طرز تهیه بادمجان شکم پر خوشمزه و لذیذ با دو روش متفاوت

طرز تهیه بادمجان شکم پر خوشمزه و لذیذ با دو روش متفاوت

شرف الشمس

طرز تهیه بادمجان شکم پر خوشمزه و لذیذ با دو روش متفاوت

بادمجان شکم پر یکی از انواع غذا های متنوعی است که می توان با بادمجان طبخ کرد. در این مطلب طرز تهیه بادمجان شکم پر را بدون اس…

طرز تهیه بادمجان شکم پر خوشمزه و لذیذ با دو روش متفاوت

با بادمجان می توان غذا های بسیار خوشمزه و متنوعی را طبخ کرد که یکی از این غذا ها بادمجان شکم پر می باشد. در این مطلب طرز تهیه بادمجان شکم پر را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

طرز تهیه بادمجان شکم پر

بادمجان شکم پر یکی از انواع غذای ایرانی می باشد که بسیار خوشمزه و مقوی می باشد. در مطلب زیر مواد لازم جهت تهیه بادمجان شکم پر و طرز تهیه بادمجان شکم پر را مشاهده خواهید کرد.

روش تهیه بادمجان شکم پر


مواد لازم برای 3 نفر

بادمجان : 5 عدد
پیاز خرد شده : 3 عدد
سیر : 3 حبه
گوجه فرنگی متوسط : 3 عدد
گوشت چرخ کرده : 500 گرم
فلفل دلمه ای بزرگ : 1 عدد
رب انار : نصف پیمانه
گردو : 200 گرم
نمک و فلفل : به میزان لازم
ادویه کاری وزرد چوبه : به میزان لازم
روغن مخصوص سرخ کردنی: به میزان لازم

مواد لازم برای طرز تهیه بادمجان شکم پر

طرز تهیه بادمجان شکم پر

در مرحله اول طرز تهیه بادمجان شکم پر ابتدا بادمجان ها را پوست بکنید و در ظرف مناسبی قرار دهید و مقداری نمک به آن ها اضافه کنید تا تلخی آن ها از بین برود سپس بادمجان ها را بعد از نیم ساعت به خوبی بشویید و خشک کنید. در مرحله بعدی وسط بادمجان ها را یک برش کوچک بدهید به طوریکه برای پر شدن مناسب شوند و درون بادمجان ها را با یک قاشق چای خوری خالی کنید و این کار را با دقت انجام دهید تا بادمجان ها خراب نشوند.

بادمجان های خالی شده

سپس در درون تابه ای مناسب مقداری روغن ریخته و سمت بیرونی بادمجان ها را به خوبی سرخ کنید. بادمجان ها را در درون صافی قرار دهید تا روغن اضافه درون آن ها خارج شود.

بادمجان های سرخ شده
مخلوط مواد برای بادمجان شکم پر
دستور پخت بادمجان شکم پر

دستور پخت بادمجان شکم پر در درون فر

بعد از اینکه به روشی که گفته شود مخلوط درون بادمجان ها را آماده کردید و درون بادمجان ها را با مواد مخلوط شده پر کردید می توانید به جای اینکه بادمجان ها را در درون تابه قرار دهید آن ها را در درون فر بگذارید و اگر آن ها را در درون فر قرار دادید می توانید روی آن ها مقداری پنیر پیتزا بریزید و فر را از قبل در دمای 180 درجه قرار دهید تا به خوبی داغ شود. توجه داشته باشید ظرفی را که قرار است در درون فر قرار دهید به خوبی ته آن و اطراف آن را چرب کنید و بعد بادمجان های شکم پر را در درون آن قرار داده و در فر قرار دهید.

بادمجان شکم پر

در طرز تهیه بادمجان شکم پر می توانید درون مواد آن از سبزیجات معطر نیز استفاده کنید. بعد از اینکه بادمجان های شکم پر به خوبی پخته شدند می توانید بادمجان شکم پر را به کمک انواع روش های تزیین غذا به زیبایی تزیین کنید و در کنار خانوادتان میل کنید. برای دیدن آموزش طبخ انواع غذا با بادمجان کلیک کنید.

  • ۲۵ آبان ۱۳۹۴
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×