طرز تهیه خورشت هویج

طرز تهیه خورشت هویج

شرف الشمس

طرز تهیه خورشت هویج

در تهیه یک خورشت هویج خوشمزه همراه ما باشید

طرز تهیه خورشت هویج

خورشت هويج

تعدادي هويج خوش قامت و سالم و نارنجي و یک عدد پياز متوسط با لايه هاي سفيد که همديگر را در آغوش گرفته اند،  کمي روغن+کره ، يک تکه گوشت قرمز يا مرغ  و چند دانه آلو. هويج ها را ميشويي و سپس لايه ی نازکي از پوست آن را ميگيري. حتماً انتها و رأس هويج را ميبرّي. اگر پوستکَن نداري، با چاقويي لايه ی رويي را ميتراشي، انگار هويج را ميخاراني.
بعد هويج ها را به قطعات مساوي تقسيم ميکني. براي اين کار از متر يا خط کش و اگر هيچکدام در دسترس نبود از اندازه دو بند انگشت ميتواني استفاده کني. بعد از آن قطعات را به تکه هاي باريک تر تقسيم مي کني. روغن را در قابلمه مي ريزي. از آنجايي که دو نفر بيشتر نيستيد، يعني تو و همسر، پس قابلمه اي کوچک کافي است. اگر بزرگ باشد، مجبوري روغن بيشتر بريزي. براي اين که روغن مايع و سپس خانه ی تو، خانه ی همسايه هايت، بدن تو، موهايت، لباس هايت و بدتر از آن غذاي تو طعم و بوي ساندويچ فروشي هايي را ندهد که ساليان سال روغني کهنه را داغ ميکنند و اگر تو يکبار تنها دو دقيقه در مقابل درِ مغازه ی آنها به هر دليلي بايستي، تا يک هفته و يا تا زمان شستن سر و صورت و تمام لباس هايت بوي روغن از تو پاک نخواهد شد (نفسم گرفت!)، روغن را خيلي داغ نکن و مثل هميشه يک تکه کره ی صبحانه به آن اضافه کن.
قبل از جلز و ولز کردن روغن پيازها را در آن بريز و شعله ی اجاقت را هميشه متوسط يا پايين نگهدار. عجله نکن غذا زودتر بپزد. با مواد غذايي مهربان باش و به آنها توجه کن. يکي از راه هاي خوشبو و خوش طعم شدن پيازها پاشيدن دقيقاً چند دانه زعفران خشک روي آنهاست. وقتي پياز کمي نرم و طلايي شد، هويج را اضافه ميکني، تفت پز ميكني، بعد اگر گوشت قرمز يا گوشت مرغ پخته داشتي که به آن اضافه ميکني، اگر نداشتي با يک عدد گوجه فرنگي و يک قرص عصاره و كمي آبليمو و چند آلو خورشتی را جا بينداز و نوش جان کن.

خوشت هویج
  • ۲۳ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×