طرز تهیه خوشمزه ترین لازانیای دنیا به سبک ایتالیایی

طرز تهیه خوشمزه ترین لازانیای دنیا به سبک ایتالیایی

طرز تهیه خوشمزه ترین لازانیای دنیا به سبک ایتالیایی

این طرز تهیه پس از آزمون و خطاهای فراوانی به دست آمده و برای همین بسیار خوشمزه است. یک دستور نهایی پس از آزمایشات متعدد و فوت و فن های منحصر به فرد باید هم چنین نتیجه ای به دنبال داشته باشد. با یادگیری این روش دیگر نیازی به هیچ دستور دیگری ندارید

طرز تهیه خوشمزه ترین لازانیای دنیا به سبک ایتالیایی

طرز تهیه خوشمزه ترین لازانیای دنیا به سبک ایتالیایی

دستورالعمل این لازانیا بهترین دستورالعمل برای تهیه لازانیا به سبک ایتالیایی است. ورقه های لازانیا، لایه های پنیر و سس بلونز در هماهنگی فوق العاده ای با هم هستند. 

این طرز تهیه پس از آزمون و خطاهای فراوانی به دست آمده و برای همین بسیار خوشمزه است. یک دستور نهایی پس از آزمایشات متعدد و فوت و فن های منحصر به فرد باید هم چنین نتیجه ای به دنبال داشته باشد. با یادگیری این روش دیگر نیازی به هیچ دستور دیگری ندارید. 

از چه سسی به عنوان مواد لازانیا استفاده کنیم؟

بهترین دستور برای پخت لازانیا، تهیه سس بلونز خانگی است. این سس ایتالیایی در واقع یک سس گوشتی است. در این سس می توانید از گوشت کم چرب گاو استفاده کنید و اگر خواستید به سبک ایتالیایی ها به آن سوسیس هم اضافه کنید. حسن استفاده از گوشت گاو این است که سس تان زیاد چرب نمی شود. عطر و طعم پیاز و سیر هم این سس را هیجان انگیزتر می کند. فقط پیاز را به خوبی خرد کنید تا سس تان بافت بهتری داشته باشد. 

رب گوجه فرنگی : رب گوجه فرنگی هم طعم و هم رنگ خوبی به سس می دهد. البته از رب به اندازه استفاده کنید تا سس تان از رب اشباع نشود و البته زیاد هم در آن آب نریزید تا موادتان آبکی نباشد. 

سبزیجات : حتما ترکیبی از سبزیجات خشک و تازه را به مواد اضافه کنید تا کامل شود. ترکیب جعفری تازه و ریحان تازه با آویشن خشک پودر شده ترکیبی فوق العاده است و می توانید دانه رازیانه هم به آن اضافه کنید. 

زمان به جوش آمدن : خوشمزگی این سس با زمان به جوش آمدنش ارتباط مستقیم دارد. باید حداقل یک ساعت بپزد تا عطر و طعم خوبی پیدا کند. حداکثر زمانی که می توانید آن را بپزید ۴ ساعت است و سعی کنید از این میزان بیشتر نشود. اگر نمی خواهید مدام به آن سر بزنید و فرصت و حوصله اش را ندارید می توانید از یک آرام پز کمک بگیرید و آن را تا ۴ ساعت بپزید. 

از چه نوع پنیری باید برای این لازانیا استفاده کنیم؟

سه نوع پنیر در این دستور وجود دارد. اول اینکه در یک لازانیای کلاسیک باید از پنیر ریکوتا استفاده شود. در صورت استفاده از ریکوتا می توانید کمی جوز هندی و تخم مرغ هم به دستور اضافه کنید تا بافت بهتری پیدا کند. 

پنیر دوم، پنیر موتزارلا است. این پنیر که به پنیر پیتزا شناخته می شود راحت تر در فروشگاه ها یافت می شود. شما می توانید از مدل رنده شده یا ورقه ای آن استفاده نمایید. 

پنیر سوم پنیر پارمزان رنده شده است. آن را تکه تکه نکنید زیرا رنده شده اش نتیجه بهتری دارد. 

ورقه های لازانیا

ورقه های لازانیا در دو مدل ارائه می شود که یکی نیاز به پختن دارد و دیگری ندارد. اگر از مدل بدون پخت استفاده می کنید، ورقه ها را در ظرفی قرار داده و روی آن ها آب داغ بریزید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه خیس بخورند. مدل پختنی آن هم که مانند ماکارونی پخته می شود. کافیست آب را جوش آورده، به آن کمی نمک اضافه کنید و ورقه ها را حدود ۱۰ دقیقه بپزید تا نرم شوند. 

طرز تهیه لازانیا به سبک ایتالیایی

دستور پخت لازانیا به سبک ایتالیایی

زمان آماده سازی : ۹۰ دقیقه

زمان پخت : ۵۰ دقیقه

مناسب برای ۸ نفر

مواد لازم :

سوسیس ایتالیایی شیرین۴۵۰ گرم
گوشت گاو کم چرب۴۵۰ گرم
پیاز سفید بزرگ خرد شده۱ عدد
سیر خرد شده۵ حبه
گوجه فرنگی خرد شده۱ عدد
رب گوجه فرنگی۲ قاشق
سس گوجه فرنگی۱ قاشق
آب مرغنصف فنجان
شکر سفید۲ قاشق غذاخوری
ریحان تازه خرد شدهنصف فنجان
دانه رازیانه۱ قاشق چای خوری
پودر آویشن۱ قاشق چای خوری
نمک۱ قاشق چای خوری
فلفل سیاهیک چهارم قاشق چای خوری
جعفرییک چارم فنجان
ورقه لازانیا۴۵۰ گرم
پنیر ریکوتا۸۵۰ گرم
تخم مرغ بزرگ۱ عدد
جوز هندییک هشتم قاشق چای خوری
پنیر موتزارلا۴۵۰ گرم
پنیر پارمزان تازه۱ فنجان

طرز تهیه لازانیا به سبک ایتالیایی

۱. گوشت را به قطعات کوچک تقسیم کنید و در یک قابلمه بزرگ با حرارت متوسط، گوشت ها و سوسیس ها را قرار دهید. مقدار کمی روغن اضافه کنید و سیر و پیاز را به مواد بیفزایید و خوب هم بزنید تا ته نگیرند. وقتی گوشت رنگ قهوه ای به خود گرفت، شکر، ریحان، رازیانه، آویشن، نمک، فلفل، جعفری را به آن اضافه کنید. پوره گوجه فرنگی، رب و سس گوجه را در قابلمه بریزید و خوب مخلوط کنید. کمی آب اضافه کنید، حرارت را کم کنید و اجازه دهید بین ۱ تا ۴ ساعت مواد خوب جوش بخورند. 

۲. در همین حال در ظرفی دیگر ورقه های لازانیا را به روشی که گفتیم آماده کنید سپس آبکش نمایید. 

۳. در یک کاسه، پنیر ریکوتا را با تخم مرغ مخلوط کرده و دو قاشق جعفری، نمک و جوز هندی را اضافه کنید و تا زمان آماده شدن لازانیا، این مواد را درون یخچال نگه دارید تا خنک بماند. 

۴. فر را با حرارت ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید و کف یک ظرف نسوز ۹*۳ عمیق کمی روغن بریزید. 

۵. حدود یک فنجان از سس گوشتی را کف ظرف بریزید و سپس ۴ لایه ورقه لازانیا روی آن قرار دهید. یک سوم از مخلوط پنیر ریکوتا و سپس یک چهارم از پنیر موتزارلا را روی آن قرار دهید. یک سوم از سس گوشت را روی موتزارلا بریزید. در آخر هم یک چهارم پنیر پارمزان را روی مواد بریزید. این کار را تکرار کنید تا لایه ها تمام شوند. لایه نهایی اول لازانیا، بعد سس گوشتی باشد و آن را با پنیر موتزارلا و پارمزان بپوشانید. در نهایت هم یک فویل آلومینیومی روی ظرف قرار دهید. 

۶. به مدت ۲۵ دقیقه لازانیا را در فر بپزید سپس فویل را بردارید و ۲۵ دقیقه دیگر هم زمان دهید تا پنیرش طلایی شود. اکنون می توانید آن را سرو کنید. نوش جان

مترجم : پردیس کیانی
 

  • ۲۱ مهر ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×