طالع بینی خورشیدی متولدین مهر - مرد

طالع بینی خورشیدی مرد متولد مهر

طالع بینی خورشیدی مرد متولد مهر

انسان همواره در تلاش بوده است تا به نحوی از ویژگی های شخصیتی اطرافیان و آشنایان خود مطلع شود. ویژگی هایی موجود بین انسان ها تا حدودی با یکدیگر یکسان بوده و شباهت فراوانی دارد. قطعا رسیدن به نقطه عطفی که به انسان کمک کند تا بتواند به نحو شایسته به ویژگی های شخصیتی جنس مخالف خویش پی ببرد بسیار سخت است، با توجه به دستاوردهای تحقیقات ستاره شناسی و نجوم به خصایص اخلاقی رفتاری افراد می توان پی برد. برای بدست آوردن اطلاعات مرد مهر با طومار همراه باشید.

طالع بینی خورشیدی مرد متولد مهر

صفات بارز شخصیتی

  • قابل اعتماد
  • عاشقی رمانتیک
  • حساس به بو
  • متنفر از ریخت و پاش
نماد متولدین مهر Libra

از این مرد توصیه های مجانی زیادی دریافت خواهید کرد. او برای تمام مسائل شما راه حل کاملی پیدا می کند و برای تمام سؤالهایتان پاسخی خواهند داشت. اما انتظار نداشته باشید که رؤیاهای شما را برآورده کند. او نظر شما را در مورد بعضی از آنها تغییر می دهد، و درباره تعدادی دیگر با شما بحث می کند. مرد متولد مهر می تواند عجیب و غریب باشد، و عادت او به اینکه در مورد همه چیز استدلال کند، که شامل عشق نیز می شود، شما را دیوانه می کند یا مغلوبتان می سازد. 

با وجود این، باید به شما هشدار بدهم که وقتی که گرفتار دلربایی میزان (متولد مهر) بشوید، به آسانی نمی توانید خود را رها کنید. فرار کردن از دست خرس در مقایسه با آزاد کردن خویش از بند مرد متولد مهر، راحت تر است. اگر سعی در ترک او داشته باشید، با استدلالهای منطقی و عقلانی شما را وادار به ماندن می کند. او علاوه بر اینکه در مورد شما از چنین قدرت استدلال بی نظیری استفاده می کند، یکباره آنقدر دوست داشتنی و آرام می شود که شما رویه دیگر او را که موجب ناراحتی تان شده بود فراموش می کنید. سپس به شما لبخند می زند و آنگاه چیزی در درون شما تغییر می کند. قلبتان از این رو به آن رو می شود. 

از آن لحظه به بعد شما بازنده خواهید بود. رؤیاهای او رؤیاهای شما می شود، و هیچ چیز بیشتر از خوشحال کردن او برایتان ارزش نخواهد داشت. دنبال آن لبخند می گردید و برای زنده ماندن، مانند مسافر تشنه ای که به آب نیاز دارد، شما هم به آن محتاج می شوید. فقط زنی که قلبش از سنگ ساخته شده باشد می تواند در مقابل لبخند او مقاومت کند، و باید تمام اراده خود را بکار گیرد تا فریفته اش نشود. دلربایی مرد متولد مهر مانند ترغیب هیپنوتیسمی متولد آبان نیست. جذابیت مرد متولد مهر منطقی و حقیقی بوده، و به هیچ وجه خارق العاده یا سحر آمیز نیست. چنانچه تکیه کلام مورد علاقه خودش را بکار ببریم، «از طرف دیگر» زمانی فرا خواهد رسید که ترازوی او بطور دیوانه واری بالا و پایین می رود. برای آنکه توجهش را جلب، یا او را وادار به حرکتی بکنید، مجبور می شوید فریاد بکشید، او را توی دریاچه هول بدهید، یا حتی روی سر خود بایستد. آنقدر ساده نباشید که تصور کنید عشق با او هموار و برای همیشه یکنواخت خواهد بود، هر چند که وی تحت نفوذ ونوس است. 

اگر اطلاعات کافی در مورد اسطوره شناسی داشته باشید، آن موقع می دانید که ونوس هم روزهای منفی ای داشته است. در هر صورت، وقتی که آن ترازو تعادل پیدا می کند، زندگی با مرد متولد مهر می تواند سرشار از نشاط، و نوعی آزادی بی قید باشد که فقط خدایان المپ از آن بهره مند بودند. 

تصمیم گرفتن برای مرد معمولی متولد مهر به دشواري اهلی کردن یک گاومیش وحشی است. و وقتی تصمیم خود را می گیرد، چنانچه احتمال دهد که اشتباه کرده، بدون هشدار قبلی آن را عوض می کند. خانمی را میشناسم که از راه دشواری به خصیصه فردی مرد متولد مهر پی برد. آنها یک روز صبح، سرشار از اشتیاق و برنامه های امیدوار کننده برای آینده، قبل از آنکه سر کار بروند یکدیگر را ملاقات کردند. بعد از آنکه وی آن خانم را به دفتر کارش رساند، او کم کم نگران شد. قولهایی که آن مرد به او داده بود آنقدر امیدوار کننده بودند که به او تلفن کرد تا مطمئن شود که حقیقت داشته اند. وی که هنوز هیجان زده بود، تمام قولها و برنامه های خود را دوباره تکرار کرد، و برای هفته بعد با هم قرار گذاشتند. قبل از آنکه مکالمه شان تمام شود او حدس زد که چه چیزی آن زن را نگران کرده است به همین خاطر برای اطمینان بخشیدن به او گفت: «راستی، میخواهم چیزی بگویم. چون برای چند روزی همدیگر را نخواهیم دید.» کمی مکث کرد، و بعد با قاطعیت ادامه داد: «می خواستم بگویم که، خوب چیزی که می خواستم بگویم این است که نگران نباش. من نظرم را عوض نخواهم کرد. همانطور که برنامه ریزی کردیم پیش خواهیم رفت.»

هفته بعد از او خبری نشد، بنابراین آن زن به او تلفن کرد. «خارج از شهر بودی؟» و او گفت: «نه، دلیل اینکه تماس نگرفتم این بود که می خواستم دوباره فکر کنم.» برای مدتی سکوت کرد و بعد ادامه داد: «فکر میکنم باید اول چیزی را که به بودجه کمتری نیاز دارد امتحان کنم. بهار سال آینده پروژه مان را شروع می کنیم. من به این نتیجه رسیده ام که بهتر است الان آن را کنار بگذاریم و تا آن موقع صبر کنیم.» 

بعد از چنین رفتاری آن زن طبیعتا دلخور و ناامید شد و تصمیم گرفت که دیگر هرگز با او صحبت نکند. این مرد نه فقط به وضوح غير قابل اعتماد بود، بلکه بی رحم هم بود. یک ماه بعد اتفاقی در خیابان با هم روبرو شدند. آن زن با بی اعتنایی سلام و علیک کرد و آن مرد هم لبخند زد. و آن لبخند کار خودش را کرد. یکبار دیگر آن خانم طرفدار پر و پا قرص او شد. و تاکنون همواره از او حمایت کرده است و چنانچه بشنود یکی از رؤیاهای او نقش بر آب شده تمایلی غیر منطقی برای کمک به او ابراز می دارد تا بتواند دوباره آن لبخند را بازگرداند. حالا، اگر زنی هستید که فقط از نظر شغلی درگیر مرد متولد مهر هستید، می توانید دل نگرانیهای خود را وقتی که در این میان عاشق این مرد دلربا می شوید، و همچنین میزان توانایی رها ساختن خود را از بند او که البته اصلا کار ساده ای نخواهد بود، به تصور آورید. وقتی او لبخند می زند سرتان را برگردانید. و وقتی با آن صدای ملایم استدلال منطقی اش را شروع می کند، که دلتان را می لرزاند، در گوشهایتان پنبه بگذارید. 

کلمه عشق و میزان مترادف یکدیگرند. میزان، عشق را اختراع کرد و آن را با ظرافتی بیش از عقرب (آبان)، اسد (مرداد) و ثور (اردیبهشت)، به قالب هنر در آورد. ظرافتهای الهه عشق، استعدادهای ذاتی مهر هستند. او به راحتی از هر حقه ای استفاده می کند تا دختر مورد علاقه اش را بدست آورد، هیچوقت مطمئن نیست که با او چه کار خواهد کرد. بعد از آنکه شگردهای دلربایانه اش او را کاملا تسلیم کرد، دچار دودلی و تردید می شود. آیا از ضعف او سوء استفاده کند یا پیشنهاد ازدواج بدهد؟ یا هر دو؟ آنگاه جدال ذهنی و شروع می شود، و دیگر زندگی او چندان با نشاط نخواهد بود. 

علاقه او به زن تا حداقل نود سالگی از بین نخواهد رفت، چنانچه در ازدواجش خوشبخت شود، فرقی در نتیجه امر ندارد، در هر صورت این موضوع هرگز برای او کسل کننده نخواهد بود، حتی اگر فقط خودش را در حال رقص با یک دختر زیبا تصور کند. 

از آنجا که هنر عشق ورزیدن برای او بسیار طبیعی است و تقریبا همیشه در عشق موفق می شود، با زنان زیادی که میخواهند به او متکی شوند روبرو می گردد. 

مرد متولد مهر از جریحه دار کردن احساسات دیگران گریزان است، البته وقتی جر و بحث می کند از عواقب آن بکلی غافل است. هرگز نه نمی گوید، و بندرت در می یابد که این کلمه بهتر از آن است که رابطه ای را که هیچ چشم انداز قابل توجهی ندارد شروع کند. وقتی که احساسات محبت آمیز دو جانبه در میان باشد، دست دست کردن او می تواند به همان اندازه زجرآور باشد. فقط دلو (بهمن) می تواند در تصمیم گیری در این زمینه از او خجالتی تر باشد. اگر احساس کند که با شخصی در زندگیش منصفانه رفتار نکرده بشدت آزرده خاطر می شود. او بی انصافی را با جنایت در یک ردیف قرار می دهد. اکراه او از بی انصافی می تواند موجب شود که به دختری که واقعا مطابق میلش نیست پیشنهاد ازدواج دهد. بالطبع سرنوشت چنین ازدواجی طلاق خواهد بود در غیر اینصورت، مسامحه او تا ابد سبب خواهد شد که زندگی اش عاری از عشق باشد. پس می بینید که رفتار او یا می تواند وی را از عشق حقیقی محروم کند، و یا او را دچار زندگی زناشویی ناخوشایندی سازد. علاج هر دو مورد دور ریختن احساسات غیر واقعی است. 

نمی توان تمایل مرد متولد مهر را به بی ثباتی، بخصوص در سنین جوانی، نادیده بگیریم. آنها اغلب عشق و دوستی را با هم اشتباه می گیرند. با وجود دمدمی بودن و آزمودنهای مداومشان، تعجب آور است که آنها بندرت قلبشان میشکند. او عشقهای خود را بطور توهین آمیزی سریعا فراموش می کند و کمتر از هر کس دیگری، به جز قوس (آذر) یا جوزا (خرداد)، احتمال دارد از عشقی که در آن شکست خورده، یا رابطه ای که هرگز نباید آغاز میشد، احساس پشیمانی کند. شاید این دو مورد اثر ناگواری در او بگذارد، ولی این اثر همیشگی نخواهد بود، مگر آنکه موردی استثنائی باشد که در آن صورت بیش از آنچه که بتواند تصورش را بکنید، جریحه دار می شوید. ولی این اتفاق فوق العاده نادر است. بیشتر احتمال درد که مرد صادق و مهربان متولد مهر را در چنگ زنی ببینید که از نظر احساساتی بسیار با اراده و مصمم است و به گونه ای رفتار می کند که از نظر او ترک کردنش بزرگ ترین گناه به حساب می آید. چنین موردی می تواند او را تبدیل به یک زندانی غمناک بکند. ولی این هر دو مورد بسیار نادر و استثنائی هستند، و اغلب مردان متولد مهر به اندازه کافی خودشان را از درگیری با احساسات دور نگاه می دارند که بتوانند از ماجراهای عاشقانه لذت ببرند. 

او علاقه ای به دریافتن رازهای شما ندارد. شاید در وهله اول اینطور به نظر آید، ولی در نگاه بعدی تغییر عقیده خواهید داد. وی اغلب از وقایعی که درست در مقابل چشمانش رخ می دهند غافل است، چیزهایی که همه متوجه آن می شوند، جز او. با اینکه ساعتها با شما به بحث و گفتگو می نشیند، هدف از این بحث او پی بردن انگیزه های شخصی شما نیست، بلکه می خواهد به صفات معنوی تان پی ببرد تا بتواند قضاوت منصفانه ای داشته باشد. هدف او از سئوال کردن این است که بخواهد روان رنجوری نهانی شخص را آشکار کند. بلکه فقط می خواهد حقایق را جدا کند و در جای درست قرار دهد. او در مورد محاسن و معایب هر چیزی با استدلالهای زیرکانه و منطقی بحث می کند، و نتیجه ای که میگیرد معمولا منصفانه، دقیق، معقول و عملی است. حتی لقمان حکیم هم با تمام خردمندی اش نمی تواند در نتیجه گیری منصفانه به پای مرد متولد مهر برسد. او در نتیجه گیریهایش اغراض شخصی را در درگیریهای احساساتی دخالت نمی دهد. فقط حقایق خالص کافی هستند. 

رخنه کردن عمیق در شخصیت افراد آن گونه ای که متولدین اسفند، آبان و بهمن انجام می دهند آن تصویر واضحی را که او دنبالش است از بین می برد. او بطور غریزی احساس می کند که چنین آزمایش روانشناختی از حد او خارج است. و البته چنین نیز هست. 

اگر شخص ولخرجی هستید، برداشت او این است که پول را مانند ریگ خرج میکنید؛ بنابراین از نظر مالی معتبر نیستید. شما با تلف کردن پول امنیت احساساتی خود را ارضاء می کنید و این در طبیعت او نیست. وی شما را روانکاوی نمی کند. اگر خسیس هستید، می خواهد خست شما را مورد آزمایش قرار دهد تا بتواند برداشتی از عادات و شخصیت شما داشته باشد. او علاقه ای ندارد که ترس نهانی شما را از اینکه شاید فقر موجب شود استقلال خود را از دست بدهید آشکار کند. او درباره عواقب بی بند و باری با شما بحث می کند؛ و سپس گفتگوی طولانی تری را درباره سردمزاجی و عوارض ناشی از آن از جمله جدایی و انزوا از دیگران را پیش می کشد. ولی او از پی بردن به تجربه های تلخ که موجب مورد اولی یا احساس عمیق بی کفایتی که موجب دومین مورد شده، خودداری می کند. مرد متولد مهر قاضی است. قضات زیادی را می بینید که براساس سنجش حقایق منصفانه تصمیم می گیرند، ولی یک قاضی از شما نمی پرسد که چرا رنگ قرمز عصبانی تان می کند، و یا با شما که شوهرتان را به خانه راه نداده اید چون آن شب لباس قرمز به تن داشته، همدلی نمی کند. همیشه به خاطر داشته باشید که متولد مهر فقط از روی کنجکاوی سؤال می کند. او بازجویی نمی کند، فضول و شایعه ساز هم نیست. 

تمام این خصوصیات از او شخصی فوق العاده قابل اعتماد می سازد، ولی شاید کمی نسبت به احساسات شما خشن باشد. شما می توانید رازهای محرمانه خود را با اطمینان با او در میان بگذارید، ولی وقتی او متوجه نیازهای درونی شما نمی شود، دلخور خواهید شد. او می خواهد شما را خشنود کند، ولی بندرت قادر به درک نیازهای درونی شما و برآوردن تمام خواسته هایتان است (مگر آنکه در طالع او سمبل آب، یا قمر در سمبول آب باشد). اینکه او معشوق خوبی است، دلیل نمی شود که با روحیات شما هم احساس یگانگی بکند. او خودش به اندازه کافی مشکل دارد. هیچ چیز ناراحت کننده تر از این نیست که شما برای او تعریف کنید که چطور شخصی احساسات شما را عمیقا جریحه دار کرده، و امیدوار باشید که احساس همدردی او را جلب کنید. می دانید او چه عکس العملی نشان خواهد داد؟ اولین سؤالی که می کند این است «شما با او کار کرده بودید؟» و سپس توضیح می دهد که شما هم به همان اندازه مقصر بوده اید، و آن موقع دلتان می خواهد از عصبانیت فریاد بکشید. ولی هر قدر هم که فریاد بکشید تا زمانی که احساس کند منصفانه قضاوت می کند، طرف شما را نخواهد گرفت. 

عدم آگاهی مرد متولد مهر نسبت به نیاز شما به اینکه می خواهید عميقة دركتان کند، همواره موجب دردسر می شود. شاید باور کردنی نباشد که چطور مردی که آنقدر نسبت به مسائل معنوی قوه درک شهودی دارد، و دارای چنان تفکر روشن و همه جانبه ای است، می تواند نسبت به نیاز باطنی شما تا این حد نفهم باشد. ولی اگر با مرد متولد مهر زندگی می کنید، این یکی از تناقضهاست که باید با آن بسازید. البته مهربانی او و آن لبخندش تحمل کردن این تناقض را آسان تر می سازد. 

اگر در طالع او نشانی از عداوت مالی نباشد، دست و دلباز خواهد بود. او معتقد است که پول را باید خرج اشیاء یا فعالیتهایی کرد که زیبایی یا شادمانی می آورند. آمادگی داشته باشید که میزبان خوبی باشید، زیرا خانه او در هر ساعتی از روز یا شب (بجز وقتی که استراحت می کند و از هیچ نوع مزاحمتی خوشش نمی آید) پر از مهمان خواهد بود. او را به جاهای شلوغ و پر سر و صدا که حس هماهنگی او را بهم می زند، نبرید. جمع غریبه ها آرامش درونی او را مختل می سازد. تمام متولدین مهر بطور غریزی از تماس فیزیکی با توده های انسانی بیزارند. معاشران او اشخاص با استعداد و شادند. ولی وقتی تعداد اینگونه افراد زیاد می شود احساس نفس تنگی می کند. او ممکن است ناگهان شما را در یک تئاتر شلوغ تنها بگذارد، بدون آنکه هیچ دلیلی بیاورد. نه آنکه از شما متنفر باشد، فقط احساس نفس تنگی به از دست داده بوده است. 

سریع ترین راه برای طلاق، قرار دادن او در خانه ای نامرتب است. صدای رادیو و تلویزیون را پایین نگه دارید و نگذارید بوی غذا شامه حساس او را بیازارد. اگر مجبورید با سیر و پیاز پخت و پز کنید با اسپری خانه را خوشبو کنید. زنی که نان را در ظرف مخصوص خود نگذارد، به جای دستمال سفره از دستمال کاغذی استفاده کند و شیشه ها و قوطی های خالی را در معرض دید بگذارد، زودتر از آنچه تصور می کند همسرش را از دست خواهد داد. خانه نامرتب به او حس ناسازگاری را القاء می کند. در این صورت او بیشتر شبها را دور از خانه می گذراند، و عاقبت، هیچ مکاتبه ای بین شما دو تا نخواهد بود. او خودش ممکن است بی نظم باشد، ولی انتظار دارد کاغذهایی را که روی زمین پراکنده، شما جمع کنید. اگر رنگ تند پرده و موکت با هم هم آهنگی نداشته باشند، سالها اخم می کند، و شما هرگز دلیلش را نخواهید فهمید. پس بهتر است دکور خانه را به رنگهای روشن و آرام محدود کنید. در غیر این صورت از آنجا که او مرد مهربانی است، احتمالا گله نخواهد کرد، ولی خوب در عوض منشی او و سلیقه اش روز به روز به نظرش جذاب تر خواهد آمد. 

مرد متولد مهر از ریخت و پاش بیزار است و واقعا برای ثبات خود نیاز به هم آهنگی در همه چیز دارد. خانه او در مقایسه با جنجال ناهنجار دنیای بیرون باید ساکت و آرام باشد، وگرنه ترازو تعادل خودش را برای همیشه از دست خواهد داد. از آنجا که او هیچگاه از شما بازجویی نمی کند، باید به اندازه کافی زرنگ باشید که به علت گریز او از خانه و کاشانه پی ببرید. به خاطر بسپارید که او در درون نگری ضعیف است، بنابراین شما باید روانکاو باشید. شاید خودش نداند که افسردگی او به خاطر سر و وضع نامرتب شما یا بچه ها است. شاید متوجه نشود که از آن پرده نارنجی حمام یا عکسی که به دیوار زده اید بیزار است. ولی ذهن منطقی او به وی می گوید که یک جای کار خراب است، و این جای خراب بیش از آنچه به نظر می رسد او را می رنجاند. 

کاغذها و اسباب بازیهای بچه ها را از روی زمین جمع کنید، خانه را تمیز کنید، بهترین عطرتان را بزنید، بیگودیها را از سرتان باز کنید، صدای تلویزیون را کم کنید، پرده آبی رنگ برای حمام بخرید و آن عکس را از روی دیوار بردارید. آنوقت یک روز صبح که از خواب بیدار می شوید می بینید که با مردی کاملا جدید، با رفتاری کاملا تغییر یافته ازدواج کرده اید. 

بچه های مرد متولد مهر همیشه از عدل و انصاف او بهره مند خواهند بود. انضباط را با اقتدار اعمال می کند و دلایل منطقی اش برای تنبیه، که بندرت از روی عصبانیت خواهد بود، ارائه می کند. بچه ها هم مانند شما مجذوب دلربایی او می شوند، و همچنین مانند شما، از مناظره ها و تکاپوهای مداوم او خسته میشوند. عجیب است که مرد متولد مهر چندان اشتیاقی به بچه دار شدن نشان نمی دهد. ولی وقتی بچه ها به دنیا آمدند عشق به آنها را تنها بودن می سنجد، و آنگاه خودش با تمایلی صادقانه نقش پدرانه ایفا می کند و در نتیجه پدری فداکار می شود. ولی هرگز اجازه نمی دهد که محبت پدرانه جایگزین احساسات عاشقانه اش نسبت به شما بشود. برای متولدین مهر، چه زن و چه مرد، بچه ها پس از همسر قرار میگیرند. بنابراین از اینکه شاید با وجود بچه ها علاقه و نسبت به شما کمتر شود، واهمه ای نداشته باشید البته در صورتی که رنگ پرده و موکت با هم هماهنگی داشته باشند و نگذارید ظرفها نشسته بمانند. 

اجازه بدهید یک توصیه نهایی به شما بکنم. اگر عاشق مرد متولد مهر هستید، و یقین دارید که این عشق حقیقی است، هر پیشنهادی که دارید به او بکنید، و این شامل ازدواج نیز می شود. او از آنکه شما پیشقدم شده اید خوشحال می شود، ولی مواظب آن رویه لجباز هم باشید، چون اگر ازدواجتان موفق نباشد میگوید «تو تصمیم گرفتی، نه من اول از تصمیم خود مطمئن شوید، وگرنه همیشه آن جمله را خواهید شنید. آن وقت تنها استدلال شما در برابر او این خواهد بود که اگر منتظر تصمیم او می شدید هنوز زیر باران کنار آن تیر چراغ برق ایستاده بودید و به یکدیگر می گفتید «دوستت دارم»، و احتمالا تا الان سینه پهلو کرده بودید. طبیعتا او با شما بحث خواهد کرد، ولی درست قبل از آنکه، یا بعد از آنکه قوری را به طرف او پرت کنید، او تصادفا لبخند می زند، و دوباره شما زیر تیر چراغ برق می ایستید و یکبار دیگر می گویید «دوستت دارم».

  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×