طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور و نکاتی کلیدی در تهیه آن

طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور و نکاتی کلیدی در تهیه آن

شرف الشمس

طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور و نکاتی کلیدی در تهیه آن

دسر تیرامیسو با روش های مختلفی تهیه می شود در ادامه این مطلب طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور را به صورت مرحله به مرحله به شما ه…

طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور و نکاتی کلیدی در تهیه آن

دسر تیرامیسو از انواع دسر های قدیمی ایتالیایی است که پرطرفدار و محبوب می باشد و در طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور از مواد ساده ای نظیر پنیر ماسکارپونه و خامه و شکر و قهوه غلیظ و پودر کاکائو استفاده می شود و شما می توانید این دسر خوش طعم را به راحتی در منزل تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن نهایت لذت را ببرید.

دسر با بیسکویت پتی بور، دسر تیرامیسو با پتی بور و دسر هویج با بیسکویت پتی بور از انواع دسر هایی هستند که در روش تهیه آن ها از بیسکویت پتی بور استفاده می شود و بهتر است برای پذیرایی از مهمان هایتان این نوع دسرها را در منزل تهیه کنید.

دسر تیرامیسو با پتی بور خوشمزه

مواد لازم

  • پنیر ماسکارپونه : 200 گرم
  • خامه فرم گرفته شده : 400 گرم
  • بیسکویت پتی بور : به میزان لازم
  • شکر : 1 تا 2 قاشق غذاخوری
  • پودر کاکائو : به مقدار لازم
  • قهوه غلیظ و یا قهوه اسپرسو : یک پیمانه

طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور در منزل

برای تهیه دسر تیرامیسو ابتدا باید قهوه ای غلیظ نظیر قهوه ترک و یا قهوه اسپرسو را در منزل تهیه کنید اگر هیچ کدام از این قهوه ها را در دسترس نداشتید می توانید از نسکافه برای طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور استفاده کنید سپس به قهوه ای که آماده کرده کردید به اندازه دلخواه خود مقداری شکر بیفزایید.

 

 

 

 

آماده کردن قهوه برای تهیه تیرامیسو

در مرحله بعدی طرز تهیه تیرامیسو با بیسکوییت پتی بور خامه فرم گرفته شده را تهیه کنید می توانید خامه فرم گرفته را به صورت آماده نیز خریداری کنید سپس خامه را با پنیر ماسکارپونه درون ظرف مناسبی بریزید و با کمک همزن مخلوط این مواد را هم بزنید تا کرم مانند و یکدست شوند.

مخلوط پنیر و خامه فرم گرفته

در این مرحله از دستور تهیه تیرامیسو با کمک قلم مویی مناسب قهوه را روی سطح بیسکویت ها بمالید سپس بیسکویت ها را به صورت تکی تکی درون ظرفی مناسب بچینید می توانید برای آغشته کردن سطح بیسکویت ها آن ها را به صورت تکی تکی درون قهوه خنک شده فرو ببرید و به سرعت خارج کنید که در این صورت ممکن است بیسکویت ها بیش از اندازه خیس و له شوند.

چیدن بیسکویت های آغشته به قهوه در ظرف دسر
مالیدن کرم خامه ای روی سطح بیسکویت ها

دوباره یک لایه دیگر از بیسکویت های خیس خورده را روی کرم خامه ای بچینید. با توجه به بزرگی ظرف دسر و میزان مواد لازم به روشی که گفته شد چند لایه بیسکویت پتی بور و کرم خامه ای روی یکدیگر قرار دهید تا مواد تمام شوند توجه داشته باشید که لایه بالایی این دسر باید کرم خامه ای باشد سپس در انتها مقداری پودر کاکائو الک شده را روی دسر تیرامیسو الک کنید.

الک کردن پودر کاکائو روی کرم خامه ای دسر تیرامیسو
تزیین شیک و زیبا تیرامیسو

نکات طلایی برای تهیه دسر تیرامیسو با بیسکویت

1. برای طرز تهیه تیرامیسو می توانید از بیسکویت ساقه طلایی و یا بیسکویت لیدی فینگر نیز استفاده کنید.
2. دسر تیرامیسو را می توانید با تی تاب و کیک اسفنجی و یا با کیک نازک و سبکی نیز در منزل تهیه کنید. توجه داشته باشید که تیرامیسو با تی تاب طعم فوق العاده ای پیدا می کند.
3. برای اینکه ظاهر دسر زیبا و خاص شود می توانید در طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور از ترکیب بیسکویت پتی بور کاکائویی با بیسکویت ساده استفاده نمایید.
4. برای اینکه دسر تیرامیسو را از یک رنگی در آورید می توانید در طرز تهیه تیرامیسو با بیسکوییت پتی بور مقداری کاکائو به کرم خامه ای بیفزایید.
5. برای راحت برش خوردن دسر تیرامیسو با پتی بور باید توجه داشته باشید که بیسکویت ها را بیش از حد با قهوه خیس نکنید.
6. دسر تیرامیسو هر چقدر بیشتر درون یخچال بماند طعم و مزه بی نظیری پیدا می کند.
 
تزیین دسر تیرامیسو با پتی بور
 
در این مطلب با طرز تهیه تیرامیسو با پتی بور در منزل آشنا شدید که امیدواریم از تهیه این دسر مجلسی و بی نظیر در منزل نهایت لذت را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش انواع تیرامیسو کلیک کنید.

 

  • ۲۴ تیر ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×