طرز تهیه تیرامیسو دسر پرطرفدار و خوشمزه

طرز تهیه تیرامیسو دسر پرطرفدار و خوشمزه

شرف الشمس

طرز تهیه تیرامیسو دسر پرطرفدار و خوشمزه

تیرامیسو یکی از دسرهای خوشمزه است که غالبا در اکثر شیرینی پزی ها نیز طبخ می شود و می توان آن را از بیرون تهیه کرد. با این حا…

طرز تهیه تیرامیسو دسر پرطرفدار و خوشمزه

تیرامیسو جزء یکی از دسرهای شناخته شده است که جزء دسرهای ایتالیایی محسوب می شود. تهیه این دسر در خانه، کار مشکلی نیست و مواد اولیه دسر تیرامیسو، ساده و در دسترس می باشد. برای تهیه این دسر از قهوه استفاده می شود که برای خوشمزه تر شدن بیشتر آن، بهتر است قهوه اسپرسو باشد.

طرز تهیه تیرامیسو خوشمزه

طرز تهیه تیرامیسو

1- پنیر خامه ایی: 100 گرم2 – قهوه اسپرسو: به مقدار دلخواه

3- خاکه قند :نصف لیوان الک شده

4 – بیسکویت لیدی فینگر : 100 گرم

5- زرده تخم مرغ : 3عدد

6- خامه ی صبحانه : 100 گرم

7 – وانیل : 1 قاشق چای خوری سرخالی

طرز تهیه تیرامیسو:

1- برای تهیه این دسر، ابتدا زرده تخم مرغ را توسط همزن برقی زده تا سفید و حالتش سفت شود.

2- وانیل و مقداری خاکه قند به زرده تخم مرغ اضافه کرده و با روش بن ماری به مدت 10 تا 15 دقیقه حرارت داده و مرتب هم می زنیم.

3- در سومین مرحله از طرز تهیه تیرامیسو، خامه صبحانه را با کمی خاکه قند مخلوط کرده و آن قدر هم می زنیم تا اگر ظرف حاوی آن را برگردانیم، خامه تکان نخورد.

4- پنیر خامه ایی را با مقدار کمی خاکه قند مخلوط کرده و تا جایی که به صورت کرم درآید، هم می زنیم. دقت شود پنیر را نباید خیلی هم زد چرا که ممکن است شل شود و دسر را خراب کد، 3 الی 4 دقیقه هم زدن برای پینر کافی است.

5 – مایه های آماده شده در مراحل 2 و 3 و 4 را به تخم مرغ ها اضافه کرده و بدون استفاده از هم زن، و به آرامی که مواد سفتی خود را از دست ندهند، آن قدر هم می زنیم تا مایه یکدست به دست آید.

6- در این مرحله از طرز تهیه تیرامیسو، از مایه آماده شده، مقداری در کف ظرف مورد نظر برای تیرامیسو ، پهن کرده و بیسکویت ها را در قهوه اسپرسو آغشته و آن ها را بر روی مایه می گذاریم و دوباره یک لایه از مایه را بر روی بیسکویت ها ریخته و همین عمل را تا پایان یافتن مایه انجام می دهیم. دقت شود لایه آخر تیرامیسو  باید مایه آن باشد.

7- ظرف حاوی تیرامیسو را در یخچال به مدت 4 ساعت قرار می دهیم. تیرامیسو آماده است.

طرز تهیه تیرامیسو
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۴
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×