طرز تهیه خمیر پیراشکی و سه مدل پیچیدن خمیر پیراشکی جدید

طرز تهیه خمیر پیراشکی و سه مدل پیچیدن خمیر پیراشکی جدید

شرف الشمس

طرز تهیه خمیر پیراشکی و سه مدل پیچیدن خمیر پیراشکی جدید

طرز تهیه خمیر پیراشکی با تصاویر مراحل مختلف تهیه آن و همچنین نحوه صحیح پیچیدن پیراشکی با مدل های مختلف و زیبا را در ادامه مش…

طرز تهیه خمیر پیراشکی و سه مدل پیچیدن خمیر پیراشکی جدید

با رعایت نکات مهم و به کارگیری روش های اصولی برای طرز تهیه خمیر پیراشکی می توانید بهترین خمیر پیراشکی را در منزل تهیه نمایید و با استفاده از آن پیراشکی های خوش طعم و عالی بپزید. در ادامه مطلب نحوه تهیه خمیر پیراشکی را به صورت کامل و مرحله به مرحله مشاهده نمایید و با روش های جدید و متنوع پیچیدن پیراشکی با زیباترین طرح ها آشنا شوید.

طرز تهیه خمیر پیراشکی در منزل با روشی ساده :

خمیر پیراشکی که در منزل تهیه می شود، مطمئنا نتیجه بهتری دارد و مطمئنا همه طعم و مزه پیراشکی های تهیه شده با آن را ترجیح می دهند. طرز تهیه خمیر پیراشکی خانگی را در ادامه مشاهده خواهید نمود و با به کار گیری آن می توانید خمیر فوق العاده و ایده آلی تهیه نمایید.

پیراشکی صدفی


مواد لازم برای تهیه خمیر پیراشکی :

آرد : دو پیمانه

روغن مایع : دو قاشق غذاخوری

آب ولرم : یک چهارم پیمانه

شیر ولرم : یک چهارم پیمانه

نمک : یک چهارم قاشق چای خوری

خمیر پیراشکی

طرز تهیه خمیر پیراشکی در منزل :

ای نوع خمیر را می توانید برای انواع پیراشکی ها از جمله پیراشکی گوشت، مرغ و سبزیجات استفاده نمایید. برای تهیه آن ابتدا در یک کاسه بزرگ آرد و نمک را با هم مخلوط نمایید و سپس روغن را اضافه کنید. آب و شیر ولرم را همزمان به مخلوط آرد اضافه می کنیم و با همزن برقی هم می زنیم تا یکدست شود. حال مخلوط چسبناکی داریم که باید با قاشق چوبی هم بزنیم. (در صورت نیاز مقدار کمی آرد به آن اضافه نمایید) خمیر به دست آمده را کمی ورز دهید و داخل پلاستیک گذاشته و داخل یخچال قرار دهید.

طرز تهیه خمیر پیراشکی در منزل

بعد از 30 تا 60 دقیقه از یخچال خارج نمایید. توجه داشته باشید که خمیر تا حدودی حالت چسبناکی خود را حفظ می کند. پس از گذشت زمان استراحت خمیر را روی سطح آرد پاشی شده با دست ورز دهید تا لطیف شود و حالت چسبندگی خود را از دست بدهد. در این مرحله از تهیه خمیر پیراشکی آن را با ورده روی سطح صاف به قطر نیم سانتیمتر باز کنید و بعد از قرار دادن مواد پیراشکی با یکی از روش های زیر آن را بپیچید.

طرز تهیه خمیر پیراشکی

مدل های پیچیدن خمیر پیراشکی :

بعد از اینکه خمیر را آماده نمودید برای زیبایی بیشتر پیراشکی ها می توانید خمیر را با یکی از روش های زیر بپیچید و از این طریق پیراشکی های متنوع و زیبایی داشته باشید.

پیراشکی مرغ
پیچیدن پیراشکی به شکل رز :

یکی از روش های متداول و ساده برای پیچیدن پیراشکی، مدل گل رز است که زیبایی خاصی دارد و با روشی که در ادامه مشاهده می فرمایید می توانید آن را تهیه نمایید.

آموزش خمیر پیراشکی
پیچیدن پیراشکی به شکل مثلث :

پیراشکی مدل مثلثی به راحتی تهیه می شود و نیاز به ابزار خاصی ندارد. از این مدل پیچیدن خمیر برای اغلب پیراشکی ها می توانید استفاده نمایید. روش انجام کار را در تصاویر زیر ببینید.

مدل پیراشکی مثلثی
پیچیدن پیراشکی مدل قیفی :

ساخت قیف با فویل و استفاده از آن برای پیچیدن پیراشکی، ایده جالب و قابل توجهی است که می تواین دآن را با کمی دقت و خلاقیت انجام دهید و از این طریق پیراشکی های زیبا و قابل توجهی تهیه نمایید. در ادامه مراحل ساخت قیف و همچنین تهیه خمیر پیراشکی با آن را ملاحظه می فرمایید.

پیچیدن پیراشکی قیفی

با طرز تهیه خمیر پیراشکی به طور کامل و مرحله به مرحله آشنا شدید. پیشنهاد می کنیم برای مشاهده آموزش پخت انواع مختلف پیراشکی و دستور پخت های جدید و عالی به بخش انواع پیراشکی مراجعه نمایید. موفق باشید.

  • ۲۵ مهر ۱۳۹۴
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
سرکتاب

×