طرز تهیه تیرامیسو ساده با روش تهیه آسان

طرز تهیه تیرامیسو ساده با روش تهیه آسان

شرف الشمس

طرز تهیه تیرامیسو ساده با روش تهیه آسان

تیرامیسو از انواع دسر های ایتالیایی است که بسیار پرطرفدار و محبوب است و شما می توانید این دسر خوشمزه را در منزل تهیه کنید, د…

طرز تهیه تیرامیسو ساده با روش تهیه آسان

تیرامیسو دسری خوشمزه و خوش طعم است, در طرز تهیه تیرامیسو می توانید از بیسکویت تیرامیسو و شکر و زرده تخم مرغ و آرد و وانیل و شیر استفاده کنید. همچنین می توانید مانند دسر با بیسکویت پتی بور از بیسکویت پتی بور استفاده کنید.

تیرامیسو شکلاتی و تیرامیسو ساده از انواع دسر های خوشمزه و پرطرفدار برای مهمانی ها و مجالس مختلف هستند و شما می توانید این نوع دسر ها را در منزل به راحتی تهیه کنید.

تیرامیسو ساده

مواد لازم

  • بیسکویت پتی بور و یا بیسکویت تیرامیسو : به اندازه ظرف دسر
  • شکر : 1 استکان
  • وانیل : 1/4 قاشق چایخوری
  • زرده تخم مرغ : 3 عدد
  • شیر : 3 لیوان
  • آرد : 1 استکان

طرز تهیه تیرامیسو ساده در منزل

در مرحله اول روش تهیه تیرامیسو ساده ابتدا نصف شیر را در قابلمه بریزید و شکر را به شیر اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت گاز با حرارت کم قرار دهید و مخلوط شیر و شکر را به خوبی هم بزنید تا شکر در شیر حل شود سپس در ظرف جداگانه ای زرده های تخم مرغ را بریزید و آن ها را با کمک چنگال و یا همزن دستی به خوبی هم بزنید تا کاملا یکدست شوند.هم زدن تخم مرغ

باقی مانده شیر را به زرده های تخم مرغ اضافه کنید.

مخلوط شیر و زرده تخم مرغ

سپس آرد را به صورت آرام آرام به مخلوط زرده تخم مرغ و شیر اضافه کنید و هم بزنید و وانیل را هم به مخلوط این مواد اضافه کنید.

مخلوط مواد دسر تیرامیسو
قرار دادن بیسکویت تیرامیسو در قهوه

و سپس بیسکویت ها را در ظرفی مناسبی که برای دسر انتخاب کرده اید بچینید و مخلوط مواد تیرامیسو ساده را روی بیسکویت ها بریزید و دسر را در یخچال قرار دهید تا خودش را به خوبی بگیرد.

چیدن بیسکویت های تیرامیسو در ظرف دسر
تیرامیسو ساده و خوش طعم

در روش درست کردن تیرامیسو ساده می توانید بعد از آماده شدن دسر آن را با پودر کاکائو  و پودر قهوه و یا شکلات رنده شده به زیبایی تزیین کنید. امیدواریم از سرو این دسر خوشمزه و خوش طعم در کنار اعضای خانواده خود نهایت لذت را ببرید.

  • ۷ آذر ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×