طرز تهیه دسر عربی خوشمزه و متفاوت

طرز تهیه دسر عربی خوشمزه و متفاوت

شرف الشمس

طرز تهیه دسر عربی خوشمزه و متفاوت

دسرها از پیش غذاهای خوشمزه و عالی هستند که نقش پر رنگی در مجالس تشریفاتی و مهمانی ها دارند. در این آموزش، طرز تهیه دسر عربی …

طرز تهیه دسر عربی خوشمزه و متفاوت

دسرها انواع مختلفی دارند. دسر شکلاتی، دسر نارگیل، دسر توت فرنگی و … از جمله دسرهای خوشمزه ای هستند که هر کدام به سبکی متفاوت تهیه می شوند.  در این مطلب، طرز تهیه دسر عربی خوشمزه برای شما قرار گرفته است.

مواد لازم

  • پودر کرم کارامل: یک بسته
  • پودر قهوه فوری یا پودر نسکافه: یک قاشق چای خوری
  • بیسکوییت پتی پور( 20 عددی): یک بسته
  • شیر: 2 لیوان
  • خامه: 2 قاشق غذا خوری سرپر

طرز تهیه دسر عربی خوشمزه

ابتدا پودر کارامل را در شیر جوش بریزید و در ادامه، دو لیوان شیر سرد به آن اضافه کنید. شیر جوش را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید و مرتبا مواد ریخته شده در شیر جوش را به هم بزنید تا مواد کم کم به جوش آید.

ریختن شیر در شیر جوش جهت تهیه دسر عربی

بعد از سه دقیقه می توانید شیر جوش را از روی اجاق گاز بردارید و موادتان را داخل میکسر بریزید. توجه داشته باشید که میکسر شما باید تحمل داغی مواد داخل شیر جوش را داشته باشد. در غیر این صورت احتمال شکستگی میکسر وجود دارد.

 

 

 

 

در مرحله بعدی طرز تهیه دسر عربی خوشمزه، 20 عدد بیسکوییت تهیه شده را به آن اضافه کنید و میکس نمایید. بعد از یک میکس کوتاه، پودر نسکافه را به مواد داخل میکسر اضافه کنید و آن را دوباره به هم بزنید.

میکس شیر و بیسکوییت جهت تهیه دسر عربی

بعد از اینکه مواد کاملا مخلوط شد، میکسر را خاموش کنید و 2 قاشق خامه سر پر را به مواد داخل میکسر اضافه کنید و دوباره هم زدن را شروع کنید تا مواد با هم یک دست شود. آن گاه مواد یک دست شده را در قالب دلخواه خود ریخته و اجازه دهید به مدت 3 الی 4 ساعت در یخچال باقی بماند. اضافه کردن خامه به مجموع مواد امری اختیاری است. می توانید خامه در آن زیاد یا کم بریزید یا کلا خامه را از دستور حذف نمایید. البته خامه تا حدی به نرمی دسر عربی شما کمک می کند.

طرز تهیه دسر عربی خوشمزه

از اینکه در دستور تهیه دسر عربی با ما همراه بودید، سپاس گذاریم. لطفا در صورت تمایل برای دیدن انواع دسر کلیک فرمایید.

  • ۱۹ آذر ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×