طرز تهیه دسر هویج با بیسکویت پتی بور یک دسر خوشمزه و ایده آل

طرز تهیه دسر هویج با بیسکویت پتی بور یک دسر خوشمزه و ایده آل

شرف الشمس

طرز تهیه دسر هویج با بیسکویت پتی بور یک دسر خوشمزه و ایده آل

دسر هویج از انواع دسر های خوشمزه و خوش طعم است که با روش های مختلفی تهیه می شود در ادامه این مطلب طرز تهیه دسر هویج را به صو…

طرز تهیه دسر هویج با بیسکویت پتی بور یک دسر خوشمزه و ایده آل

دسر هویج را می توانید با بیسکویت پتی بور تهیه کنید که این دسر ظاهر زیبا و طعمی متفاوت دارد. در طرز تهیه دسر هویج با بیسکویت پتی بور می توانید از شکر و نشاسته و پودر ژلاتین و کلاب و زعفران و هل و پودر نارگیل و پودر پسته استفاده کنید که همه این مواد به این نوع دسر با بیسکویت پتی بور طعم خاص و متفاوتی می دهند.

دسر های مختلفی را می توانید با هویج تهیه کنید که دسر هویج با بیسکویت پتی بور و حلوای هویج از انواع این دسر های خوش طعم و پرطرفدار هستند و شما می توانید با تهیه هر یک از این دسر ها پذیرایی با شکوهی را از مهمان هایتان داشته باشید.

دستور تهیه دسر هویج


مواد لازم

 • شکر : 300 گرم
 • هویج : یک کیلوگرم
 • نشاسته : سه قاشق غذاخوری
 • پودر ژلاتین : یک قاشق مرباخوری
 • هل : یک قاشق غذاخوری
 • گلاب : 1/2 فنجان
 • آبلیمو : 1/2 قاشق سوپخوری
 • زعفران دم کرده : یک قاشق غذاخوری
 • پودر نارگیل : به میزان لازم
 • پودر پسته : به میزان لازم
 • بیسکویت پتی بور : دو بسته

طرز تهیه دسر هویج در منزل

برای تهیه دسر هویج با بیسکویت پتی بور ابتدا هویج ها را پوست بکنید و آن ها را با مقداری کمی آب در قابلمه بریزید و قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید تا هویج ها به خوبی پخته شوند و آب به خورد هویج ها برود.

پختن هویج در آب

سپس هویج را به همراه شکر در مخلوط کن بریزید و هویج را پوره کنید.

پوره کردن هویج

در مرحله بعدی طرز تهیه دسر هویج پودر ژلاتین را در مقداری گلاب بریزید و مخلوط پودر ژلاتین و گلاب را روی بخار کتری و یا سماور قرار دهید تا پودر ژلاتین به خوبی در گلاب حل شود.

حل کردن پودر ژلایتن در گلاب

سپس نشاسته را در ظرف مناسبی بریزید و چند قاشق آب سرد به نشاسته اضافه کنید و نشاسته را در آب سرد حل کنید و نشاسته حل شده را به مخلوط هویج اضافه کنید و مخلوط این مواد را روی حرارت متوسط شعله گاز قرار دهید و به صورت مداوم مواد را هم بزنید تا از گلوله شدن مخلوط هویج جلوگیری شود بعد از اینکه مخلوط شکر و هویج قوام آمد ژلاتین حل شده را به همراه زعفران و گلاب و هل و آبلیمو به مخلوط هویج اضافه کنید و همه این مواد را هم بزنید تا با یکدیگر به خوبی مخلوط شوند سپس بعد از دو دقیقه حرارت گاز را خاموش کنید.
در مرحله آخر طرز تهیه دسر هویج ظرف مناسبی را تهیه کنید و بیسکویت های پتی بور را به صورت ردیفی ته ظرف چینید.

طرز تهیه دسر هویج

مخلوط هویج را روی بیسکویت های پتی بور بریزید.

ریختن مخلوط هویج روی بیسکویت پتی بور

دوباره روی مخلوط هویج بیسکویت های پتی بور را بچینید و دوباره مخلوط هویج را روی بیسکویت های پتی بور بریزید و این روش را ادامه دهید تا زمانی که مخلوط هویج و بیسکویت پتی بور تمام شوند. سپس روی دسر پودر نارگیل و پودر پسته بریزید و ظرف حاوی دسر را به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید.

ریختن پودر نارگیل روی دسر هویج

بعد از مدت زمان ذکر شده ظرف را از درون یخچال بیرون آورید و دسر را به شکل دلخواه خود برش بزنید می توانید از قالب ها با اشکال دلخواه برای قالب زدن این دسر نیز استفاده کنید.

دسر هویج

نکات طلایی برای تهیه دسر با هویج

1. برای تهیه دسر هویج ابتدا اجازه دهید تا مخلوط هویج کمی سرد شود سپس آن را روی بیسکویت پتی بور چیده شده در ظرف بریزید.
2. می توانید این دسر را از شب تا صبح در یخچال قرار دهید زیرا این نوع دسر ها اگر به مدت طولانی تری در یخچال قرار بگیرند خوشمزه تر می شوند.
3. اگر تمایل دارید دسر را از شب تا صبح در یخچال قرار دهید بهتر است برای جلوگیری از خشک شدن دسر بعد از 2 تا 3 ساعت روی ظرف دسر را بپوشانید تا خشک نشود.
4. می توانید بعد از مخلوط کردن هویج با شکر مخلوط این مواد را بچشید و در صورت کم بودن میزان شکر مقداری شکر به مخلوط هویج اضافه کنید.

دسر هویج خوشمزه

در این آموزش با طرز تهیه دسر هویج آشنا شدید که امیدواریم از تهیه این نوع دسر خوشمزه در منزل نهایت لذت را ببرید شما می توانید این دسر خوش طعم را برای پذیرایی از مهمان ها یا به عنوان عصرانه و میان وعده در منزل تهیه کنید.

 • ۷ اسفند ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×