طرز تهیه دسر با نشاسته برای مهمانی ها

طرز تهیه دسر با نشاسته برای مهمانی ها

شرف الشمس

طرز تهیه دسر با نشاسته برای مهمانی ها

با نشاسته دسرهای مختلفی را می توانید تهیه کنید که در این مطلب طرز تهیه دسر با نشاسته برای مهمانی ها و مجالس مختلف را به شما …

طرز تهیه دسر با نشاسته برای مهمانی ها

فرنی موزی دسری خوشمزه و خوش طعم است که با نشاسته تهیه می شود و شما می توانید این دسر را برای افطار ماه مبارک رمضان و مجالس نذری خود تهیه کنید. در طرز تهیه دسر با نشاسته از شیر و موز و شکر و نشاسته و وانیل و گلاب استفاده می شود که این دسر خوش عطر؛ طعم و ظاهری متفاوت دارد.

در طرز تهیه انواع دسر ها نظیر فرنی و مشکوفی و مسقطی از نشاسته استفاده می شود که هر کدام از این دسر ها طعم و ظاهری خوشایند و متفاوت دارند و برای پذیرایی از مهمان ها در مجالس مختلف می توانند مفید و ایده آل باشند.

طرز تهیه دسر با نشاسته

مواد لازم

  • موز : یک عدد
  • شیر : یک پاکت
  • نشاسته : پنج قاشق غذاخوری
  • شکر : ده قاشق غذاخوری
  • گلاب : 1/2 پیمانه
  • وانیل : 1/2 قاشق چایخوری

طرز تهیه دسر با نشاسته در منزل

برای تهیه دسر موزی با نشاسته ابتدا شکر و شیر و نشاسته را در ظرفی مناسب با یکدیگر مخلوط کنید سپس ظرف را روی حرارت گاز با شعله ملایم قرار دهید و مخلوط شکر و نشاسته را هم بزنید تا در شیر حل شوند و مانند فرنی شوند بعد از اینکه مواد به دمای جوش رسیدند وانیل را به آن ها بیفزایید و زیر شعله گاز را کم کنید.

 

 

 

 

روش تهیه دسر موزی

بعد گذشت دو دقیقه موز له شده را به مخلوط شکر و نشاسته بیفزایید و این مواد را به صورت مرتب هم بزنید تا با موز ترکیب شوند و بعد از گذشت دو دقیقه گلاب را به فرنی موزی اضافه کنید و شعله گاز را خاموش کنید. در مرحله آخر طرز تهیه دسر با نشاسته بعد از اینکه دسر موزی به طور کامل سرد شد آن را به مدت 4 ساعت درون یخچال قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده دسر فرنی موز با نشاسته را از یخچال بیرون آورید و با کمک پودر پسته و شربت آلبالو این دسر خوشمزه را تزیین کنید برای تزیین دسر فرنی موزی همچنین می توانید از روش های تزیین فرنی استفاده کنید. همچنین می توانید این دسر را بعد از آماده شدن درون قالب با شکل دلخواه خود بریزید و به مدت 4 ساعت قالب حاوی دسر را درون یخچال قرار دهید تا به خوبی ببندد و بعد از مدت زمان ذکر شده دسر را از درون قالب به ظرفی مناسب انتقال دهید سپس دسر فرنی موزی را با روش های دلخواه خود تزیین کنید.

روش پخت دسر با نشاسته

در این مطلب با طرز تهیه دسر با نشاسته در منزل آشنا شدید که امیدواریم از تهیه این دسر خوشمزه و مجلسی در منزل نهایت لذت را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید.

  • ۱۹ تیر ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×