طرز تهیه دسر ماست خوشمزه و خوش طعم

طرز تهیه دسر ماست خوشمزه و خوش طعم

شرف الشمس

طرز تهیه دسر ماست خوشمزه و خوش طعم

دسر ماست از جمله دسرهای خوشمزه و متفاوت است که می تواند ایده مناسبی برای دسر مهمانی ها باشد. طرز تهیه دسر ماست نیز زمان زیاد…

طرز تهیه دسر ماست خوشمزه و خوش طعم

دسر ماست از انواع دسرهای خوشمزه و ساده است و اگر شما زمان کافی برای تهیه دسر ندارید می توانید این دسر را برای پذیرایی از مهمان هایتان در منزل تهیه کنید. در طرز تهیه دسر ماست از آب سرد و پودر ژلاتین و شیر و شکر و خامه چرب و ماست چکیده و وانیل و توت فرنگی استفاده می شود. 

دسر با نشاسته، دسر ماست و دسر یخچالی از انواع دسرهای سالم و خوشمزه هستند و کدبانوهای عزیز می توانند برای پذیرایی از مهمان هایشان این نوع دسرها را در منزل تهیه کنند.

دسر توت فرنگی و ماست خوشمزه

مواد لازم

  • آب سرد : 1/4 پیمانه
  • شیر : 120 میلی لیتر
  • پودر ژلاتین : 12 گرم
  • شکر : 40 گرم
  • خامه پرچرب : 100 گرم
  • ماست چکیده : 150 گرم
  • توت فرنگی : 20 عدد
  • وانیل : 1/8 قاشق چایخوری

طرز تهیه دسر ماست

برای تهیه دسر ماست ابتدا پودر ژلاتین را با مقداری آب مخلوط کنید سپس پودر ژلاتین را به روش بن ماری حرارت دهید تا رقیق شود.دستور تهیه دسر توت فرنگی و ماست

درون ظرفی دیگر شکر و شیر را بریزید و سپس مخلوط شکر و شیر را به روش بن ماری حرارت دهید تا شکر درون شیر حل شود. در مرحله بعدی طرز تهیه دسر ماست پودر ژلاتین را به مخلوط شیر و شکر بیفزایید و این مواد را هم بزنید تا با یکدیگر مخلوط شوند سپس مخلوط مواد را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا مخلوط پودر ژلاتین و شیر سرد شوند سپس خامه و ماست و وانیل را به مخلوط این مواد بیفزایید و دوباره مواد را هم بزنید.

دسر ماست
چیدن توت فرنگی ها در قالب دسر

مخلوط دسر را به آرامی روی توت فرنگی های برش زده بریزید و قالب دسر را به مدت 6 ساعت درون یخچال قرار دهید تا دسر به خوبی ببندد.

طرز تهیه دسر ماست

بعد از مدت زمان ذکر شده قالب دسر را از درون یخچال بیرون آورید و قالب را به مدت چند ثانیه درون آب نیمه گرم قرار دهید و بعد از اینکه دسر از قالب جدا شد ظرفی تخت را روی قالب قرار دهید و دسر را درون ظرف برگردانید. توجه داشته باشید اگر بعد از برگرداندن دسر روی توت فرنگی ها سفید بود می توانید با کمک قاشق روی آن ها را تمیز کنید.

دسر ماست و توت فرنگی

نکات طلایی برای تهیه دسر ماست

1. این دسر را می توانید در قالب تارت 23 سانتی متری تهیه کنید.
2. برای تهیه دسر ماست می توانید از کمپوت آناناس استفاده کنید.
3. توجه داشته باشید که کیوی و آناناس تازه مانع بستن دسر ماست می شوند.

طرز تهیه دسر توت فرنگی و ماست

در این مطلب با طرز تهیه دسر ماست خوشمزه در منزل آشنا شدید که امیدواریم از تهیه این دسر خوش طعم در منزل نهایت لذت را ببرید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش تهیه انواع دسر و پیش غذا کلیک کنید.

  • ۹ آبان ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×