و غیر عاطفی به نظر بیاید، ولی به یاد داشته باشید که متولد دی عملگرا، مدتها بعد از آنکه شوهران دیگر فقط احساسات خود را شاعرانه بیان کرده اند، هنوز به وظایف زناشویی علاقه مند خواهد بود. اگر این جمله ام را به صورتی دیگر برگردانید، همان معنی را خواهد داشت که در آغاز گفتم، یعنی دسر را آخر غذا خوردن و حتی بعد از بازنشستگی وقت بیشتری برای پرداختن بدین موضوع خواهد داشت. و این بهتر از بیمه است که البته با شوهر متولد دی، شما از آن هم برخوردار خواهید بود بیمه روزهای مبادا، تنهایی و نگرانیهایی که دنیای زشت و بی رحم موجب بوجود آمدن آنها می شود. هر زن معقولی از ارزش محبت زحل قدردانی خواهد کرد. او کسی نیست که با احساسات آتشین و چشمان درخشان و کلمات آنچنانی و چرب زبانی شما را جذب کند. ولی در برابر تمام وحشتهای زنانه از شما حمایت خواهد کرد. متولد دی مردی خشن با قلبی مهربان است. او چوب مهیا می کند و آتش گرمی برمی افروزد، بعد با همدیگر جلو آن می نشینید و با مهربانی دستتان را در دست میگیرد. هر قدر هم که در طی سالیان دراز، موهایتان سفید و صورتتان چروک و وزنتان اضافه شود، از نظر او همیشه همان دختری خواهید بود که او را وادار کرد بگوید: «دوستت دارم». واقعا اگر خوب فکر بکنید، وقتی با یکبار گفتن اینکه هنوز هم شما را همانقدر دوست دارد، چرا باید مرتبا آن را تکرار کند.

  • ۱۲ تیر ۱۳۸۶
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×