طرز تهیه بادمجان شکم پر با پنیر پیتزا

طرز تهیه بادمجان شکم پر با پنیر پیتزا

طرز تهیه بادمجان شکم پر با پنیر پیتزا

بادمجان شکم پر با پنیر پیتزا، و دستور پخت قارنی یاریخ مرحله به مرحله را در طومار بخوانید و بیاموزید.

طرز تهیه بادمجان شکم پر با پنیر پیتزا

بادمجان شکم پر

بادمجان شکم پر یک غذای اصیل ترکیه ایی است. بادمجان این ماده غذایی فوق العاده برای درست کردن یک غذای خوشمزه بسیار کاربردی است. همخوانی مزه بادمجان با گوشت قرمز به میزانی جذاب است که بسیاری از غذاهای ما ایرانی ها را شامل می شود. 

شروع آشپزی

برای شروع کار سعی کنید بادمجان هایی را انتخاب کنید که کمی قطور باشند تا بتوان داخل آن را پر کرد. اگر این بادمجان ها خیلی خمیدگی نداشته باشند قطعا در آخر برای تزیین راحتتر خواهید بود.

ابتدا بادمجان ها را به شکل راه راه پوست بکنید، این شکل پوست کندن علاوه بر شکل زیباتر بخشیدن به غذا باعث می شود که بعد از سرخ شدن بادمجان شکل و فرم خود را بهتر حفظ کند.

بادمجان پوست کنده

بعد از پوست کندن بادمجان ها روی آنها یک شیار عمودی بزنید و در داخل آب و نمک به مدت 15 الی 30 دقیقه قرار دهید تا تلخی بادمجان از بین برود.

بعد از خارج کردن بادمجان از آب و نمک آنها را خشک کرده و با روغن کم سرخ کنید. 

بادمجان سرخ شده

دو عدد پیاز را نگینی خورد کرده و داخل تابه سرخ کنید. برای خوش رنگتر شدن به پیاز زردچوبه هم اضافه کنید. بعد از طلایی شدن پیاز رب و گوشت چرخ کرده را هم به محتوی تابه اضافه کنید و اجازه دهید که گوشت پخته شود. در این مواد می توانید از سبزی های خرد شده معطر و ادویه های طعم دهنده نیز استفاده کنید.

پیشنهاد می کنم که به مواد گوشت گردوی خرد شده را هم اضافه کنید و اجازه دهید روی شعله کم مواد جا بیوفتد.

طرز تهیه سس غذا

گوجه فرنگی را رنده کرده و یا اگر غذاساز دارید با غذاساز پوره کنید و 1.5 لیوان آب و همچنین کمی از پیاز و تفت داده شده با گوجه را روی حرارت بگذارید تا غلیظ شود. هر ادویه خاصی که خود مد نظر دارید می توانید به این سس اضافه کنید.

شیار ایجاد شده در بادمجان با مواد گوشت پخته شده پر کنید و بادمجان های پر شده را در داخل سس قرار دهید و اجازه دهید مواد جا بیوفتد.

می توانید برای خوشمزه تر شدن غذا در انتها کمی پنیر پیتزا روی بادمجان بریزید و اجازه دهید تا پنیر آب شود.
 

بادمجان شکم پر
  • ۱ مهر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×