طرز تهیه اسپری خوشبو کننده هوا

طرز تهیه اسپری خوشبو کننده هوا

شرف الشمس

طرز تهیه اسپری خوشبو کننده هوا

ساخت اسپری خوشبو کننده هوا روشی آسان برای تهیه خوشبو کننده هوا با الهام از زیبایی طبیعت در فصل بهار و راهی برای آوردن طراوت به خانه و لذت بردن از آن.

طرز تهیه اسپری خوشبو کننده هوا

نحوه تهیه اسپری خوشبو کننده هوا در منزل

اهمیت به انرژی و روح موجود در خانه هم به اندازه جلوه زیبایی خانه اهمیت دارد. خانه ای با بوی خوش و رایحه مطبوع قطعا فضای بسیار بهتری نسبت به خانه ای پر از هوای گرفته و بوی انواع مواد پختنی یا حتی هوای سنگین مانده در اتاق دارد.

مبل، فرش و پرده ها هم به علت که بوی زیادی که به خود می گیرند، بعد از مدتی باعث نا مطبوع شدن هوای خانه می شوند. حتی بوی مواد شوینده نیز پس از مدت کوتاهی ازبین می رود.

اما اسپری خوشبو کننده هوا قادر است نه تنها بوی ناخوشایند فضا و الیاف را از بین ببرد، بلکه رایحه ای خوش بو و با طروت را جایگزین کند. خانه یا محل کار خوشبو و سرشار از هوای تازه بر روحیه افراد تاثیر بسیار مثبتی می گذارد.

اسپری خوشبو کننده هوا

اسپری خوشبو کننده هوا

در این پست آموزش تهیه مایع اصلی اسپری خوشبو کننده هوا را یاد خواهید گرفت و با استفاده از چند شاخه گل خشک شده ویا مرکباتی مثل لیمو و پرتقال می توانید فضای خانه خود را مملو از بو و عطر طبیعت نمایید.

برای درست کردن یک اسپری خوشبو کننده ی هوا، ابتدا سه چهارم یک قابلمه کوچک را آب کنید، یک پرتقال بزرگ را به قطعه های کوچک برش زده و به همراه یک زنجبیل ریز شده و عصاره ی بادام به آب اضافه کنید. سپس قابلمه را روی شعله بگذارید، تا آب جوش بیاید.

وقتی آب به نقطه ی جوش رسید، شعله را کم کنید و هر وقت عطر پرتغال بلند شد، گاز را خاموش کنید. خوشبو کننده را از صافی رد کرده و داخل بطری بریزید.

سر بطری را یک در افشانه دار بگذارید و آن را در محلی که می خواهید قرار دهید. شما می توانید با همین روش اسپری های خوشبو کننده ای مثل خوشبو کننده ی لیمو، رزماری و وانیل، خوشبوکننده ی برگ کاج و برگ درخت جوز، خوشبوکننده ی نعنا، آویشن، وانیل و لیمو و خوشبو کننده های متنوع دیگری درست کنید.

طرز تهیه اسپری خوشبو کننده هوا

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×