طرز تهیه حلوا ساده و خوشمزه در منزل

طرز تهیه حلوا ساده و خوشمزه در منزل

شرف الشمس

طرز تهیه حلوا ساده و خوشمزه در منزل

حلوا از انواع دسر های ایرانی خوش طعم و خوشمزه است که به شکل های مختلفی تزیین می شود, در ادامه این مطلب طرز تهیه حلوا ساده را…

طرز تهیه حلوا ساده و خوشمزه در منزل

حلوا از انواع دسر های مناسب و پرطرفدار در ماه مبارک رمضان است, همچنین از انواع حلواها برای سفره های نذری و مجالس ختم استفاده می شود. طرز تهیه حلوا ساده در منزل به راحتی امکان پذیر است و در دستور پخت این حلوا از آرد گندم و شکر و روغن و آب و زعفران و گلاب استفاده می شود.

حلوا از انواع خوراکی های همه پسند و خوش طعم است و انواع متفاوتی دارد. حلوای هویج، حلوای زعفرانی و حلوای شیر از انواع حلواهای خوشمزه و محبوب هستند و شما می توانید این نوع حلواها را برای مجالس افطاری و نذری بپزید. اما بسیاری از افراد پخت حلوای ساده را به حلواهای مختلف ترجیح می دهند.

تزیین حلوای ساده
  • شکر : 750 گرم
  • آرد گندم : 1 کیلو گرم
  • روغن : 750 گرم
  • زعفران : نیم مثقال
  • گلاب : 1/2 لیوان
  • آب : 4 لیوان
مواد لازم برای تهیه حلوای ساده

طرز تهیه حلوا ساده

برای درست کردن حلوا با روش ساده، ابتدا روغن را درون تابه ای بزرگ بریزید سپس تابه را بر روی حرارت گاز قرار دهید تا روغن به خوبی داغ شود. آرد را به روغن داغ اضافه کنید.تفت دادن آرد گندم

حرارت گاز را ملایم کنید و آرد را به خوبی هم بزنید تا به صورت کامل سرخ شود.

تفت دان آرد حلوا

توجه داشته باشید که آرد باید آنقدر سرخ شود تا تغییر رنگ دهد و به رنگ خرمایی در آید و روغن بیاندازد.

طرز تهیه حلوا ساده خوشمزه و خوش طعم
طرز تهیه شربت حلوا

آرد سرخ شده را از روی حرارت گاز بردارید و در گوشه ای مناسب قرار دهید و شربت را به حلوا اضافه کنید و به خوبی مخلوط شربت و آرد را هم بزنید تا شربت جذب آرد شود.

اضافه کردن شربت به آرد تفت داده شده
حلوای ساده خوشمزه

در دستور پخت حلوا ساده بعد از اضافه کردن شربت به آرد, مخلوط مواد حلوا نباید به مدت زیادی بر روی شعله گاز قرار بگیرد زیرا شربت حلوا می سوزد و در نتیجه حلوا خشک و سفت می شود. بعد از آماده شدن حلوا آن را درون دیس مناسبی بکشید و حلوا را مطابق با سلیقه خود تزیین کنید. برای تزیین حلوای ساده می توانید از روش های تزیین حلوا استفاده کنید.

  • ۲۶ مهر ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×