طرز تهیه اسموتی ساده | اسموتی چیست؟

طرز تهیه اسموتی ساده

شرف الشمس

طرز تهیه اسموتی ساده

طرز تهیه اسموتی ساده که می توانید به عنوان صبحانه ی کودکان استفاده کنید و یا آن را منجمد کنید و به عنوان یک میان وعده خنک (بستنی میوه ای) سرو کنید.

طرز تهیه اسموتی ساده

اسموتی چیست؟

گاهی پیش می آید که میوه های زیادی از مهمانی ها در یخچال، اضافی باق می مانند، که مصرف نمی شوند و یا تک میوه هایی که در یخچال باقی می مانند که دیگر طراوت و تازگی خود را از دست داده اند؛ این میوه های باقی مانده، ممک است مشغله ی فکری بانوی خانه شوند؛ چرا که نه می توان آنها را دور ریخت و نه مصرف آنها (به دلیل از دست دادن تازگی) احساس لذتی به ما نخواهد داد. اما شما میتوانید با تهیه اسموتی» یا «بستنی میوه ای»، هم از خراب شدن و اسراف میوه ها جلوگیری نمایید و هم یک نوشیدنی خوشمزه نوش جان کنید.
اسموتی نوعی نوشیدنی است که از ترکیب و مخلوط کردن میوه ها تهیه می شود؛ این بدین معنی است که اجزای یک میوه شکسته می شود و به حالت یک نوشیدنی در می آید؛ نوشیدنی ای که بافت دارد و آبکی نیست. بافت میوه اندکی شکسته و نرم می شود، اما از بین نمی رود و از نوشیدنی حذف نمی شود؛ پس بدن شما برای هضم اسموتی نیاز به انجام عملیاتی دارد تا بتواند به صورت کامل این نوشیدنی را در بدن حل کند. اما این تجزیه و تحلیل شدید نیست و بدن فعالیت چندان زیادی انجام نمی دهد.
اسموتی در واقع نوعی از نوشیدنی است که قابلیت تغییر و خلاقیت (بر حسب طبع و سلیقه ی مصرف کننده اش را ) دارد؛ یعنی شما به راحتی می توانید اجزای آن را تغییر دهید و جابجا کنید. اسموتی تنوع پذیرتر از آبمیوه می باشد. برای تهیه اسموتی دست تان باز است؛ مثلا به راحتی می توانید از گیاهان، سبزیجات، میوه ها، دانه و مغزها، ادویه ها و هر چیز دیگری که دوست دارید، استفاده کنید.ا
برای آماده کردن اسموتی، همه مواد را داخل مخلوط کن بریزید تا خوب مخلوط شوند. اگر مخلوط شما خیلی سفت شد، کمی آب یا شیر داخل آن بریزید؛ در ضمن می توانید برای خنک کردن نوشیدنی اسموتی خود، به جای یخ از میوه های یخ زده هم استفاده کنید. در آخر هم آنها را در لیوان های زیبا سرو کنید و با تکه های میوه تزئین کنید، نوش جان!

طرز تهیه اسموتی ساده

اسموتی ساده، با میوه های تابستانی

از این اسموتی می توانید به عنوان صبحانه ی کودکان استفاده کنید و یا آن را منجمد کنید و به عنوان یک میان وعده خنک (بستنی میوه ای) سرو کنید. 

مواد لازم:

مواد لازممقدار
انبه بدون پوست و قطعه شده یک دوم فنجان
زرد آلو بدون پوست و قطعه شدهیک و یک دوم فنجان (4 عدد کوچک) 
شلیل پوست کنده و قطعه قطعه شدهدو سوم فنجان (یک عدد متوسط)
طالبی قطعه قطعه شده یک فنجان 
آب انبه (همانند رانی)یک چهارم فنجان
پوست رنده شده لیمو یک هشتم قاشق چای خوری
ماست کم چرب170 گرم
مکعب های یخ یک فنجان
طرز تهیه اسموتی ساده

طرز تهیه

انبه را در یک پلاشتیک زیپ دار قرار دهید و به مدت یک ساعت فریز کنید. زردآلو های خرد شده و پنج مورد دیگر در لیست مواد لازم را درون مخلوط کن قرار دهید، مخلوط کن را روشن کنید تا محتویات درون آن نرم شود. سپس انبه ی فریز شده و یخ را اضافه کنید. مواد را مخلوط کنید تا خوب میکس شوند. حالا نوشیدنی شما آماده است. 
 

  • ۲۳ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×